هشت + یک =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

ساخت نوعی کفش ورزشی هوشمند که راه رفتن صحیح را آموزش می‌دهد

جلیل جعفری

نوشته

3 سال قبل | بدون دیدگاه | CES ، اخبار ، پزشکی و سلامت ، تناسب اندام ، هوش مصنوعی

در نمایشگاه بین‌المللی سی‌یی‌اس واقع در لاس وگاس آمریکا از نوعی کفش هوشمند ورزشی رونمایی شد که نه تنها می‌توانند فشار و شتاب هر گام و موقعیت مکانی کاربر بلکه ضرباهنگ قدم‌ها و روش گام برداشتن او را نیز تعیین کند.

این کفش مجهز به دو تراشه قابل تعویض و چهار حسگر فشارسنج در قسمت پاشنه پا است. دو شرکت Sensoria و Vivobarefoot که سازندگان این نوع کفش هستند می‌گویند در نظر دارند گونه‌ای از کفش‌ها را تولید کنند که به وسیله فن‌آوری به کاربران کمک کند تا سریع‌تر، هوشیارانه‌تر و ایمن‌تر گام بردارند.

حال سوال این جا است اطلاعاتی که این نوع کفش در اختیار صاحب خود می‌گذارد به چه کاری می‌آید؟ در این زمینه سایت اینترنتی و نرم‌افزارهای موبایلی طراحی و ساخته شده‌اند که با استفاده از هوش مصنوعی برنامه‌‌های آموزشی طراحی می‌کنند تا کاربر این کفش‌ها از وضعیت کلی و جزیی راه رفتن خود اطلاع کامل داشته باشد.

mg-9954-1

چنین برنامه‌هایی به کاربر آموزش می‌دهند که راه رفتن اصولی چه گونه است و شاید مهمتر از همه این باشد که بداند به گونه‌ای راه برود که کمترین آسیب به او وارد شود. آن چه که ایده طراحی و ساخت چنین کفشی را جالب توجه می‌کند این است که دو شرکت Sensoria و Vivobarefoot در نظر دارند تا کفش‌هایی تولید کنند که در مصارف ورزشی، خانگی و غیره کاربرد داشته باشند.

کفش هوشمند حاضر فعلا در حد نمونه اولیه است و هنوز مشخص نیست که بتواند از عهده وظایفی که برای آن تعیین شده به خوبی برآید اما باید دید که این کفش‌ها که در حقیقت کفش ورزشی به حساب می‌آیند تا چه اندازه می‌تواند اطلاعات سودمند و دقیق در اختیار کاربر خود قرار دهد.

[button type=”default” color=”” target=”” link=”https://www.engadget.com/2017/01/07/sensoria-vivobarefoot-smart-running-shoes/”]engadget[/button]

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 16,661 ترنج
  2. 2# ahmad - 14,376 ترنج
  3. 3# m.b - 11,731 ترنج
  4. 4# Sajad - 10,220 ترنج
  5. 5# Mahdi - 9,418 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 8,816 ترنج
  7. 7# Amir galaxy - 8,719 ترنج
  8. 8# _V_ - 8,573 ترنج
  9. 9# The Destroyer - 8,534 ترنج
  10. 10# Peiman - 8,122 ترنج
کانال تلگرام ترنجی