3 × چهار =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

قیمت پلی استیشن ۵ احتمالا ۱۰ تا ۲۰ درصد گران تر از پیش‌بینی ها باشد

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 2 دیدگاه | پلی‌استیشن، شایعات

درباره قیمت پلی استیشن ۵ اخبار متنوعی شنیده ایم. برای مثال دو ماه پیش بود که خواندیم قیمت پلی استیشن ۵ از ۴۵۰ دلار کمتر نخواهد بود. به نظر می رسد نه تنها آن شایعه درست بوده است بلکه یک شایعه زشت (!) دیگر به ما می گوید که قیمت پلی استیشن ۵ احتمالا ۱۰ تا ۲۰ درصد گران تر از پیش‌بینی ها باشد. این یعنی چیزی بین ۵۰۰ تا ۵۵۰ دلار و هر چند هنوز از خیلی از موبایل‌ها ارزان تر است اما این افزایش قیمت می تواند تاثیر مشخصی در رقابت با ایکس باکس سری ایکس بگذارد. هر چند هنوز قیمت نمونه مایکروسافتی مشخص نیست.

قیمت پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵ در زمان عرضه قیمتی بین ۴۹۹ الی ۵۵۰ دلار خواهد داشت که کمی بیشتر از ۴۵۰ دلاری است که پیش از این به عنوان محتمل‌ترین قیمت برای این کنسول مطرح شده بود. بخشی از این قیمت تحت تاثیر کمبود قطعات کنسول به خاطر گسترش ویروس کرونا در سطح جهان است.

تعداد واحدهایی که از این کنسول در زمان عرضه در دسترس خواهد بود به خاطر ویروس کرونا بسیار کمتر از پلی استیشن ۴ در مدت زمان مشابه خواهد بود. این قضینه باعث شده تا بعضی‌ها نگران نایاب شدن پلی استیشن بعدی در زمان عرضه باشند.

انتظار می‌رود که ماه‌های ابتدایی عرضه، حدود ۵ الی ۶ میلیون PS5 آماده فروش وجود داشته باشند. همین قضیه هم باعث خواهد شد تا میزان فروش این کنسول و ایکس باکس سری ایکس نسبت به کنسول‌های فعلی سونی و مایکروسافت در زمان عرضه کاهش قابل مشاهده‌ای داشته باشد.

نکته جالب دیگری که حالا مشخص شده این است که رونمایی از کنترلر پلی استیشن ۵ یک تصمیم اجباری از سمت سونی بوده زیرا اطلاعات زیادی از این کنسول در سطح اینترنت منتشر شده بود و به همین خاطر هم سونی سریعا تصمیم به معرفی و انتشار اطلاعاتی در مورد دوال‌سنس گرفته است.

در انتهای گزارش هم به این نکته اشاره شده که پلی استیشن بعدی به احتمال زیاد بدون تاخیر و طی تعطیلات سال نو میلادی عرضه خواهد شد؛ مخصوصا اگر مایکروسافت هم نخواهد در عرضه کنسول جدید خود تاخیری ایجاد کند.

نظر شما چیست؟ چه قیمتی برای پلی استیشن ۵ برای شما جذاب است؟

bloomberg

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Monarch
  Monarchmonarch
  ترنجِ رسیده
  5
  6

  خب افزایش قیمت این کنسول نسبت به نسل قبل که به طور کلی قابل پیشبینی بود بالاخره سخت افزار بسیار قوی تر و به روز تری هم داره و همچنین ایکس باکس هم همینطور هست اما فقط یه موضوع مهم وجود داره اینکه سیاست شرکت ها در قبال فروش کنسول چی باشه سود از فروش کنسول یا سود از فروش وسایل جانبی و بازی های کنسول تا امروز که هدف سونی سود از فروش کنسول نبود جز مورد PS3 که اونم شکست خورد من فکر میکنم قیمت فروش کنسول های هر چی که باشه به احتمال خیلی زیاد با زیان برای شرکت سازند هست تا سود اصلی رو بابت فروش وسایل و بازی ها به دست بیارن

 2. Milad7
  Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  دست نیافتنی 🙁

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,354 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,956 ترنج
 3. 3# m.b - 14,117 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,216 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,585 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,988 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,970 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی