حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

آنتن آیفون 5G ساخت اپل خواهد داشت

نوشته

2 سال قبل | 7 دیدگاه | اپل، شایعات

بر اساس جدیدترین شنیده ها به نظر می رسد اپل قصد دارد آنتن 5G تولید کند و آن را در آیفون ۲۰۲۰ مورد استفاده قرار دهد. این موضوع به معنای تکیه کمتر اپل به کوالکام است. در حقیقت مودم 5G آیفون های 5G ساخت کوالکام بوده و آنتن آن طراحی اپل را خواهد داشت. در ادامه با ترنجی همراه باشدی تا درباره آنتن آیفون 5G صحبت کنیم.

آنتن آیفون 5G

آیفون 5G

آیفون 5G

می دانیم که اپل از اولین آیفون 5G خود در پاییز ۱۳۹۹ رونمایی کند. به لطف قرارداد اپل و کوالکام که سال گذشته منعقد شد، این آیفون قرار است به مودم X55 کوالکام مجهز باشد. با این حال گزارش جدیدی نشان می دهد که اپل قصد دارد اتکای خود به کوالکام را کمی محدود کند و آنتن های 5G خود را در آیفون های 2020 استفاده کند.

مشکلی که در این زمینه وجود دارد احتمالا سایز آنتن QTM 525 کوالکام است، به خصوص برای دستیابی به نسخه سریع تر 5G یعنی mmWave، که منابعی ادعا کرده اند چنین سخت افزاری برای آیفون های باریک سال 2020 اپل بسیار بزرگ هستند. بنا به همین دلایل، اپل قصد دارد آنتن های خود را تولید کند. این آنتن ها با طراحی گوشی های اپل نیز سازگارتر هستند. آنتن های مناسب برای تکنولوژی mmWave نیز اهمیت بسیاری دارند. با توجه به دامنه نسبتا ضعیف فناوری بی سیم فوق سریع، گوشی های 5G معمولا برای اطمینان از اتصال خوب به آنتن های mmWave نیاز دارند.

هنوز مشخص نیست که آیا اپل از آنتن های 5G خود در آیفون های سال 2020 استفاده می کند یا خیر. به نظر می رسد این کمپانی در حال تدارک دیدن دو طراحی است: نسخه باریکتری که در آن از آنتن های خود اپل استفاده شده و نسخه ضخیم تری که در آن از تجهیزات کوالکام استفاده شده است.

توسعه آنتن های 5G اپل نشان می دهد که این شرکت کمتر به کوالکام تکیه می کند. اپل تنها در وهله اول مسائل خود را با کوالکام حل و فصل کرد چرا که اینتل به عنوان شریک آن، قادر به ارائه چیپست های 5G برای اپل در بازه زمانی موردنظر نبود. اپل همچنین با خبر خرید کسب و کار مودم های 5G اینتل، نشان داد که انگیزه های بسیاری در زمینه تولید این تجهیزات دارد.

نظر شما چیست؟ با ارایه آیفون های 5G مسلما توجهات زیادی به سمت این فناوری مخابراتی نوپا جلب می شود.

اشتراک در
اطلاع از
7 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Aпɢεʟ

😊🌹

Mahdi

اپل خودش نمیخواد همه چیز رو خودش تولید کنه

Mr_asterky

آنتن آیفون 5G ساخت اپل خواهد داشت
😐😐😐😐

Amir galaxy

ناظر اینم بزن جز تیتر های برتر

Amir galaxy

جزء

Dr.Nazer

به به مث اینکه استاد عط‌ایی دوباره در سیارات دوردست سیر میکنن…

Milad7

ولی ما همچنان اندر خم یک کوچه ایم…

safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)