شانزده + 4 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

حذف یک قابلیت جذاب از اندروید ۱۰

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 2 دیدگاه | آپدیت اندروید ۱۰

نه، ببینید این خیلی ویژگی بزرگی نیست اما همانقدر حیاتی است، یک چیز خیلی کوچک کاربردی دوست داشتنی که خب البته من به شخصه خیلی از آن استفاده نکرده ام چون تایم-اوت نمایشگرم عموما روی ۲ دقیقه است اما خب! بد نیست که بدانیدش. به نظر می‌رسد گوگل با عرضه اندروید ۱۰ یک ویژگی جذاب و کاربردی را نیز برای گوشی‌های پیکسل حذف کرده که با واکنش منفی برخی از کاربران مواجه شده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره حذف یک قابلیت جذاب از اندروید ۱۰ صحبت کنیم.

حذف یک قابلیت جذاب از اندروید ۱۰

اوایل این هفته گوشی‌های گوگل پیکسل به همراه برخی از گوشی‌های دیگر بروزرسانی اندروید ۱۰ را دریافت کردند. اما به نظر می‌رسد یکی از ویژگی‌های جذابی که کاربران در اندروید ۹ (Pie) به آن دسترسی داشتند، در اندروید ۱۰ وجود ندارد.

با انتشار رسمی اندروید ۹، کاربران می‌توانستند با لمس سنسور اثر انگشت، از خاموش شدن صفحه نمایش گوشی خود جلوگیری کنند. اما به نظر می‌رسد در اندروید ۱۰ دیگر شاهد چنین قابلیتی نیستیم.

جالب اینجاست که این قابلیت بسیار محبوب و کاربردی شده بود و دلیلی نیز وجود نداشت گوگل آن را حذف کند. در همین راستا، یکی از کاربران، عصبانیت خود را از این بابت در وب‌سایت مربوط به گزارش مشکلات گوگل اعلام کرد اما گوگل در پاسخ به این فرد اعلام کرد کمی دیر شده و با بروزرسانی‌های بعدی این قابلیت نیز احتمالا افزوده خواهد شد. حال باید دید آپدیت بعدی منظور اندروید ۱۰.۱ است یا اندروید ۱۱.

اینطور که به نظر می‌رسد گوگل عجله‌ای برای برگرداندن این قابلیت به اندروید ۱۰ ندارد چراکه این قابلیت صرفا برای گوشی‌های پیکسل طراحی شده بود که حسگر اثر انگشت آن در پشت صفحه قرار داشت. اما با تصاویر جدیدی که از گوگل پیکسل ۴ منتشر شده، شاهد سنسور اثر انگشت سخت‌افزاری در پشت یا جلوی صفحه نبودیم. از آن‌جایی هم که قرار است پیکسل‌های جدید با قابلیت تشخیص چهره همراه شوند، بنابراین احتمال می‌رود سنسور یاد شده درون صفحه نمایش قرار گیرد که خب لمس کردن صفحه نمایش در حالت عادی نیز باعث روشن ماندن گوشی می‌شود!

شما از این قابلیت استفاده می کردید؟ احتمالا حذف آن سهوی بوده است!

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  mostafa3mostafa3
  ترنج لاگژری
  24
  3

  گفتم حالا چی رو حذف کرده
  چیز مهمی نیست
  من که اولین باره می‌شنوم با لمس سنسور اثر انگشت میشد صفحه نمایش رو روشن نگه داشت

 2. Taskin
  TaskinTaskin
  ترنجِ نرسیده
  13
  2

  برای من خیلی راحت تره که یه انگشت روی صفحه بزنم تا حسگر اثر انگشت که پشت گوشیه
  اصن دفعه اوله میشنوم
  نه جذابه نه کاربردی

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,241 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,911 ترنج
 3. 3# m.b - 14,101 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,151 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,543 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,968 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,939 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی