حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

طراحی جدید جی میل (Gmail) “حالت محرمانه” دارد

سینا عطایی

نوشته

11 ماه قبل | 3 دیدگاه | گوگل

دیروز بود که با هم درباره طراحی جدید جی میل (Gmail) صحبت کردیم و امروز خبر دیگری درباره یک حالت ویژه به نام “حالت محرمانه” جی میل به گوش می رسد که می توان برای کاربران با اطلاعات حساس ویژگی مفیدی باشد. در ادامه با ترجی همراه باشید تا با این ویژگی بیشتر آشنا شویم.

جی میل (Gmail) نسخه وب آپدیت های زیادی در هفته های آینده همراه با طراحی و ویژگی های جدید خواهد گرفت، اما گوگل همچنین یک حالت محرمانه جدید را معرفی می کند. قبلا در ترنجی خواندیم که به صورت کلی طراحی جدید جی میل (Gmail) در بخش ظاهری تفاوت های قابل لمسی را ارایه کرده اما تحول طراحی نیست. همانطور که می بینیم طراحی متریال در تمام این رابط کاربری وجود دارد. دو قابلیت ویژه از برنامه این‌باکس (inbox) گوگل به طراحی جدید جی میل افزوده خواهد شد که عبارت اند از: پاسخ دهی هوشمند (Smart Reply) و به تعویق انداختن (Snooze) بررسی یا خواندن یک ای میل.

طراحی جدید جی میل

طراحی جدید جی میل

به گزارش Theverge مشخص شده است که گوگل “حالت محرمانه” جی میل را معرفی می کند که به کاربران آن اجازه می دهد دریافت کننده های ای میل را از فرستادن ایمیل های خاص منع کند یا توانایی کپی، دانلود و یا چاپ آنها را محدود نماید. گوگل همچنین به کاربران جی میل اجازه می دهد تا یک کد عبور برای باز کردن ایمیل، که از طریق SMS تولید می شود را روی ای میل خود قرار بدهند یا در ایمیل های ارسال شده تاریخ انقضا در نظر بگیرند! این ویژگی ها، ویژگی های بسیار شبیه به بعضی از نرم افزارهای Outlook مایکروسافت هستند و مایکروسافت همچنین توانایی محدود کردن ایمیل ها در سرویس Outlook.com خود را اضافه می کند. این ویژگی ها به طور عمده به کسب و کارهایی که می خواهند کنترل بیشتری بر نحوه دریافت ایمیل توسط دریافت کننده ها داشته باشند، کمک می کنند، اما آنها افراد را از گرفتن عکس یا عکس از یک ایمیل منع نخواهند کرد، در حقیقت به نظر نمی رسد راهی برای چنین کنترلی وجود داشته باشد!

گوگل تایید کرده است که آپدیت طراحی جدید جی میل به زودی عرضه خواهد شد، و پیامی برای برنامه زودتر از موعد برای برخی کاربران ارایه خواهد شد که باید در هفته های آینده در دسترس باشد. کنفرانس توسعه دهنده I/O گوگل در 18 اردیبهشت سال جاری آغاز می شود و این احتمال وجود دارد که این طراحی جدید جی میل بخشی از مراسم باشد و همراه با تعدادی از به روز رسانی های دیگر خدمات وب گوگل ارایه شود.

نظر شما چیست؟ به نظر می رسد این سرویس می تواند برای خیلی از کاربران مفید باشد!

theverge

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. رسول آریان
  رسول آریان
  ترنجِ خیلی رسیده  1  0

  جالب بود.

 2. BeFair
  BeFair
  ترنجِ خیلی رسیده  0  0

  از این به بعد محمولاتمو اینطوری جا به جا کنم 🙂

10 کاربر برتر
 1. 1# احمد - 8,099 ترنج
 2. 2# Peiman - 7,645 ترنج
 3. 3# علی شیخ زاده - 5,428 ترنج
 4. 4# Pouya - 5,302 ترنج
 5. 5# Sajad - 4,644 ترنج
 6. 6# Mortazavi - 3,987 ترنج
 7. 7# دکتر رسول آریان - 3,709 ترنج
 8. 8# REZA - 2,810 ترنج
 9. 9# Amin - 2,702 ترنج
 10. 10# BeFair - 2,603 ترنج
کانال تلگرام ترنجی