7 + 15 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

سفارش ۱۰۰ میلیون عدد تراشه اپل A15 Bionic به TSMC

نوشته

1 ماه قبل | بدون دیدگاه | اپل، شایعات

تراشه اپل A15 Bionic در قلب اکثر اعضای خانواده آیفون های ۲۰۲۱ اپل خواهد تپید. از تعداد سفارش آن می توان به پیش بینی فروش اپل برای آیفون های جدیدش پی برد. امروز می شنویم که سفارش ۱۰۰ میلیون عدد تراشه اپل A15 Bionic به TSMC داده شده است. این یعنی حتی از پیش بینی های قبلی برای فروش آیفون ۱۳ هم بیشتر.

تراشه اپل A15 Bionic

برای اطمینان از عدم وجود مشکل در دسترس بودن آیفون ۱۳، تولید انبوه A15 Bionic از اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ آغاز شد. اپل انتظار دارد فروش بیشتری از مدل های آینده داشته باشد. در نتیجه و طبق گزارشات، از تامین کنندگان خواسته است تولید آیفون ۱۳ را نسبت به آیفون ۱۲ تا ۲۰ درصد افزایش دهند. این به TSMC اشاره دارد که تولید بسیار عظیمی از سیلیکون های سفارشی اپل را تأمین می کند. طبق آخرین شایعات، اپل ۱۰۰ میلیون تراشه A15 Bionic را سفارش داده است.

همه تراشه های Bionic A15 برای مدل های iPhone 13 ذخیره نمی شوند

اولویت سفارشات تراشه TSMC برای تولید اپل A15

تراشه اپل A15

طبق گزارش CnBeta، تعداد کل سفارش A15 Bionic از ۱۰۰ میلیون عدد عبور است. در این گزارش آمده است که این سفارش فقط برای سری آیفون ۱۳ در نظر گرفته شده است، این امکان وجود دارد که اپل برای دستگاه های آینده که قصد استفاده از این چیپست را دارند نیز ذخیره اضافی را نگه دارد. یکی از آنها آیپد مینی ۶ است که انتظار می رود اواخر سال جاری با طراحی مجدد رونمایی شود.

پیش از این برای شما نوشتیم که گفته می شود اپل از تأمین کنندگان خود خواسته است تا ۹۰ میلیون آیفون ۱۳ بسازند که تقریباً نسبت به ۷۵ میلیون دستگاه آیفون ۱۲ رشد ۲۰ درصدی را نشان می دهد. این یعنی حداقل ۱۰ میلیون تراشه اضافی که البته برای آیپد مینی ۶ عدد زیادی است.

برای سال ۲۰۲۲ قبلا گزارشی داشتیم که ادعا می کرد اپل از A15 Bionic برای تأمین انرژی آیفون SE استفاده می کند. با این حال، سفارش اولیه تراشه عمدتا به خانواده آیفون ۱۳ اختصاص خواهد داشت، این خانواده ۴ عضو آیفون خواهد داشت.

تراشه اپل A15 به مانند اپل A14 با CPU دارای ۶ هسته ارایه می شود

از نظر تعداد هسته پردازنده، A15 Bionic و A14 Bionic هیچ تفاوتی نخواهند داشت. دقیقاً مانند نسل قبلی خود، نسل جدید سیلیکون اپل در مجموع شش هسته CPU را ارایه می دهد که در آن دو هسته برای عملکرد طراحی شده اند، در حالی که چهار مورد دیگر روی بهره وری انرژی است.

با این حال، روند تولید TSMC یک نوع پیشرفته ۵ نانومتری خواهد بود. به این معنی که A15 Bionic می تواند عملکرد بهتری داشته باشد و در عین حال به عمر باتری کمک کند. صحبت از عمر باتری شد و گفته می شود چیپست آینده باید در آن قسمت کار بزرگی انجام دهد، زیرا هر دو آیفون 13 پرو و ​​آیفون 13 پرو مکس با صفحه نمایش LTPO OLED ارایه می شوند. بنابراین می توانند رفرش ریت خود را به صورت پویا تغییر دهند.

خب رفرش ریت ۱۲۰ هرتز عمر باتری بیشتری نیاز دارد، بنابراین انتظار داریم A15 Bionic نقشی محوری در کارایی داشته باشد. ما اطمینان داریم که اپل جزئیات بیشتری درباره A15 Bionic را در جریان رویداد آیفون 13 ارائه خواهد کرد. این مراسم برای اوایل مهر ۱۴۰۰ پیش بینی می شود.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که اپل می تواند چند میلیون دستگاه آیفون ۱۳ بفروشد؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 20,875 ترنج
  2. 2# ahmad - 17,041 ترنج
  3. 3# m.b - 15,513 ترنج
  4. 4# Mahdi - 13,447 ترنج
  5. 5# Sajad - 12,445 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 10,429 ترنج
  7. 7# Dr.Nazer - 9,244 ترنج
  8. 8# The Destroyer - 9,192 ترنج
  9. 9# Amir galaxy - 9,150 ترنج
  10. 10# _V_ - 8,787 ترنج
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی