نوزده − 18 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

آیفون های آینده با سلفی گرفتن باز می‌شوند

صدرا مخملی

نوشته

5 سال قبل | 4 دیدگاه | ترنجی

همانطور که می‌دانید چند سال پیش اپل با معرفی تاچ آیدی، حسگر اثر انگشت را به آیفون آورد و در نهایت توانست تعریفی تازه از امنیت را به کاربران معرفی کند. حالا کاربران آیفون و آیپد به راحتی توسط اثر انگشتشان قادر به باز کردن آیفون هستند و می‌توانند خرید های خودشان را انجام دهند. اما اپل ایده ای دیگر را در ذهن دارد که آن هم در یک جمله خلاصه می‌شود: سلفی بگیرید و آیفونتان را باز کنید. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

مدتی پیش از این روش، اپل در سر داشته تا سیستمی را در آیفون پیاده سازی کند که کاربران قادر باشند تنها با سلفی گرفتن از خودشان بتوانند لاک‌اسکرین را باز کرده و به صفحه اصلی وارد شوند. این اقدام کمی عجیب است و بعید به نظر می‌رسد که در آیفون های آینده استفاده گردد؛ چراکه تاچ آیدی این کار را در کسری از ثانیه انجام می‌دهد.

البته باید این احتمال هم در نظر گرفت که شاید شرکت اپل برای کسانی که دوست دارند امنیت بیشتری داشته و در دو مرحله شناسایی شوند فعال کرده است؛ یا شاید هم برای کاربرانی که از تاچ ایدی برخوردار نیستند (‌آیفون های پایین تر از ۵اس، آیپد های پایین تر از ایر دو) این قابلیت مفید واقع شود.

این اولین باری نیست که اپل در این زمینه قدم برداشته و تحقیقاتی انجام داده است؛ به سال ۲۰۱۰ بازگردیم به یاد می‌آوریم که اپل شرکت پولار رز که یک شرکت سوئدی مختص تشخیص چهره بود را خریداری کرد اما تا کنون شاهد استفاده از تکنولوژی های مربوط به این دسته از سوی اپل نیستیم.

نظر شما چیست؟ این روز ها آنقدر سلفی فراگیر شده که گویا در حال ورود به حوزه امنیت است. هر چه بیشتر پیش می‌رویم به مفهوم Let me take a selfie بیشتر پی می‌بریم (!)

[su_button url=”http://www.ubergizmo.com/2015/07/iphone-unlock-selfie-patent/” target=”blank” background=”#377431″]ubergizmo[/su_button]

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  Blue Technone

  میگم نمی دونم چرا احساس میکنم قبلا یه همچین چیزی تو اندروید بود
  نبود!؟

 2. مدیونین فک کنید این همون قابلیت face lock تو اندروید هست

 3. Avatar
  Mammad Gherghinone

  آره والا
  فردا تو آیفون میذاررتش،بعد میره از سامسونگو گوگل شکایت میکنه که از من کپی کاری کردین

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,424 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,984 ترنج
 3. 3# m.b - 14,141 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,247 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,602 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,996 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,990 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
قاصدک 24
تترایران
صدرا مخملی
صدرا مخملی
شروعی تازه ....
کانال تلگرام ترنجی