حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

قابلیت تشخیص برهنگی اپل در سطح بین المللی منتشر خواهد شد

نوشته

3 هفته قبل | بدون دیدگاه | اپل، اخبار، امنیت

یکی از قابلیت‌های مهمی که والدین کودکان و نوجوانان را نگران می‌کند، فضای باز و عریان شبکات اجتماعی است که می‌تواند محتوای کودکان را به تماشای محتوای نامناسب ترغیب کند. با این وجود قابلیت تشخیص برهنگی اپل در سطح بین المللی منتشر خواهد شد تا یکی از نگرانی والدین را بکاهد. با ترنجی همراه باشید.

قابلیت تشخیص برهنگی اپل در سطح بین المللی منتشر خواهد شد

به گزارش گاردین، اپل به زودی ویژگی Communication Safety (ایمنی ارتباطات) خود را در بریتانیا عرضه خواهد کرد. The Verge گزارش می‌دهد که کاربران کانادا، استرالیا و نیوزلند نیز انتظار می‌رود این قابلیت مهم را دریافت کنند. این گزینه، پس از فعال شدن توسط والدین، اسکن‌هایی را در پیام‌ها انجام می‌دهد تا برهنگی احتمالی محتوا را فیلتر کند.

این قابلیت تنها بخشی از مجموعه پیشرفته‌ای از ویژگی‌های محافظت از کودکان است که اپل در نظر داشت در iOS 15 معرفی کند. اگرچه گزینه راهنمای توسعه‌ یافته با مقاومت کمی روبرو شد، اما مجموعه این اقدامات با بحث و جدل مواجه نشد. نگرانی‌ها در مورد حریم خصوصی کاربران اپل، اجرای ویژگی دوم را در خارج از ایالات متحده به تعویق انداخته است، اما انتشار بین المللی آن مورد انتظار کاربران است. زیرا انگلستان یکی از اولین کشورهای مهم در صف انتظار برای دریافت این قابلیت خواهد بود.

قابلیت تشخیص برهنگی اپل

با این وجود، نسخه نهایی Communication Safety بسیار کنترل شده‌تر از نسخه‌ای است که اپل در ابتدا تصور می‌کرد. در ابتدا قرار بود والدین در صورتی که فرزندانشان پیام‌هایی حاوی برهنگی دریافت کنند، اعلانی دریافت کنند. در عوض، اکنون ویژگی «ایمنی ارتباطات» اگر احتمالی از وجود از برهنگی را تشخیص دهد، به سادگی محتوای پیام را تار می‌کند. همچنین به کودکان هشدار داده می‌شود و به منابع ارائه شده توسط گروه‌های ایمنی کودک نیز ارجاع داده می‌شوند.

مهم‌تر از همه، این ویژگی به دو صورت کار می‌کند. به گفته PhoneArena، اگر در عکسی که کودک قصد ارسال آن را دارد، برهنگی تشخیص داده شود، تعدادی از پروتکل‌های محافظتی نیز وارد عمل می‌شوند. کودک از ارسال آن منصرف می‌شود و گزینه‌ای برای تماس با بزرگسال به آن‌ها ارائه می‌شود. اپل در حصول اطمینان از حفظ بالاترین درجه حفاظت از حریم خصوصی تلاش بیشتری کرده است. تمام پردازش‌های تصویر روی دستگاه انجام می شود و اپل تقریبا هیچ اطلاعاتی در مورد تجزیه و تحلیل و نتیجه آن ندارد.

بنابراین، نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی در مورد ایمنی ارتباطات در شکل فعلی آن تا حدودی نابجا به نظر می‌رسد. با همه ایرادات مطرح شده، حتی سرسخت ترین منتقد اپل هم نمی‌تواند این واقعیت را انکار کند که حریم خصوصی مشتریان خود را بسیار جدی می‌گیرد. زیرا از رمزگذاری end-To-end تا مبهم کردن موقعیت مکانی، این شرکت به طور مداوم تعهد خود را برای محافظت از داده‌های مشتریان حفظ کرده است. اپل مطمئنا می‌داند که چگونه یک راز را حفظ کند (در مقایسه با سایر غول‌های فناوری مخصوصا فیس‌بوک). نظر شما کاربران ترنجی درباره قابلیت تشخیص برهنگی اپل چیست؟!

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
محسن علیرضائیان