سه × 1 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

معرفی امکانات تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ

صدرا مخملی

نوشته

3 سال قبل | بدون دیدگاه | اخبار ، اخبار رسمی شرکت‌ها ، سامسونگ

نظرسنجی‌های اخیر شرکت سامسونگ الکترونیکس درباره ترجیحات اصلی مصرف‌کنندگان برای انتخاب تلویزیون جدید نشان می‌دهد اولویت‌های این حوزه در چند سال اخیر تا حد زیادی تغییر کرده است.


هوشمندی، گزینه‌ مهم انتخاب تلویزیون

تا چند سال پیش کیفیت تصویر، قیمت مناسب و اندازه صفحه نمایش، نکات اصلی مورد توجه مصرف‌کنندگان برای انتخاب تلویزیون بودند. اما نظرسنجی‌های شرکت سامسونگ درباره دیدگاه‌های مصرف‌کنندگان آمریکایی در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ نشان داد اهمیت این موارد برای مصرف‌کنندگان کاهش پیدا کرده و در مقابل اهمیت هوشمند بودن تلویزیون از ۱۵.۱ درصد به ۲۹.۶ درصد افزایش پیدا کرده است.

آیا تلویزیون‌ها واقعا هوشمندند؟

شرکت سامسونگ از سال ۲۰۱۰ با اضافه کردن قابلیت‌هایی مانند فروشگاه اپلیکیشن‌های تلویزیونی، امکان مرور اینترنت، نمایش همزمان برنامه تلویزیونی و اپلیکیشن‌ها و حتی پشتیبانی از خرید اینترنتی، تلاش‌کرد تلویزیون‌های خود را هوشمندتر کند.
اما چه چیزی یک تلویزیون را هوشمند می‌کند؟ سامسونگ از طریق پروژه‌ای به نام EDEN تصمیم گرفت به این سوال پاسخ دهد. EDEN نام پروژه‌ایی است که در تلویزیون های جدید هوشمند سامسونگ پیاده‌سازی شده و امکان دسترسی به محتواهای ویدئویی و کلیپ های جدید اپلیکیشن ها را با تنها دو کلیک امکان‌پذیر می‌کند. بطور مثال در تلویزیون‌های جدید سامسونگ برای آنکه بتوانید با اپلیکیشن آیو سریال عاشقانه را تماشا کنید کافیست دکمه منبع را از روی ریموت کنترل انتخاب کنید و با رفتن به منوی EDEN و کلیک روی محتوای مورد نظر به تماشای آن بنشینید.

افزایش ۳.۳ برابری استفاده از اپلیکیشن‌های تلویزیون

شرکت سامسونگ با ایجاد امکان شناسایی خودکار دستگاه‌های متصل به تلویزیون و کنترل همه دستگاه‌های جانبی از طریق ریموت کنترل تلویزیون، تلاش کرد تلویزیون‌های خود را هوشمندتر کند. جستجوی محتوا و دسترسی به آن نیز با تغییراتی در منوی تلویزیون تسهیل شده و اکنون اپلیکیشن و محتوای پیدا شده در یک ردیف مجزا پایین صفحه نمایش داده می‌شود.
از زمان استفاده از محتوای «تجربه یکپارچه» در تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ، میزان استفاده از اپلیکیشن‌ها و خدمات این تلویزیون‌ها تا ۳.۳ برابر و دفعات استفاده از یک کنترل از راه دور برای کنترل دستگاه گیرنده نیز تا ۱.۶ برابر افزایش پیدا کرده است.

قابلیت‌های جدید

این تنها آغاز راه است، سامسونگ در حال برنامه‌ریزی برای تقویت هرچه بیشتر تلویزیون‌های هوشمند است. شرکت سامسونگ برای شروع در ماه‌های پایانی سال ۹۵ با اپلیکیشن آیو اقدام به معرفی اولین تلویزیون اینترنتی در پلتفرم تلویزیون در ایران نمود و همچنان سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های بومی بیشتری را در سال‌های آتی برای کابران تلویزیون های هوشمند خود معرفی خواهد کرد.

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 17,696 ترنج
  2. 2# ahmad - 14,835 ترنج
  3. 3# m.b - 12,502 ترنج
  4. 4# Sajad - 10,633 ترنج
  5. 5# Mahdi - 10,185 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 9,411 ترنج
  7. 7# The Destroyer - 8,818 ترنج
  8. 8# Amir galaxy - 8,763 ترنج
  9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
  10. 10# Dr.Nazer - 8,555 ترنج
کانال تلگرام ترنجی