سه + 12 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

سایپا رهام در حال تست فنی در جاده های کشور است

سینا عطایی

نوشته

8 ماه قبل | 6 دیدگاه | اخبار داخلی ، خودرو

می دانیم که خودرو جدید سایپا رهام در نمایشگاه خودروی شیراز ۹۷، به عنوان سدان ملی جدید رونمایی شد. سایپا رهام به عنوان جدیدترین خودروی ملی شناخته می شود که با پلتفرم بومی SP100 این خودروساز دولتی وارد بازار خواهد شد. بر اساس گفته ی مدیران سایپا، رهام تا پایان سال جاری به صورت رسمی عرضه می شود. با توجه به ویدیوها و تصاویر منتشر شده از کارخانه ی سایپا هم مشخص است که تجهیز خط تولید به ابزار مورد نیاز مونتاژ و تولید سایپا رهام آغاز شده است. در ادامه با ترنی همراه باشید تا درباره آن بیشتر صحبت کنیم.

سایپا رهام

سایپا رهام

کارشناسان خودرویی معتقد هستند که سایپا رهام در این روزها سعی دارد تا هماهنگی بیشتری را میان پیشرانه و جعبه دنده ی اتوماتیک خود به دست آورد. زیرا طبق اطلاعات رسمی منتشر شده از خودروسازی سایپا، این خودروی ملی به پیشرانه ی ۱٫۶۵ لیتری برلیانس مجهز است. این پیشرانه در حال حاضر بر روی برلیانس های سری H300 نیز نصب می شود و انتقال قدرت آن توسط جعبه دنده ی ۴ سرعته ی اتوماتیک و یا ۵ سرعته ی دستی به چرخ های جلو انجام می شود. اما در سایپا رهام، جعبه دنده ی اتوماتیک از نوع ۶ سرعته ی اتوماتیک است و باید این ارتقا فنی با عملکردی بهتر نسبت به برلیانس سری H300 برای مشتریان و کارشناسان قابل لمس باشد.

سایپا رهام

سایپا رهام

اگرچه تلاش برای ساخت خودروی ملی توسط سایپا اخیراً آنچنان هم موفق نبوده و خودروهایی چون کوئیک نتوانستند به اندازه هیاهوها فروش کنند، اما به نظر می‌رسد که رهام این پتانسیل را برای جبران فروش مناسب داشته باشد. در ادامه باید دید که رهام دقیقاً چه زمانی و با چه قیمتی به بازار عرضه خواهد شد.

نظر شما چیست؟ نظر مثبتی نسبت به سایپا رهام دارید؟

donyayekhodro

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Alif16
  ترنجِ نرسیده  9  14

  یک عزراعیل جدید از ایران خودرو

 2. Shiral
  ترنجِ رسیده  8  1

  این روزهای تحریم این شرکت ها عروسی شون هست و خوشحال هستند.چون‌قیمتشان‌ را هرچه بگن مجبوریم بخریم

 3. mTAAHAAm
  mTAAHAAm
  ترنجِ رسیده  0  4

  محض رضای خدا یک نفر کلمه آزیرو5 را جستجو کنه و عکسها را با رهام مقایسه کنه تمام جزئیات یکی هستند.حتی اگه تمام قطعات این خودرو تولید داخل باشن ولی طراحی این خودرو مربوط به خودروئی که گفتم هست.

 4. Mehrdad77
  Mehrdad77
  ترنجِ نرسیده  1  0

  جمله اول “رونمایی شد “رونمایی کرد هست اصلاح کنید

10 کاربر برتر
 1. 1# ahmad - 9,302 ترنج
 2. 2# Peiman - 7,980 ترنج
 3. 3# علی شیخ زاده - 6,174 ترنج
 4. 4# Pouya - 5,881 ترنج
 5. 5# Sajad - 5,611 ترنج
 6. 6# Mortazavi - 4,135 ترنج
 7. 7# دکتر رسول آریان - 3,786 ترنج
 8. 8# Milad7 - 3,550 ترنج
 9. 9# REZA - 3,130 ترنج
 10. 10# Amir026 - 2,928 ترنج
کانال تلگرام ترنجی