12 + چهارده =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

تفاوت تیپ های سایپا سیتروئن C3 چیست؟

سینا عطایی

نوشته

2 سال قبل | بدون دیدگاه | اخبار داخلی، حتما بخوانید، خودرو

سه هفته پیش بود که در ترنجی خواندیم پیش فروش های سیتروئن سی ۳ (Citroen C3) به زودی تحویل داده می شوند و دو هفته پس از آن قیمت سیتروئن C3 مشخص شد. بد نیست بدانید که سیتروئن C3 در تیپ عرضه می شود که تفاوت هایی با هم دارند. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا ببینیم تفاوت تیپ های سایپا سیتروئن C3 چیست؟

تفاوت تیپ های سیتروئن C3

تفاوت تیپ های سیتروئن C3

چند روزی است که با وجود نارضایتی برخی مشتریان سایپا سیتروئن از نحوه ی قیمت گذاری این شرکت، تحویل سیتروئن C3 آغاز شده و از ابتدای هفته جاری تعداد قابل توجهی از این هاچبک اسپرت وارد خیابان ها و جاده های کشور شده است.

با حضور این خودرو در خیابان ها، دلال بازی های C3 هم آغاز شده و برخی از نمایشگاه داران سعی دارند تا آن را با قیمتی حدود ۳۴۰ تا ۳۷۰ میلیون تومان به فروش رسانند. این در حالی است که به گفته کارشناسان بازار، سیتروئن C3 با حباب قیمتی به خاطر نوبرانه بودنش مواجه شده و در صورت ثبات در شرایط اقتصادی، معامله ی آن در هفته های جاری با بهایی کمتر از ۲۹۰ میلیون تومان دور از ذهن نیست.

اما دلالان برای جذب مشتری، سعی دارند تا در آگهی ها مشتریان را به سمت خود بکشانند و خودروی خود را خاص جلوه دهند. حتی در برخی آگهی های اینترنتی دیده شده که سیتروئن C3 سفارش مدیران هم برای فروش گذاشته شده است! حال شاید برای شما سوال باشد که مگر سیتروئن C3 آن هم با تیراژ تنها دو هزار دستگاه با چند نمونه ی مختلف به جاده های کشور آمده است؟!

 

سیتروئن C3 مونتاژ سایپا سیتروئن در بحث ظاهری با دو تیپ به بازار عرضه شده است

سیتروئن C3 مونتاژ سایپا سیتروئن در بحث ظاهری با دو تیپ به بازار عرضه شده است. اولی نمونه ای است که با رینگ آلیاژی تراش خورده ی مشکی-نقره ای عرضه می شود و به رینگ فرانسوی معروف است. این قطعه به صورت وارداتی به ایران آمده و در کارخانه حدود ۴ میلیون تومان از تیپ دیگر گرانتر است. تیپ دوم ظاهری، به جای رینگ وارداتی به رینگ های مشکی اسپرت مجهز است و طرح و گرافیک آن تا حدی مشابه به نمونه ی ساخت فرانسه است. اما رینگ مشکی در ایران تولید شده و برخی فکر می کنند که به مراتب کیفیت کمتری از نمونه ی وارداتی دارد.

 

اما باید بگوییم در صورتی که مشکلات تحریم پیش نمی آمد، تولید انبوه سیتروئن C3 با رینگ ایرانی و مشکی انجام می شد و در سال جاری هزاران دستگاه از این خودرو با رینگ مشکی به بازار می آمد. در اصل رینگ مشکی تمایز سیتروئن C3 ایرانی با سایر نسخه های بازار جهانی است و به خاطر داشتن ذات اسپرت در مدل مونتاژ ایران، رینگ مشکی برای آن انتخاب شده است. این رینگ تولید داخل هم پیش از نصب بر روی خودروی مشتریان بارها تست های فنی سیتروئن فرانسه را پشت سر گذاشته و توانسته تاییدیه ی این کمپانی را داشته باشد. باید به این نکته اشاره کرد که تمام سیتروئن C3ها با لاستیک میشلن در اختیار مشتریان قرار می گیرند.

اما در بحث امکانات، آپشنی بر روی یکی از نسخه ها نصب است که بسیاری از مشتریان به دنبال آن بودند و گویا به خاطر سفارش گذاری محدود، قابلیت نصب بر روی همه ی خودروها را نداشته است. گرمکن صندلی های جلو سه حالته، آپشنی است که بر روی تعدادی از C3ها نصب شده و در کارخانه حدود ۳٫۵ میلیون تومان گرانتر از نمونه ی عادی است.

سیتروئن C3 با رینگ فرانسوی و گرمکن صندلی حدود ۸ میلیون تومان گرانتر از نسخه ی رینگ ایرانی و بدون گرمکن است

لذا می توان نتیجه گرفت که سیتروئن C3 با رینگ فرانسوی و گرمکن صندلی حدود ۸ میلیون تومان گرانتر از نسخه ی رینگ ایرانی و بدون گرمکن است و تفاوت خاصی نیز با هم ندارند. اما داشتن رینگ فرانسوی و یا گرمکن صندلی باعث شده تا بهانه ی جدیدی در اختیار دلالان برای فروش C3 با قیمت بیشتر قرار بگیرد. حتی برخی دلالان می گویند که سیتروئن C3 با رینگ فرانسوی و گرمکن به صورت وارداتی به ایران آمده و نسخه های دیگر که فاقد این دو ویژگی سلیقه ای هستند، تولید داخل هستند و کیفیت پایینتری دارند.

حتی برخی از فروشنگان می گویند که نسخه ی گرمکن دار به صندلی خارجی مجهز است و سایر نمونه های صندلی تولید داخل دارند و کیفیتشان پایینتر است! اما واقعیت این است که هیچ کدام از این خیال پردازی های دلالان درست نیست و هیچ سیتروئن C3 وارداتی در اختیار مشتریان قرار نگرفته است.

برای همین اگر می خواهید سیتروئن C3 را از بازار آزاد خریداری کنید، ابتدا منتظر منطقی شدن قیمت آن بمانید و سپس با توجه به سلیقه ی شخصی خود، به دور از تبلیغات و شایعه های دلالان خودروی مورد نظر خود را انتخاب کنید. برخی احتمال می دهند که اگر تلاش مشتریان معترض برای کاهش قیمت سیتروئن C3 به موفقیت برسد، تا حدی قیمت این خودروی اسپرت در بازار آزاد کاهش پیدا می کند.

نظر شما درباره قیمت سیتروئن C3 و تفاوت تیپ های دوگانه آن چیست؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 20,290 ترنج
  2. 2# ahmad - 15,921 ترنج
  3. 3# m.b - 14,111 ترنج
  4. 4# Mahdi - 12,174 ترنج
  5. 5# Sajad - 11,553 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
  7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
  8. 8# Dr.Nazer - 8,978 ترنج
  9. 9# Amir galaxy - 8,946 ترنج
  10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی