حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

رویداد گوگل برای ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ زمان بندی شد: تصور دوباره نحوه جستجو

نوشته

1 ماه قبل | بدون دیدگاه | اطلاعیه‌ها، گوگل

این هفته، گوگل میزبان رویدادی است که به بهترین شکل می‌توان آن را «رویداد اضطراری» توصیف کرد. بر اساس دعوتنامه ای که گوگل ارسال کرده، این رویداد بیشتر بر روی «استفاده از قدرت هوش مصنوعی برای تجسم مجدد نحوه جستجوی افراد» متمرکز خواهد بود. از این بیانیه، مشخص است که گوگل قصد دارد با ChatGPT مقابله کند. رویداد گوگل برای ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ زمان بندی شده و در پاریس برگزار می‌شود.

رویداد گوگل

گوگل آماده است تا چیزی را ارائه دهد که رقیب ChatGPT باشد. در حال حاضر، برنامه ریزی شده که این رویداد حدود ۴۰ دقیقه باشد و البتهمی توانید آن را در یوتیوب به صورت زنده تماشا کنید.

اما، همانطور که می‌توانید انتظار داشته باشید، گوگل قطعا تاثیر خود را روی مدل هوش مصنوعی خواهد گذاشت. این تاثیر چه می تواند باشد؟

دعوت نامه رسمی گوگل اطلاعات بیشتری در مورد این رویداد داشت. گوگل قصد دارد از قدرت هوش مصنوعی استفاده کند تا به کاربران امکان “کاوش و تعامل با اطلاعات” را بدهد. احتمالا گوگل قصد دارد شبیه سازی ChatGPT خود را “طبیعی تر و احساسی تر از همیشه” انجام دهد.

شرکت مادر گوگل یعنی آلفابت گزارش مالی خود را چند روز پیش منتشر کرد و مدیرعامل قول داد که «به زودی مردم می‌توانند مستقیماً با جدیدترین و قدرتمندترین مدل‌های زبانی ما به عنوان همراهی برای جستجو در تعامل باشند. روش های تجربی و ابتکاری.»

گزارش مالی گوگل

گوگل

با مشاهده ترندشدن ChatGPT به نظر می‌رسد که گوگل از اوایل سال جاری میلادی یک شرایط “کد قرمز” اعلام کرد. حتی هم بنیانگذاران این شرکت یعنی سرگئی برین و لری پیج را از بازنشستگی آورد تا کمک کنند. بنابراین، می توان با اطمینان گفت که گوگل به ربات چت محبوب به عنوان یک تهدید نگاه می کند.

مدل های فعلی هوش مصنوعی گوگل

گوگل فناوری های هوش مصنوعی زیادی دارد. با این حال، اکثر آنها برای عموم آزاد نیستند. و جالب اینجاست که در حال حاضر یک ربات چت ساخت گوگل وجود دارد که نامش “LaMDA” است. این سرویس اختصار مدل زبان برای برنامه‌های گفتگو است.

همچنین یک مدل هوش مصنوعی نسل تصویر به نام “Imagen” وجود دارد. و همانطور که می توانید انتظار داشته باشید، این دو اساسا همان چیزی هستند که OpenAI با ChatGPT و DALL-E ارائه می دهد. اما تفاوت اصلی این است که محصولات OpenAI عمومی هستند، در حالی که گوگل هر دو سرویس خود را مخفی نگه داشته است.

طبق گزارش CNBC، یکی از نتایج تلاش‌های تولیدی گوگل، «کارآموز بارد» یا “Apprentice Bard” است. این سرویس در هسته خود، این یک ربات چت است که از فناوری LaMDA استفاده می کند. مانند ChatGPT، افراد را قادر می‌سازد تا سؤالات خود را بپرسند و پاسخ‌های دقیق به سؤالات خود دریافت کنند.

به هر حال باید صبر کرد و دید که گوگل طی این رویداد چه چیزی را ارائه می‌کند و آیا سال ۲۰۲۳ همان سالی است که یک تحول بزرگ در نحوه تعامل ما با اطلاعات موجود رخ خواهد داد یا خیر.

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)