8 + 9 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

فاکس‌کان به استفاده غیرقانونی از کارآموزان در کارخانجات این شرکت برای مونتاژ آیفون 10، پایان داد

عارف مظفری

نوشته

3 سال قبل | یک دیدگاه | اپل، اخبار

چندی پیش گزارشی مبنی بر این موضوع منتشر شد که دانش‌آموزان کار‌آموز در کاخانه‌های شریک تجاری اپل یعنی Foxconn به صورت اضافه‌کاری غیرقانونی برای مونتاژ قطعات آیفون 10 به کار گرفته می‌شوند. بعضی از این کارآموزان ادعا کردند که به طور معمول 10 ساعت در روز را برای مونتاژ پرچمدار جدید این شرکت مشغول به کار هستند. با ترنجی همراه شوید.

این تعداد ساعات کار طولانی دانش‌آموزان بر اساس قوانین هر کشور، غیر قانونی بوده و اپل هم گفته بود که نباید به دانش‌آموزان اجازه ی اضافه کاری داده شود که در نهایت فاکس کان هم به این امر پایان داد.

گزارش شده که این دانش‌آموزان در رده‌ی سنی بین 17 تا 19 سال بوده و مجبور به اتمام یک دوره‌ی سه ماهه‌ی کار آموزی قبل از فارغ التحصیلی، در فاکس‌کان می باشند.

یکی از دانش‌آموزان ادعا می‌کند، اموری که آن‌ها به انجام آن در کارخانجات فاکس‌کان مجبور می‌شوند کاملا غیرمرتبط با مطالعات و عناوین‌ درسی آنان است.

در اولین پاسخ کمپانی‌های اپل و فاکس‌کان به این اتهامات هر دو مدعی شدند که دانش‌آموزان یاد شده به هیچ عنوان مجبور به کار کردن فراتر از ساعات محدود قانونی معین نبودند. به هر حال آن‌ها اذعان داشتند که مواردی خاص از انجام کار فراتر از ساعات قانونی، توسط برخی از دانش‌آموزان وجود داشته است.

فاکس کان در حال حاضر به BBC گفته که آن‌ها اقدامات فوری در جهت مطمئن شدن از این موضوع که هیچ دانش آموزشی در کارخانه‌های آن‌ها محتمل به انجام کاری بیش از ساعات قانونی نبوده، انجام داده و این را اضافه کرد که دانش آموزان مشغول کار در کارخانجات این شرکت درصد بسیار کوچکی از نیروی کار آن‌ها در چین را تشکیل داده و نقض حقوق نیروی کار در Foxconn مخالف با سیاست‌ها و تعهدات آنان است.

 

نظر شما در رابطه با این موضوع چیست؟

UberGizmo

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. mTAAHAAm
  mTAAHAAmmTAAHAAm
  ترنجِ رسیده

  چین متقلب

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,479 ترنج
 2. 2# ahmad - 16,277 ترنج
 3. 3# m.b - 14,461 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,619 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,828 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,158 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 9,077 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 9,064 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
تبلیغات متنی و بنری
رپورتاژ آگهی پربازده
عارف مظفری
عارف مظفری
دنیای مجازی، دنیا‌ی اولِ منه :)
کانال تلگرام ترنجی