حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

ایلان ماسک به زودی تسلا را ترک می‌کند؛ آینده غول تولیدی خودروهای برقی چه خواهد شد؟!

نوشته

1 سال قبل | بدون دیدگاه | اخبار

هنگامی که نام تسلا به میان می‌آید، تقریبا همه بر این موضوع اتفاق نظر دارند که مدیریت فوق‌العاده هوشمندانه ایلان ماسم بود که توانست این شرکت را در مسیر درستی قرار دهد. با این حال گویا ایلان ماسک به زودی تسلا را ترک می‌کند و آینده غول تولیدی خودروهای برقی نامشخص است. با ترنجی همراه شوید.

ایلان ماسک به زودی تسلا را ترک می‌کند؛ آینده این شرکت چه خواهد شد؟

تسلا، شرکتی پیشرویی در حوزه تولید خودروهای برقی است و اخیرا نیز سود قابل توجهی برای سهامداران خود رقم زده است. ایلان ماسک که تقریبا ده سال پیش در توییتی در مورد موفقیت تسلا وعده‌های زیادی داده بود، اخیرا در حال تلاش برای شروع فروش سهام خود مشاهده شده است. ایلان ماسک در پایان این هفته بیش از ۳.۵ میلیارد دلار از سهام خود را فروخته است. بنابراین، ایلان ماسک زمانی که توییتر را خرید، از آن زمان تمام تمرکز خود را به این رسانه اجتماعی معطوف کرده است و حرکات غیرمنتظره‌ای برای تسلا انجام خواهد داد.

بر اساس تحلیل فوربس از داده‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، ایلان ماسک ۲۲ میلیون سهم تسلا را در یک هفته به فروش رسانده است. وی که حدود ۲۵ درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد، بخش عمده‌ای از ثروت و دارایی‌اش از سهام همین شرکت است. با این حال، باید به یاد داشته باشیم که ایلام ماسک از فروش هر سهم تسلا سودی نمی‌برد و برای وام‌هایی که دریافت کرده است، ۲۵ درصد سهم در تجارت به عنوان وثیقه استفاده می‌شود. اما سوال اصلی اکنون این است که آیا ایلان ماسک از سمت مدیرعاملی تسلا کناره گیری می کند؟

ایلان ماسک به زودی تسلا را ترک می‌کند

سرمایه گذاران در مورد فروش سهام این میلیاردر سرشناس بحث و تبادل نظر زیادی کرده‌اند. ایلان ماسک یک بار گفته بود که پول من اولین چیزی بود که وارد شد و اکنون نیز این پول من است که به عنوان آخرین چیز حارج می‌شود. چیزی که او فراموش کرده بود در جلسه سالانه سهامداران تسلا به آن اشاره کند همین موضوع بود. آنچه ماسک در تلاش است در تسلا انجام دهد هنوز مشخص نیست. اما بر اساس شایعه‌ای که در روزهای اخیر منتشر شده است، ایلان ماسک از سمت خود به عنوان مدیرعامل تسلا کنار خواهد رفت و بر اساس سایر گزارش‌ها، تام ژو شیائوتنگ، مدیر تسلا در چین، مدیرعامل جدید این شرکت خواهد شد.

به گفته خبرگزاری GizChina و بر اساس سایر شایعات، تام ژو شیائوتنگ که در حال حاضر مدیر ارشد تسلا در چین است، به مقام مدیرعاملی این شرکت منتصب می‌شود. تام ژو شیائوتنگ از سال ۲۰۱۴ کارمند تسلا در چین بوده است و به خاطر رهبری موفق خود در ایجاد شبکه شارژ تسلا سوپرشارژر در چین مشهور است. اکنون به نظر می‌رسد وی برای رسیدن به جایگاه ایلان ماسک رقابت زیادی می‌کند.

ایلان ماسک به زودی تسلا را ترک می‌کند

شیائوتنگ پس از پیوستن وی به این شرکت در سال ۲۰۱۴ و قبل از ریاست در سمت تسلای چین، به سرعت به سمت معاونت جهانی ارتقا یافت. علاوه بر این، او اخیرا مسئول عملیات مراکز خدمات تسلا در چین و تاسیسات گیگافکتوری شانگهای بوده است. نظر شما کاربران ترنجی در این مورد چیست؟ به نظر شما با کنار رفتن ایلان ماسک از مدیریت تسلا، تام ژو شیائوتنگ می‌تواند مسیر خوبی که ایلان ماسک طی کرده بود را ادامه دهد؟!

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
محسن علیرضائیان