حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید
موبایل استقلال
موبایل استقلال

قابلیت‌های هوش مصنوعی iOS 18 دلیل اصلی فروش سری آیفون ۱۶ خواهند بود

نوشته

3 هفته قبل | بدون دیدگاه | اپل، هوش مصنوعی

آنطور که شایعات می‌گویند، سال ۲۰۲۴ سالی خواهد بود که خیلی بیشتر از امسال قرار است عبارت “هوش مصنوعی” را بشنویم. سامسونگ در گلکسی S24 و اپل در آیفون ۱۶ می‌خواهند تمرکز ویژه‌ای روی قابلیت‌های هوشمندتر بگذارند، روندی که گوگل و با سری پیکسل ۸ آغاز کرده است. این تمرکز به حدی خواهد بود که گفته می‌شود قابلیت‌های هوش مصنوعی iOS 18 دلیل اصلی فروش سری آیفون ۱۶ می‌شوند.

قابلیت‌های هوش مصنوعی iOS 18

اپل در حال توسعه iOS 18 بوده اما آنطور که پیداست این روند متوقف و با رویکرد جدیدی در حال ادامه است. گزارش جدیدی از بلومبرگ و توسط مارک گورمن منتشر شده و نشان می‌دهد که سری آیفون 16 اپل با ویژگی‌های هوش مصنوعی انحصاری تولید می‌شود که نقاط کلیدی فروش دستگاه‌های جدید خواهد بود.

تصویر غیررسمی

تصویر غیررسمی

گزارش جدید هیچ جزئیات خاصی در مورد عملکرد این ویژگی‌های هوش مصنوعی نشان نمی‌دهد، اما می‌توانیم فرض کنیم که این ویژگی‌ها مشابه کاری هستند که گوگل و سامسونگ با تبدیل متن به تصویر، توانایی خلاصه‌سازی اسناد و ترجمه در محتواهای مختلف انجام می‌دهند. همچنین شایعه شده است که اپل از مدل LLM خود برای بازسازی سیری استفاده می کند.

بلومبرگ می‌گوید که انتظار نمی‌رود سری آیفون 16 با تغییرات سخت افزاری بزرگی همراه باشد و اپل سعی خواهد کرد ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی را به عنوان نقاط کلیدی فروش دستگاه های آینده خود معرفی کند. طبق آن‌چه که پیش‌بینی می‌کنیم، سری آیفون 16 با تراشه A18 اپل در هر چهار مدل عرضه شود. حال شاید مدل‌های پرو آیفون ۱۶ به نسخه قوی‌تری از A18 مجهز شوند که پسوند پرو دارد.

شنیده شده که مدل‌های پرو آیفون ۱۸ دارای یک دکمه سخت‌افزار جدید هستند که در سمت راست دستگاه و نزدیک دکمه پاور قرار دارد. این دکمه برای ثبت کردن عنوان شده اما جزئیات بیشتری نداریم.

دیگر گزارش‌ها به به احتمال کوچکتر شدن جزیره پویا و زوم اپتیکال 5 برابر در آیفون 16 پرو اشاره دارند.

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید که قابلیت‌های هوش مصنوعی جدید می‌توانند به عنوان دلیل قانع‌کننده‌ای برای خرید گوشی جدید ظاهر شوند؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)