3 × 4 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

رجیستری گوشی مسافری اتباع خارجی پس از ۱ ماه از ورودشان انجام خواهد شد

سینا عطایی

نوشته

5 ماه قبل | 2 دیدگاه | اخبار داخلی، موبایل

دیروز درباره دردسر دوباره رجیستری آیفون ۱۲ و ثبت مسافری برای شما نوشتیم. به نظر می رسد که شرایط قرار است سخت تر شود و رجیستری گوشی مسافری اتباع خارجی پس از ۱ ماه از ورودشان انجام خواهد شد.

رجیستری گوشی مسافری اتباع خارجی

آنطور که معاون فنی گمرک ایران اعلام کرد دیگر تصمیم اخذ شده مورد توجه  در این جلسه مربوط به گوشی های همراه اتباع خارجی است که مصوب شده ثبت گوشی های تلفن آنها ضمن ورود اطلاعات در هنگام ورود تبعه خارجی به کشور در مبادی ورودی، فقط پس از انقضاء مدت یک ماه از تاریخ ورود به کشور و به صورت «حضوری» انجام شود.

گفتنی است طی مصوبه خردادماه امسال، قرار بر این شده بود که اتباع خارجی که قصد اقامت بیش از یک ماه را داشتند به هنگام ورود به کشور اعم از مرزهای هوایی، زمینی و دریایی باید نسبت به رجیستر کردن دستگاه گوشی تلفن همراه خود صرفا توسط گیت ورود به کشور گمرک اقدام می کردند.

شرایط جدید زمانی رجیستری برای مسافران قبلی

سامانه همتا رجیستری

سامانه همتا رجیستری

مصوبه دیگر در این جلسه به شرایط زمانی برای مسافران قبلی برای ثبت گوشی بر می گردد و معاون فنی گمرک ایران با اشاره به اینکه طی مصوبه آبان ماه گمرک می‌تواند با رعایت ضوابط قانونی آن دسته از مسافرانی که قبل از ۳۰ مهر ماه وارد کشور شده اند و فرصت سه ماهه آنها تمام نشده را شناسایی و حداکثر تا ۱۲ دی ماه برایشان فرصت ثبت اطلاعات تعیین کند، گفت: اما پیش از این گمرک ایران درخواست تغییر تاریخ ۳۰ مهر به ۳۰ آبان ۱۳۹۹ را مطرح کرده بود که مورد موافقت ستاد قاچاق کالا و ارز قرار گرفت، بر این اساس مسافران ورودی ایرانی از ۱۲ تیر ماه سال جاری تا ۳۰ آذرماه می‌توانند حداکثر تا ۳۰ دی ماه امسال به صورت غیرحضوری نسبت به پرداخت حقوق ورودی متعلقه و ثبت تلفن همراه خود اقدام کنند.

به گفته وی، مسافران ورودی از اول دی ماه به بعد نیز با ثبت اطلاعات در بدو ورود می‌توانند نسبت به  پرداخت حقوق ورودی متعلقه و ثبت تلفن همراه خود اقدام کنند.

ارونقی یادآور شد طی جلسه اخیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به منظور اطلاع رسانی بهتر به دستگاه‌ها، رده‌های استانی و مسافران، موضوع تهیه محتوای اطلاع رسانی شرایط جدید ثبت حضوری تلفن همراه، لزوم تهیه محتوای اطلاع رسانی و انتشار آن از طریق رسانه‌ها مورد تاکید قرار گرفته و مقرر شده دستگاه‌های مربوطه از جمله سازمان هواپیمایی کشور و صدا و سیما همکاری لازم را به منظور اطلاع رسانی بهینه با گمرک ایران داشته باشند.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید این سخت گیری ها منطقی است؟ در شرایطی هر فرد در سال فقط ۱ گوشی مسافری می تواند ثبت کند و لزوم ثبت آن، خروج و ورود به کشور است؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  xiaomi mi mix4xiaomi mi mix4
  ترنجِ رسیده
  2
  2

  بر طبل شادانه بکوب . راحت شدیم ایول و دست مریزاد به مسولان

 2. Milad7
  Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  قیمت ها افزایشی! اس 20 اولترا فور جی 33 تومن!!!

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,479 ترنج
 2. 2# ahmad - 16,258 ترنج
 3. 3# m.b - 14,450 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,595 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,813 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,158 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 9,075 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 9,064 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
تبلیغات متنی و بنری
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی