حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

پیش بینی رشد فروش بازار موبایل در سال ۲۰۲۴ و پس از آن

نوشته

3 ماه قبل | بدون دیدگاه | عملکرد تجاری شرکت ها

دوره کرونا و تورم جهانی روی فروش بازار موبایل تاثیر قابل‌توجهی گذاشت. برای مثال بازاری که در سال ۲۰۱۴ حدود ۱.۵ میلیارد دستگاه فروخته بود در سال ۲۰۲۲ به کمتر از نصف و زیر ۷۰۰ میلیون دستگاه فروش رسید. با این حال روند کمی رو به بهبود است و پیش بینی رشد فروش بازار موبایل در سال ۲۰۲۴ و پس از آن وجود دارد.

رشد فروش بازار موبایل در سال ۲۰۲۴

با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۲۳ موسسه پایش بازار Canalys گزارشی منتشر کرده که به بررسی تخمینی فروش بازار جهانی گوشی‌های هوشمند برای این سال و چهار سال بعد می پردازد.

خبر خوب برای تولیدکنندگان موبایل این است که در سال ۲۰۲۳ بازارهایی مانند آمریکای لاتین (2٪)، آفریقا (3٪) و خاورمیانه (9٪) با حدود 1.13 میلیارد فروش گوشی‌های هوشمند برای سال 2023 به پایان خواهند رسید. این عدد کاهش 5 درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

انتظار می رود این روند در سال 2024 با حدود 1.17 میلیارد دستگاه فروش گوشی هوشمند برای سال آینده بهبود یابد که نشان دهنده رشد سالانه 4 درصدی در مقایسه با اعداد سال 2023 است.

گزارش جدید ادعا می‌کند که مصرف‌کنندگان مایلند بیشتر روی گوشی‌های هوشمند با قیمت‌های متوسط در محدوده 440 دلار هزینه کنند. بازارهای نوظهور قرار است در مرکز رشد سال 2024 باشند و 33 درصد از کل گوشی های هوشمند جدید در سال 2024 در منطقه آسیا و اقیانوسیه که شامل بازارهایی مانند هند، کره جنوبی، ویتنام اندونزی و مالزی می شود، عرضه شود. افزایش اعتماد مصرف کننده و بهبود شرایط کلان اقتصادی قرار است تا فروش گوشی های هوشمند را تثبیت کند.

انتظار می رود همه بازارهای کلیدی، به جز آمریکای شمالی، در سال 2024 رشد داشته باشند. احتمالا آسیا و اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا در سال 2024 شاهد رشد 6 درصدی سالانه باشند در حالی که انتظار می رود اروپا با رشد سالانه 7 درصدی مواجه شود. Canalys همچنین انتظار دارد که روند افزایش تقاضا در چند سال آینده ادامه یابد و در نهایت به 1.25 میلیارد فروش در سال 2027 برسد.

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید این روند چه کمکی به عرضه محصولات بهتر می‌کند؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)