حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

ال جی تحقیق و توسعه شبکه 6G را آغاز کرده است

نوشته

3 سال قبل | 2 دیدگاه | ال‌جی، شبکه 6G، فناوری‌های نوین

شرکت ال جی تحقیق و توسعه شبکه 6G موبایل را آغاز کرده است. نسل بعدی 6G سیستم های ارتباطی بی سیم برای شبکه های دسترسی رادیویی در حالی در حال توسعه هستند که هنوز نسل قبلی یعنی 5G بسیار نوظهور و نوپا می باشد. گفته می شود سرعت ارتباطی در نسل جدید شبکه 6G تا ۱۰۰ برابر شبکه فعلی 5G برآورد می شود.

ال جی نیز به جمع توسعه دهندگان شبکه 6G پیوست

تجاری سازی شبکه 5G در سال 2019 آغاز شد. با این حال، استفاده تجاری دستگاه ها و گجت ها از شبکه 5G تا اوایل سال 2020 آغاز نشده بود. شبکه 5G حدود ده سال پس از تجاری سازی شبکه 4G نسل قبلی آماده بهره برداری و تجاری سازی شد. بنابراین با این فرض، منطقی است که فکر کنیم نسل بعدی شبکه ۶G در سال 2029/2030 وارد بازار می شود.

با این حال، جدول زمانی و گزارش های شرکت ها و توسعه دهندگان این صنعت، تصدیق گمانه زنی های ما خواهد بود. طبق خبری که در gizchina منتشر شده است، ال جی الکترونیکس ادعا می کند که با همکاری دو شریک دیگر برای توسعه مشترک نسل بعدی فناوری شبکه 6G در حال همکاری است.

براساس گزارش ها، ال جی با Keysight، یک شرکت آزمایش و اندازه گیری الکترونیکی آمریکایی توافق کرده است. بعلاوه این شرکت همچنین با موسسه علوم و فناوری کره (KAIST) همکاری دارد. این همکاری ها اساساً در راستای توسعه فناوری شبکه 6G است. طبق این توافق نامه همکاری، سه طرف در توسعه فن آوری های مربوط به تراهرتز، که یک باند فرکانسی اصلی برای ارتباطات 6G است، همکاری خواهند کرد. هدف آن تکمیل تحقیقات 6G تا سال 2024 است. با این حال، تجاری سازی شبکه 6G از سال 2024 آغاز نمی شود.

شبکه 6G

شبکه ۶ جی

 

ال جی می گوید تجاری سازی شبکه 6G در سال 2029 خواهد بود

طبق گفته ال جی، اولین تاریخی که انتظار می رود شبکه 6G به صورت تجاری در اختیار عموم قرار گیرد، سال 2029 خواهد بود. این شرکت ادعا می کند که 6G سرعت داده های سریع تری را فراهم می کند. علاوه بر این، تاخیر شبکه کمتر و امنیت اطلاعات بالاتر از 5G نیز ارائه می دهد. علاوه بر این، این شبکه جدید می تواند مفهوم اینترنت اشیا (IoT) را به روزتر کند. در نهایت تجربه اتصال بهتری را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

ال جی در سال 2019 یک مرکز تحقیقاتی 6G را با انستیتوی علم و فناوری کره تاسیس کرد و سال گذشته توافق نامه ای را با پژوهشگاه استاندارد و علوم کره امضا کرد تا به طور مشترک تحقیقات فناوری 6G را انجام دهند. Keysight تأمین کننده عمده تجهیزات تراهرتز 6G است. این شرکت تجهیزات LG و مرکز تحقیقات 6G موسسه علم و فناوری کره را تهیه می کند.

توسعه شبکه 5G هنوز ادامه دارد و ممکن است بسیاری از خود بپرسند که چرا شرکت ها برای توسعه شبکه 6G اینقدر عجله دارند؟! پاسخ کاملا واضح و روشن است؛ هیچ شرکتی نمی خواهد از رشد تکنولوژی عقب بماند و مجبور شود برای استفاده از تکنولوژی آینده پولی به دیگر شرکت های رقیب پرداخت کند.

نظر شما درباره تکنولوژی اینده ارتباطی نسل ششم 6G چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
2 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Arad.Htc

بجا اینکارا بره بخش موبایلشو درست کنه

Milad7

ی فکری برای ال جی موبایل بکن مرسی اه

رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
رسول فروغی