1 × سه =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

دلیل اختلال اینستاگرام و فیس بوک چیست؟

سینا عطایی

نوشته

2 سال قبل | بدون دیدگاه | پیام رسان ، شبکه‌های اجتماعی

دیروز در ترنجی خواندیم که اختلال اینستاگرام جهانی است. اختلال اینستاگرام به صورت خیلی شدید در اروپا گزارش شده بود. بخش هایی امریکا، و آسیا نیز دچار مشکل بودند. به صورت مشخص در ایران روی نقشه نشانه ای از اختلال اینستاگرام نداشت اما کاربران زیادیگزارش قطع شدن اینستاگرام خود یا فعالیت نصفه و نیمه دادند. مثلا برای بعضی کاربران بخش دایرکت کار نمی کرد، برخی استوری ها لود نمی شد و برخی هیچ دسترسی نداشتند. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا ببینیم دلیل اختلال اینستاگرام و فیس بوک چیست؟

اختلالات گسترده روز گذشته فیس‌بوک و اپلیکیشن‌های وابسته به این کمپانی نظیر اینستاگرام و واتس اپ باعث شد تا سخنگوی این کمپانی به اظهارنظر درباره علت بروز این اختلالات ناچار شود. سخنگوی این کمپانی گفته است که از ابتدای روز گذشته، پیکربندی یک سرور باعث بروز مشکلات متناوب در اپلیکیشن‌های فیس‌بوک شده و همین تجربه بدی را در استفاده از برنامه‌ها برای کاربران ما ایجاد کرد.

با وجود اینکه مشکل در حال حاضر حل شده اما این برند در برابر ناراحتی‌های ایجاد شده در بین کاربران، ابراز تاسف کرده است. کاربران امریکایی و اروپایی فیس‌بوک روز گذشته گزارش‌های بسیاری را برای این کمپانی مبنی بر از دسترس خارج شدن سرویس مذکور ارسال کردند و خود این کمپانی نیز اختلالات ایجاد شده را با انتشار گزارشی روی سایت توسعه‌دهندگان تایید کرد که به نقل از سخنگوی این برند مطرح شد.

با بروز این اختلالات چیزی نگذشت که هشتگ FacebookDown به یکی از بیشترین ترندهای موضوعی در توییتر تبدیل شد. در پی این اتفاق به سرعت هشتگ instagramDown نیز تبدیل به هشگ شد که نشان از قطع دسترسی به این اپلیکیشن داشت.

اغلب کاربرانی که روز گذشته با اختلالات در دسترسی به فیس‌بوک مواجه بودند با پیام «متاسفیم، موردی اشتباه شده است و ما در حال رفع آن هستیم» مواجه می‌شدند. با توجه به اطلاعاتی که سایت DownDetector منتشر کرد، بیشترین کاربرانی که با اختلال سراسری برنامه‌های فیس‌بوک مواجه شدند در ایالات متحده امریکا و اروپا مستقر بودند و همچنین دامنه آن به اندازه‌ای بوده که گزارش‌های اختلالی را از سوی مناطق آسیایی دریافت کرده است.

هم اکنون دسترسی شما در این سرویس ها به چه شکل است؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 18,700 ترنج
  2. 2# ahmad - 15,256 ترنج
  3. 3# m.b - 13,146 ترنج
  4. 4# Sajad - 11,009 ترنج
  5. 5# Mahdi - 10,956 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 9,925 ترنج
  7. 7# The Destroyer - 8,987 ترنج
  8. 8# Amir galaxy - 8,798 ترنج
  9. 9# Dr.Nazer - 8,686 ترنج
  10. 10# _V_ - 8,647 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی