یک × 1 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

هزینه پیامک رمز پویا با سامانه هریم بانک مرکزی رایگان است نه سامانه بانک ها

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | یک دیدگاه | اخبار داخلی

بانک مرکزی اعلام کرد دریافت رمز دوم یکبار مصرف از طریق پیامک برای تمامی بانک‌ها رایگان است و این پیامک‌ها برای مشتریان بانکی هزینه‌ای به همراه نخواهند داشت. در حقیقت باید بگویم که هزینه پیامک رمز پویا با سامانه هریم بانک مرکزی رایگان است نه سامانه بانک ها. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

سامانه هریم

سامانه هریم

اخیرا خبرهای متعددی در خصوص اینکه پیامک دریافت رمز دوم یکبار مصرف برای مشترکان بانکی هزینه به همراه دارد، منتشر شد. آن هم در شرایطی که تمام بانک‌ها برای ارائه رمز دوم پویا به سامانه هریم بانک مرکزی متصل شده‌اند که یک سامانه رایگان است و مشتریان بانک‌ها قادر خواهند بود با زدن دکمه درخواست رمز دوم در صفحه‌های پرداخت اینترنتی، رمز دوم پویا را از طریق پیامک به شکل رایگان دریافت کنند.

هزینه پیامک رمز پویا با سامانه هریم بانک مرکزی

بانک مرکزی در این خصوص اعلام کرد دریافت رمز دوم یکبار مصرف به واسطه سامانه هدایت رمز یکبار مصرف (هریم) که تمام بانک‌های کشور به آن متصل هستند، کاملا رایگان است و برای مشتریان هزینه‌ای را به همراه نخواهد داشت. همچنین در برخی از بانک‌ها علاوه بر سامانه هریم، سامانه‌ای به نام رمزنگار پیامکی راه‌اندازی شده است که مشترکان می‌توانند با ارسال رقم آخر شماره کارت بانکی خود به یک سرشماره، رمز دوم یکبار مصرف را با اعتبار ۱۲۰ ثانیه‌ای به واسطه پیامک دریافت کنند که این سامانه نیز برای مشترکان، رایگان در نظر گرفته شده است.

 

البته ارسال پیامک اولیه از سوی مشترکان بانکی، یعنی همان ارسال پیامک ۴ رقم آخر شماره کارت به اندازه یک پیامک عادی هزینه به همراه خواهد داشت که این موضوع به اپراتورهای تلفن همراه مربوط می‌شود. با اجرای طرح رمز دوم پویا، دکمه هریم برای دریافت رمز دوم رایگان به صورت پیامک رایگان در صفحه پرداخت اضافه خواهد شد، به همین دلیل طرح ارسال ۴ شماره آخر به سرشماره مربوطه مورد استقبال مشترکان بانکی قرار نخواهد گرفت.

با توجه به مواردی که به آن اشاره شد، سیستم رمز دوم پویا پیامکی با سامانه هریم با سمانه پیامکی متفاوت است و سامانه هریم به شکل واحد مستقل در شبکه بانکی راه‌اندازی شده است و همزمان با اجرای طرح رمز دوم پویا به کاربران ارائه خواهد شد. گفتی است هزینه پیامک در سامانه هریم بانک‌ها طبق بودجه ارتقای امنیت تامین می‌شود و به همین دلیل از مشترکان هزینه‌ای دریافت نخواهد شد.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید بالاخره این موضوع رمز پویا را می توانند به خوبی پیاده کنند؟ از ابتدا هم به جای هزینه برای نرم افزار رمز پویا و این طور موارد، بهتر بود یک سامانه یکپارچه پیامکی راه اندازی شود. اینطور نیست؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Milad7
  Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  عجب داستانی برای مردم درست کردن 😐

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,479 ترنج
 2. 2# ahmad - 16,267 ترنج
 3. 3# m.b - 14,455 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,608 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,821 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,158 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 9,077 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 9,064 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
تبلیغات متنی و بنری
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی