19 + 8 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

گزارش ترنجی: بازدید محمود واعظی از TGC

در جریان رویداد تی جی سی، وزیر ارتباطات از این رویداد دیدن کرد. با ترنجی همراه باشید تا مروری بر این موضوع داشته باشیم.

وزیر ارتباطات در بازدید از نمایشگاه TGC اعلام کرد: محدودیت ارایه وام وجوه اداره شده به بازی‌سازان برداشته می‌شود/  TGC گامی جدی و رو به جلو در صنعت بازی‌های رایانه‌ای است

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز نزدیک به دو ساعت به بازدید از Tehran Game Convention پرداخت و در جریان این بازدید به بازی‌سازان قول محدودیت‌ها در ارایه وام کم بهره وجوه اداره شده به آنها برای سال جاری برداشته شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از بازدید از نخستین رویداد تجاری بین‌المللی صنعت بازی‌های رایانه‌ای در جمع خبرنگاران گفت:  نمایشگاه TGC نزیت‌های زیادی برای صنعت بازی‌سازی کشورمان دارد. از جمله این که در کنار نمایشگاه تجاری رویداد، بیش از ۶۰ کنفرانس و کلاس علمی نیز برگزار می‌شود.

وی با بیان این که امیدوارم این نمایشگاه یک گام جدی رو به جلو در صنعت بازی‌های رایانه‌ای باشد افزود: ما در وزارت ارتباطات وظیفه خود می‌دانیم به حمایت‌های فنی و مالی از بازی‌سازان کشورمان بپردازیم. در این راه در ۸ ماه گذشته حدود ۵ میلیارد تومان وام کم بهره وجوه اداره شده به شرکت‌هایی که بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای معرفی کرده، پرداخت شده است. امروز هم به غرفه‌داران و بازی‌سازان قول دادم محدودیت‌ها در تخصیص این وام برداشته شود و به هر پرونده‌ای که بنیاد ملی بازی‌ها تایید کند، وام پرداخت کنیم.

واعظی با بیان این که در این نمایشگاه با نمونه‌های قوی و موفق از بازی‌های ایرانی مواجه شدم گفت: اکنون بازی‌هایی در کشور وجود دارند که در ۷۷ کشور جهان کاربر دارند. این موضوع نشان می‌دهد جوانان ما استعداد زیادی در بازی‌سازی دارند و باید از آنها حمایت شود.

وی افزود: در حوزه فنی باید به حمایت از بازی‌سازان پرداخت. در این راه با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی مذاکره کرده‌ایم تا امکاناتی از جمله آزمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای را در اختیار بازی‌سازان قرار دهند. همچنین در بخش آموزشی نیز در دانشکده پست و مخابرات با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای دوره‌هایی بگراز رشده است.

وزیر ارتباطات با اشاره به بازی کلش آو کلنز گفت: شما دیدید که بلافاصله پس از فیلتر این بازی، وزارت ارتباطات وارد عمل شد تا مشکل آن رفع شود. ما نمی‌خواهیم محدودیتی برای مردم در این حوزه ایجاد کنیم و آنها به سراغ فیلترشکن بروند. اما در مقابل امکاناتی به وجود آورده‌ایم تا در شبکه ملی اطلاعات، وقتی بازی ایرانی در سرور ایرانی عرضه شود، مردم کشور بتوانند با سرعت و کیفیت بالا و قیمت پایین از این بازی استفاده کنند.

واعظی گفت: اکنون تعرفه ترافیک بیش از ۵۰۰ سایت ایرانی که سرورشان در داخل کشور است، نیم بها شده و تا دو هفته دیگر این موضوع شامل تمام سایت‌های ایرانی می‌شود. بدین ترتیب مردم برای استفاده از بازی‌های ایرانی آنلاین نیز تعرفه ترافیک نیم‌بها پرداخت خواهند کرد.

وی با اشاره به برخی هجمه‌ها علیه TGC نیز گفت: استفاده این نمایشگاه را کاملا جوانان می‌برند و این همه مزایا دارد. نباید هر اتفاقی که در کشور می‌افتد یک عده مخالفت کنند و واقعا برای رویدادی چنین مفید، این هجمه‌ها بی‌انصافی است.

نظر شما درمورد صحبت های واضعی چیست؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 18,700 ترنج
  2. 2# ahmad - 15,256 ترنج
  3. 3# m.b - 13,146 ترنج
  4. 4# Sajad - 11,009 ترنج
  5. 5# Mahdi - 10,956 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 9,925 ترنج
  7. 7# The Destroyer - 8,987 ترنج
  8. 8# Amir galaxy - 8,798 ترنج
  9. 9# Dr.Nazer - 8,686 ترنج
  10. 10# _V_ - 8,647 ترنج
قاصدک 24
تترایران
مهرشاد مرادزاده
مهرشاد مرادزاده
گیمری عاشق نوشتن...
کانال تلگرام ترنجی