15 − 11 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

اپل به مکالمات شما با سیری گوش می دهد

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 3 دیدگاه | اپل

یکی از پیمانکاران سابق شرکت اپل به تازگی اعلام کرده که مکالمات صورت گرفته بین کاربران و دستیار صوتی سیری به وسیله کارمندان شرکت شنود شده است. به دلیل عدم اطلاع از چنین موضوعی باید گفت که این مصداق تجاوز به حریم خصوصی است و ۱.۴ میلیارد کاربرد iOS می توانند از بابت آن ناراحت باشند. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

حریم خصوصی در استفاده از سیری

 

سیری

سیری

شرکت اپل در ماه گذشته، شنود مکالمات کاربران با دستیار سیری را متوقف کرد. طبق اطلاعات به دست آمده، کارمندان این کمپانی باید در هر شیفت خود، به بیش از 1000 مکالمه ضبط شده در Siri گوش می دادند. این خبر را یکی از پیمانکاران در گفتگو با روزنامه Irish Examiner افشا کرده است. البته ظاهرا قرار بر این بوده که تمام جزییات کاربری در طول شنود، به طور ناشناس و محرمانه باقی بماند.

طبق اظهارات این پیمانکار، از آنجا که هر مکالمه با سیری تنها چند ثانیه به طول می انجامید، هر نفر در هر شیفت مجبور بود تا به بیش از 1000 رکورد گوش دهد. این رکوردها اغلب مربوط به گفتگوهای عادی و روزمره بودند اما گاه و بی گاه اطلاعات و داده های شخصی و یا قسمتی از مکالمات کاربران را نیز شامل می شدند.

سیری به طور خودکار قسمت هایی از مکالمات خود با کاربران را برای سرورهای اپل ارسال می کرد. کارمندان در حین شنود وظیفه داشتند تا رکوردهای دریافت شده را بر اساس مجموعه ای از پارامترها، دسته بندی کنند. هدف از این کار، بهبود دستیار مجازی و بررسی نحوه فعال شدن سیری و تحلیل عملکرد مفید و کمک رسانی آن بوده است.

هرچند که دلیل انجام این کار توسط کمپانی اپل قابل درک است، اما کاربران به دلیل عدم آگاهی، چنین شنودی را تجاوز به حریم شخصی خود می دانستند. به هر حال پروژه شنود رکوردهای سیری متوقف شده و بسیاری از کارکنان اپل بیکار مانده اند.

هنوز دقیقا مشخص نیست که آیا تحلیل سیری مجددا آغاز خواهد شد یا خیر. اما اپل اعلام کرده این پروژه تا قبل از بروزرسانی نرم افزار و اضافه شدن گزینه انتخابی برای کاربر، همچنان منتفی است. ناگفته نماند که شرکت اپل به دلیل عدم اطلاع رسانی به کاربران خود نسبت به شنود غیر قانونی رکوردهای آن ها، مورد شکایات و پیگرد قانونی قرار گرفته است.

نظر شما چیست؟ شما کاربر iOS هستید؟ این موضوع را تجاوز به حریم خصوصی خود می دانید؟

gizchina

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  VBVB
  ترنجِ نرسیده
  4
  1

  ا ق ا ی ع ط ا ی ی
  چند نکته ریز لازم دونستم بگم ممنون میشه اصلاح بشه
  ۱:رنگ سبز تو قسمت لایک رو عوض کنید چون بشدت با سفید همخونی نداره و چشم اذیت میکنه((آبی یا مثلا رنگی ک مات باشه))
  ۲: همون دیسلاک و لایک گاها تو نوشته و اون تاریخ درج کامنت رو هم سوار میشه و جلوه بهم ریختگی میده
  ۳:امکان ریپلای چند بار نداریم و این بده
  ۴:ی نظر سنجی بزارید ک شرکت کنندگان بگن از کدوم برند موبایل دارن و اگرم کسی ۲ تا گوشی داره اونی ک بیشتر استفاده کنه انتخاب کنه و اکثر برندها رو بیارید و بعد ریزترش کنید و هر بخش ببینم کدوم دیواس از کدم برند بیشترین کاربر داره پوشش میده
  ۵:یکم بررسی بیشترش کنید ولی بررسی متفاوت ن تکراری

 2. Avatar
  aliasadaliasad
  ترنجِ رسیده
  4
  1

  اگه هواوی این کارو میکرد همه میریختن اینجا( دیدید گفتم ترامپ حق داره)هواوی جاسوسه😅

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 15,771 ترنج
 2. 2# ahmad - 13,997 ترنج
 3. 3# m.b - 11,170 ترنج
 4. 4# Sajad - 9,875 ترنج
 5. 5# _V_ - 8,540 ترنج
 6. 6# Amir galaxy - 8,517 ترنج
 7. 7# Mahdi - 8,433 ترنج
 8. 8# نیما عرفانی - 8,212 ترنج
 9. 9# The Destroyer - 8,195 ترنج
 10. 10# Peiman - 8,082 ترنج
کانال تلگرام ترنجی