1 × دو =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

ارائه خدمات اینترنت به زائران اربعین از زبان وزیر ارتباطات

سینا عطایی

نوشته

10 ماه قبل | بدون دیدگاه | اخبار داخلی

مراسم اربعین هر سال با شکوه تر از سال گذشته انجام می شود و برای باشکوه تر برگزار شدن این مراسم ملی باید تمام نهادها با هم همکاری داشته باشند تا زیرساخت های زمینه های مختلف فراهم شود. امروز در حاشیه جلسه هیات دولت درباره ارائه خدمات اینترنت به زائران اربعین از زبان وزیر ارتباطات اطلاعاتی منتشر شد که مرور آن ها می تواند مفید باشد. با ترنجی همراه باشید.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران، درباره ارائه خدمات اینترنت به زائران اربعین، اظهار داشت: بالون اینترنت هم‌اکنون در مدار است. در مهران پس از اینکه دو روز در مدار بود صاعقه با آن برخورد کرد و دچار مشکل شد، اما بعد از ٢٤ ساعت بالون دیگری مستقر شد و الان هم در مرز مهران و هم شلمچه در حال ارائه خدمات است.

بالون اینترنت هم‌اکنون در مدار است

وی افزود: آنچه در مهران است، از خدمات نسل چهار استفاده می‌کند و شعاع زیادی را با سرعت ٣٠٠ مگابیت بر ثانیه پوشش می‌دهد. آنچه در شلمچه است نیز از وای‌فای استفاده می‌کند و سرعت آن ٥٤ مگابیت بر ثانیه است.

جهرمی ادامه داد: مهمترین نکته ای که این تجهیزات تامین می‌کند، ارتباطات مورد نیاز برای عوامل عملیاتی و تجهیزات مستقر در منطقه است که در کنار آن به مردم نیز خدمات ارائه می‌کند.

وزیر ارتباطات در خصوص بازار موبایل نیز تصریح کرد: در بحث تامین موبایل باید تسهیلات مورد توافق که بنا بود تغیراتی در چارچوب واردات انجام شود، فراهم شود. کارگروه ریجستری این موضوع را تصویب کرد اما مصوبه در حوزه اجرا با توجه به تغییراتی که در وزارت صنعت در حال رخ دادن بوده، متوقف شده است.

آذری جهرمی در پایان گفت: در حوزه تجهیزات توقیفی نیز هنوز اشکال برطرف نشده و طبیعتا به بازار نیامده اند. هر زمان مصوبات اجرا شود این مشکلات نیز برطرف خواهد شد.

نظر شما چیست؟ شما امسال اربعین به عراق سفر می کنید؟ چه مواردی برای شما اهمیت بالایی در این سفر دارد؟

mehrnews

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# ahmad - 9,937 ترنج
  2. 2# Peiman - 7,994 ترنج
  3. 3# علی شیخ زاده - 6,651 ترنج
  4. 4# Sajad - 6,156 ترنج
  5. 5# Pouya - 5,881 ترنج
  6. 6# Milad7 - 4,593 ترنج
  7. 7# Mortazavi - 4,172 ترنج
  8. 8# =V= - 4,111 ترنج
  9. 9# m.b - 3,899 ترنج
  10. 10# دکتر رسول آریان - 3,786 ترنج
کانال تلگرام ترنجی