حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

سهم ۶٫۶۳ درصدی ویندوز ۱۰ از بازار سیستم‌عامل پی‌سی در ماه سپتامبر

امیرحسین ایزدی

نوشته

2 سال قبل | بدون دیدگاه | ترنجی

در ماه آگوست (۱۰ مرداد تا ۹ شهریور)، سیستم‎عامل جدید مایکروسافت با نام ویندوز ۱۰ توانست ۵٫۲۱ درصد از سهم بازار سیستم‌عامل پی‌سی را بدست بیاورد. در ماه آگوست، ویندوز ۱۰ به موفقیت‌های بزرگی دست یافت اما داده‌ها نشان می‌دهند که این سیستم‌عامل در ماه سپتامبر (۱۰ شهریور تا ۸ مهر)، بر روی ۶٫۶۳ درصد از کامپیوترها نصب شده است. سهم این سیستم‌عامل در ماه سپتامبر نسبت به ماه آگوست، افزایش پیدا کرده است. در ادامه همراه ترنجی باشید.

این آمارها، امروز توسط Net Applications منتشر شده که از ده‌ها هزار وب‌سایت جمع‌آوری شده است. به گفته‌ی Net Applications ویندوز ۱۰ هنوز هم در جایگاه چهارم در میان همه‌ی سیستم‌‎عامل‌های پی‌سی در سراسر جهان قرار دارد. ویندوز ۷ با سهم ۵۶٫۵۳ درصدی (۵۷٫۶۷ درصد در آگوست)، پرطرفدارترین سیستم‌عامل پی‌سی در سراسر جهان است. ویندوز XP که دیگر توسط مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود، در ماه سپتامبر سهم ۱۲٫۲۱ درصدی (۱۲٫۱۴ درصد در ماه آگوست) را بدست آورده بود. بعد از ویندوز XP، ویندوز ۸٫۱ قرار دارد که در ماه سپتامبر بر روی ۱۰٫۷۲ درصد (۱۱٫۳۹ درصد در ماه آگوست) از کامپیوترها نصب شده بود.

پیش از این، مایکروسافت اعلام کرده بود که ویندوز ۱۰ در چهار هفته‌ی اول بعد عرضه بر روی بیش از ۷۵ میلیون پی‌سی و تبلت نصب شده است. گزارش‌های تایید نشده، می‌گویند که این عدد به بیش از ۱۰۰ میلیون رسیده است.

[su_button url=”http://www.windowscentral.com/windows-10-increases-its-share-pc-os-market-663-september” target=”blank” background=”#159f84″]Windows Central[/su_button]

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

گیگابایت
10 کاربر برتر
  1. 1# Peiman - 4,516 ترنج
  2. 2# احمد - 4,250 ترنج
  3. 3# Mortazavi - 2,641 ترنج
  4. 4# Sajad - 1,954 ترنج
  5. 5# Pouya gs8 - 1,680 ترنج
  6. 6# علی شیخ زاده - 1,436 ترنج
  7. 7# mTAAHAAm - 1,422 ترنج
  8. 8# REZA - 1,207 ترنج
  9. 9# siavash-t - 867 ترنج
  10. 10# Amir026 - 802 ترنج
کانال تلگرام ترنجی