شانزده − ده =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

پیام رسان بیسفون به پایان راه رسید!

رسول فروغی

نوشته

4 ماه قبل | 2 دیدگاه | اخبار داخلی

پیام رسان بیسفون با ارسال پیام به کاربران خود خبر از توقف ارائه خدمات به مخاطبان خود در آینده ای نزدیک را داد و اعلام کرد سرورهای این پیام رسان داخلی برای همیشه خاموش خواهد شد.

پیام رسان بیسفون تعطیل می شود

در حالی که مسئولان مدام مردم را تشویق به استفاده از پیام رسان های داخلی می کنند و به گفته آن ها امروزه پیام رسان های ایرانی در بین مخاطبان برای خود جا بازکرده و کاربران زیادی دارند، اما امروز خبری منتشر شد که پیام رسان بیسفون که یکی از اولین و قدیمی ترین پیام رسان های داخلی نیز هست پس از ۸ سال فعالیت در این زمینه، به پایان کار خود رسیده است و دیگر به کاربران خدمات ارایه نمی کند!

گفتنی است بیسفون که از اولین پیام رسان های بومی است و در سال ۹۷ وام ۵ میلیارد تومانی از وزارت ارتباطات دریافت کرده بود، با اعلام مدیر آن – محمد داوری – ۱۵ اسفند ۹۹ سرور‌های خود را برای همیشه خاموش می‌کند. حال این سوال پیش می آید که چرا با وجود صرف هزینه میلیاردی از سوی وزارت ارتباطات این پیام رسان متوقف خواهد شد؟

پیام رسان بیسفون

پیام رسان بیسفون

محمد داوری مدیرعامل پیام رسان بیسفون از ارائه جزئیات این خبر صرف نظر کرد و جزئیات آن را به روز‌های آتی موکول کرد.

کشوری که امروزه با شرایط بد اقتصادی مواجه است و اکثر جوانان به دنبال کار و اشتغال و حتی برای گرفتن تسهیلات باید از هفت خوان رستم عبور کنند، چطور برای یک سری از شرکت های این چنینی وام های کلانی داده می شود؟

حتی اگر بحث وام ۵ میلیارد تومانی این پیام رسان داخلی را نادیده بگیریم، قطعا هزینه ای که برای تبلیغات آن در محافل گوناگون از صدا و سیما گرفته تا وزارت ارتباطات و… شده است بسیار بیشتر از ارقام و اعدادی است که مطرح می شود.

آیا واقعا این وام ۵ میلیاردی و سایر هزینه ها و حمایت های همه جانبه ای که برای این گونه پیام رسان ها و نرم افزارهای داخلی می شود، برگردانده شده است؟ آیا همچنان حمایت و تبلیغات پیام رسان های داخلی با وجود ضعف گسترده در خدمات رسانی به کاربران و فیلترینگ سایر پیام رسان های خارجی ادامه پیدا می کند؟

ترنجی

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Mahdi
  Mahdimahdi1040
  ترنجِ رسیده

  خداحافظ

 2. Milad7
  Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  چقدر رانت و وام های بلاعوض خرج این پیام رسان های داخلی شد ، آخرم هیچ بر هیچ و به نوبت بسته میشن!

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,479 ترنج
 2. 2# ahmad - 16,341 ترنج
 3. 3# m.b - 14,556 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,691 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,901 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,158 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 9,090 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 9,070 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
رسول فروغی
رسول فروغی
کانال تلگرام ترنجی