چهار + 10 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

هک شدن توییتر با همکاری حدود ۱۰۰۰ کارمند این پلتفرم اتفاق افتاده است

سینا عطایی

نوشته

8 ماه قبل | یک دیدگاه | امنیت، شبکه‌های اجتماعی

به گفته کارمندان سابق، بیش از هزار نفر که شامل کارمندان و پیمانکاران توییتر هستند در اوایل سال جاری به ابزارهای داخلی دسترسی داشتند که می توانستند تنظیمات حساب کاربری را تغییر دهند. این شرکت و FBI در حال جستجوی روش هکی هستند که به هکرها اجازه می داد تا بارها و بارها از حساب های تأیید شده بنیانگذاران مایکروسافت بیل گیتس، مدیر عامل شرکت SpaceX ایلان مسک، مدیرعامل آمازون جف بزوس و موارد دیگر توئیت کنند. گفته می شود که هک شدن توییتر با همکاری حدود ۱۰۰۰ کارمند این پلتفرم اتفاق افتاده است.

هک شدن توییتر

توییتر روز شنبه اظهار داشت که هکرها “تعداد کمی از کارمندان را دستکاری کرده و از اطلاعات آنها” استفاده کرده اند تا به ابزارهای خود دسترسی پیدا کنند و ۴۵ حساب را در دست بگیرند، در حالی که روز چهارشنبه اعلام کرد ۳۶ حساب نیز به پیامهای مستقیم خود دسترسی داشتند. این شرکت کاربران آسیب دیده را شناسایی نکرده است.

کارمندان سابق توییتر که با نحوه عملکرد این شرکت آشنا بودند اظهار داشتند که تعداد قابل توجهی از آنها از جمله بیش از هزار نفر می توانستند به همین ترتیب از اوایل سال جاری عمل کنند. کارمندان گفتند که این شامل چندین پیمانکار مانند Cognizant نیز می شود. شرکت هایی که دارای یک پایگاه کاربر گسترده هستند، اغلب مجبورند از کارمندان پشتیبانی خارجی (خارج از شرکت) بهره مند شوند، که این امر در معرض تهدیدات است. کارشناسان فضای مجازی بر این باورند که هرچه تعداد افرادی که می توانند این تنظیمات را تغییر دهند بیشتر می شوند، برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقاتی باید نظارت بیشتری داشته باشد.

وقتی از تعداد کارمندانی که قبل از هک یا بعد از هک به این ابزارهای داخلی دسترسی داشتند  سؤال شد، توییتر از اظهار نظر خودداری کرد. این شرکت به دنبال یک رئیس امنیت جدید بود و در تلاش بود تا بسترهای خود را تأمین کند و به کارمندان خود آموزش دهد که چگونه باید در حملات مهندسی اجتماعی احتیاط کنند.

نظر شما درباره این موضوع هک شدن توییتر چیست؟

neowin

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  فقط مقامات ایرانی که داخل این شبکه ش ی ل ت ر شده توییت میکنن!

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 19,666 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,680 ترنج
 3. 3# m.b - 13,868 ترنج
 4. 4# Mahdi - 11,776 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,362 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,101 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,867 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,855 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,759 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی