چهار × 2 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

اختراع ثبت‌شده‌ی جدید اپل چه اطلاعاتی در مورد آیفون بعدی به ما می‌دهد؟

مدتی قبل یک اختراع ثبت‌شده از اپل منتشر شد که با تکنولوژی سنسور اثرانگشت و دیگر بخش‌های این سنسور که زیر صفحه‌نمایش قرارگرفته است مرتبط بود؛ حالا امروز مدارک ثبت اختراع دیگری از این شرکت منتشرشده که از سنسورهای نور محیطی و دیگر سنسورهای مرتبط با صفحه‌نمایش این گوشی اطلاعاتی به ما می‌دهد پس در ادامه با ترنجی همراه باشید.

این مدارک نشان‌دهنده‌ی این موضوع است که برای قرارگیری این سنسورها دیگر به فضای اضافی اطراف صفحه‌نمایش احتیاج نیست، این شاید نوید آیفون ۸ با صفحه‌نمایش کاملاً بدون حاشیه در سال ۲۰۱۷ باشد. همان‌طور که می‌دانید سنسور سنجش نور محیطی به‌منظور تنظیم روشنایی صفحه‌نمایش مطابق با نور محیط به کار گرفته می‌شود تا شما در هر شرایطی بتوانید بدون اینکه چشمانتان خسته شود از صفحه گوشی هوشمند خود استفاده کنید؛ این سنسور در تلفن‌های پیشرفته امروزی معمولاً در بالا یا پایین صفحه‌نمایش قرار می‌گیرد و حالا این اختراع جدید به اپل امکان خواهد داد تا این سنسور را زیر خود صفحه‌نمایش بکار گیرد و همچنین از تکنیک مشابه در مورد دیگر سنسورها ازجمله سنسور مجاورت سنج هم بهره برده تا حاشیه صفحه‌نمایش را به معنای واقعی حذف کند.

اما این طراحی خالی از اشکال هم نیست و نشان می‌دهد بخش‌هایی از صفحه‌نمایش که سنسور زیر آن قرار گیرند، ممکن است که عملکرد لمسی نداشته باشند؛ البته می‌توان از این بخش برای نمایش محتوایی که نیاز به تعامل نداشته باشد، مانند ساعت و مقدار باتری باقی‌مانده، استفاده کرد. حالا با اطمینان می‌توان گفت که اپل در حال حرکت به سمت یک آیفون با صفحه‌نمایش کاملاً بدون حاشیه است و فقط زمان تولید این محصول مشخص نیست.

نظر شما دراین‌باره چیست؟

[button type=”link” link=”http://www.phonearena.com/news/Apple-patent-shows-more-sensors-integrated-under-the-display-bezel-less-iPhone-inbound_id86461″ size=”btn-medium”]phonearena[/button]

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. mehrdad_ma
  mehrdad_ma  0  0

  اپل بدون حاشیه دیدین

  سوار اسب تک شاخ هم میشید .
  این کجاش اختراعه
  سنسورهای بیومتریک که اختراع نیستن

  راستی ببینید تاچ حساس به فشارش در برابر نوکیا مکلارن چی هست این کجا و آن کجا !!!!

10 کاربر برتر
 1. 1# ahmad - 10,784 ترنج
 2. 2# Peiman - 8,011 ترنج
 3. 3# علی شیخ زاده - 7,318 ترنج
 4. 4# Milad7 - 6,944 ترنج
 5. 5# Sajad - 6,905 ترنج
 6. 6# Pouya - 5,882 ترنج
 7. 7# _V_ - 5,727 ترنج
 8. 8# m.b - 5,034 ترنج
 9. 9# Chalton - 4,813 ترنج
 10. 10# نیما عرفانی - 4,237 ترنج
کانال تلگرام ترنجی