16 − 12 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

نتایج مالی قوی گوگل در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۵؛ ۱۷٫۷ میلیارد دلار درآمد

Avatar

نوشته

5 سال قبل | 2 دیدگاه | ترنجی

گوگل، نتایج مالی خود در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۵ را منتشر کرد. این شرکت از اول آوریل (۱۲ فروردین) تا ۳۰ ژوئن (۹ تیر) سال ۲۰۱۵ به سود خالص ۳٫۹۳ میلیارد دلاری از درآمد ۱۷٫۷ میلیارد دلاری دست‌یافته است. این درآمد یک رشد ۱۷ و ۱۱ درصدی نسبت به همین سه‌ماهه در سال گذشته محسوب می‌شود. در ادامه همراه ترنجی باشید.

بیشتر درآمد سه‌ماهه گوگل از شبکه تبلیغاتی به دست می‌آید: این شرکت گزارش‌داده که ۱۲٫۴ میلیارد درآمد از وب‌سایتشان و ۳٫۶۲ میلیارد دلار درآمد از وب‌سایت‌های شریک بدست‌آمده است. تبلیغات کلیکی تا ۱۸ درصد نسبت به سال گذشته بالارفته است اما هزینه هر کلیک، ۱۱ درصد کاهش‌یافته است.

درآمد گوگل اکنون به ۶۹٫۸ میلیارد دلار می‌رسد که نسبت به سه‌ماهه مشابه در سال پیش یک افزایش ۹ میلیاردی داشته است. تعداد کارمندان گوگل نسبت به سال پیش، ۸,۵۰۰ نفر افزایش‌یافته است و اکنون گوگل، ۵۷,۱۴۸ نفر کارمند دارد. بد نیست بدانید که میزان مالیات موثر گوگل تنها ۲۱ درصد از میزان مالیات شرکتی رسمی کشور آمریکا پایین‌تر است.

نتایج مالی قوی برای گوگل در این سه‌ماهه منجر به یک افزایش ۱۱٫۲ درصدی بسیار مهمی در ارزش سهام این شرکت طی انجام ساعت‌ها معامله شده است. تاکنون ارزش سهام گوگل به ۳۹۵ میلیارد دلار رسیده است که دومین شرکت بزرگ جهان بعد از اپل محسوب می‌شود. سهام گوگل نیز افزایش ۱۶ درصدی را تجربه‌کرده است که ۶۵ میلیارد دلار به ارزش بارار این غول جستجو در یک روز اضافه‌کرده است. این افزایش، بزرگ‌ترین افزایش یک‌روزه در ارزش یک شرکت آمریکایی است.

[su_button url=”http://www.techspot.com/news/61406-google-strong-q2-financial-results.html” background=”#0ed5bd”]TECHSPOT[/su_button]

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  Shahspiknone

  :wacko: هرجور حساب کردم دیدم خیلی پوله

 2. Avatar
  ali221488none

  مبارکش باشه .نمیدونم چرا ولی با گوگل خیلی خیلی حال میکنم .
  بنظرم گوگل اگه واسه هر گوشی اندرویدی ۱۰ دلار دریافت کنه (یعنی اجازه ی ساخت یه گوشی با سیستم عامل اندروید از ۰ دلار به ۱۰ دلار برسه ) درامد شرکت به شکل خارق العاده ای افازیش پیدا میکنه .۱۰ دلار هم واسه یه گوشی ۷۵۰ دلاری اصلا زیاد نیست .البته میتونه واسه میام رده ها و پایین رده ها مبلغ خیلی کمتری رو دریافت کنه .

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 15,853 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,017 ترنج
 3. 3# m.b - 11,206 ترنج
 4. 4# Sajad - 9,885 ترنج
 5. 5# _V_ - 8,540 ترنج
 6. 6# Amir galaxy - 8,535 ترنج
 7. 7# Mahdi - 8,495 ترنج
 8. 8# نیما عرفانی - 8,253 ترنج
 9. 9# The Destroyer - 8,209 ترنج
 10. 10# Peiman - 8,082 ترنج
کانال تلگرام ترنجی