10 + دو =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

آمار دستگاه های مجهز به ویندوز ۱۰ از ۸۰۰ میلیون عدد عبور کرد

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | بدون دیدگاه | Windows ، کامپیوتر شخصی

در هر زمینه ای اگر عملکرد مایکروسافت مستحق یک روضه پرباران (!) باشد اما در زمینه سیستم عامل کامپیوترهای شخصی این شرکت یا همان ویندوز، همواره درخشان است. امروز خبر می رسد که آمار دستگاه های مجهز به ویندوز ۱۰ از ۸۰۰ میلیون عدد عبور کرد و این دستاورد ردموندی ها پس از بیش از ۳ سال زمان برده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

ویندوز ۱۰

ویندوز ۱۰

اطلاعات جدید به تعداد نصب ویندوز ۱۰ روی بیش از ۸۰۰ میلیون دستگاه اشاره می کند. این آمار یک موفقیت برای مایکروسافت محسوب می شود.  نزدیک به 6 ماه پیش مایکروسافت رسما اعلام کرد در سراسر جهان 700 میلیون دستگاه به سیستم عامل ویندوز 10 مجهز شده اند. امروز آمار جدیدی توسط ردموندی ها منتشر شده که خبر از نصب این سیستم عامل روی پیش از 800 میلیون دستگاه می دهد.

این آمار مربوط به تمام دستگاه هایی می شود که می توان روی آن ها ویندوز ۱۰ را نصب کرد

این آمار مربوط به تمام دستگاه هایی می شود که می توان روی آن ها ویندوز 10 را نصب کرد. کامپیوترها، کنسول Xbox، هولولنز، گوشی های هوشمند و دستگاه های مربوط به اینترنت اشیا این محصولات را تشکیل می دهند.

در مدت زمان نزدیک به یکسال، 100 میلیون دستگاه جدید به این نسخه از سیستم عامل مایکروسافت مجهز شده اند. در حقیقت تعداد دستگاه های مجهز به ویندوز 10 در مدت زمان 6 ماه از 600 میلیون، به 700 میلیون رسید و حال نیز پس از گذشت 6 ماه، این آمار به 800 میلیون رسیده است.

مایکروسافت در این مدت نحوه شمارش دستگاه های مجهز به این سیستم عامل را تغییر داده است و همچنین در این بازه زمانی مدیر ویندوز، تری مایرسون نیز این شرکت را ترک کرد.

ابتدای تابستان ۹۸ ویندوز ۱۰ چهار ساله می شود

ابتدای تابستان ۹۸ ویندوز ۱۰ چهار ساله می شود. مایکروسافت در زمان عرضه اولیه این سیستم عامل اعلام کرده بود در مدت زمان 2 تا 3 سال، ویندوز 10 روی 1 میلیارد دستگاه در سراسر جهان نصب می شود. مایکروسافت پس از شکست سنگین در بازار گوشی های هوشمند، پیش بینی خود را تغییر داد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی AdDuplex، تنها 21.2 درصد از کامپیوترهای مجهز به ویندوز 10 از آخرین نسخه آن استفاده می کنند. با توجه به این موضوع، 71.6 درصد دستگاه ها دارای بروزرسانی آوریل 2018 یا ورژن 1803 این سیستم عامل هستند.

نظر شما درباره عملکرد مایکروسافت برای آپدیت کاربران به نسخه جدید سیستم عامل دسکتاپ آن ها چیست؟ به هر حال این مدت زمان ۴ سال زمان کمی نیست و همین سکون روی برند ویندوز ۱۰ به آن ها کمک کرده تا سهم بیشتری از بازار تحت این برند مدیریت شوند. اگر مایکروسافت مانند اپل و گوگل تصمیم می گرفت هر سال یک نسخه جدید ارایه کند، پراکندگی بسیار بیشتری در بین کاربرانش دیده میشد.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که برند ویندوز ۱۰ تا چه مدت دیگر باقی بماند و آپدیت اساسی ویندوز بعدی چه زمانی ارایه می شود؟

neowin

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 17,672 ترنج
  2. 2# ahmad - 14,823 ترنج
  3. 3# m.b - 12,501 ترنج
  4. 4# Sajad - 10,633 ترنج
  5. 5# Mahdi - 10,176 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 9,399 ترنج
  7. 7# The Destroyer - 8,813 ترنج
  8. 8# Amir galaxy - 8,763 ترنج
  9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
  10. 10# Dr.Nazer - 8,553 ترنج
کانال تلگرام ترنجی