حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

نجات جان نوجوان هندی توسط اپل واچ پس از سقوط از یک دره ۵۰ متری

نوشته

4 ماه قبل | بدون دیدگاه | اپل، اخبار، ساعت هوشمند

تا کنون بارها درباره نجات جان کاربران اپل واچ صحبت کرده‌ایم، این گجت هوشمند به قابلیت‌های بسیار مهمی مجهز شده است که در مواقع بروز خطر همچون سقوط از ارتفاع یا مشکلات قلبی، می‌تواند به مراکز اورژانسی یا بستگان شخص اطلاع دهد. حالا اخیرا شاهد نجات جان نوجوان هندی توسط اپل واچ پس از سقوط از یک دره ۵۰ متری هستیم. با ترنجی همراه باشید.

نجات جان نوجوان هندی توسط اپل واچ پس از سقوط از یک دره ۵۰ متری

دستگاه‌های هوشمند مانند گوشی‌های هوشمند و ساعت‌های هوشمند را می‌توان به اشکال مختلف مورد استفاده قرار داد. با این حال، در سال‌های اخیر، آن‌ها برای تبدیل شدن به همراهان و محافظان زندگی بهبود‌های قابل توجهی یافته‌اند. در این زمینه، به ویژه ساعت‌های هوشمند که به دلیل روشی خاص که می‌توانند سلامتی کاربران خود را ردیابی کنند، به اقلامی ضروری برای ماجراجویان تبدیل شده‌اند.

علاوه بر این، برخی از آن‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند که می‌توانند در شرایط اضطراری خاص به شما کمک کنند. اپل واچ با یکی از غنی‌ترین تجربه‌ها به عنوان یک محصول همراه زندگی است. امروز، یک ماجرای جدید به ما نشان می‌دهد که چگونه یک اپل واچ به نوجوانی هندی که از دره‌ای ۵۰ متری سقوط کرده، کمک کرده است. به دنبال این اتفاقا، اپل واچ سری ۷ برای گزارشش وضعیت وی با خانواده و دوستان او تماس برقرار کرده. بدین ترتیب اپل واچ یک نوجوان هندی را (که اتفاقا داستان خود را برای تیم کوک نیز تعریف کرده)، نجات داده است.

نجات جان نوجوان هندی توسط اپل واچ

این مورد در هند و در لوناوالا اتفاق افتاده است. اسمیت میث همان نوجوان هندی است که در دره سر خورد و نتوانسته بود آیفون خود را پیدا کند. خوشبختانه، اپل واچ سری ۷ وی آن جا بود تا به خانواده و دوستانش در مورد وضعیتش هشدار دهد. مدت کوتاهی پس از این اتفاق که خوشبختانه به شکل غم انگیزی تمام نشد، این نوجوان ایمیلی به تیم کوک، مدیر عامل اپل ارسال کرد.

او گفت که چگونه اپل واچ جانش را نجات داده است. او در یک روز بارانی با سه نفر از دوستانش برای پیاده روی به بیرون رفته بود. این حادثه در راه بازگشت زمانی رخ داد که او به داخل دره‌ای سر خورد و با کمک درخت و سنگ‌ها نجات یافت اما از ناحیه مچ پا دچار شکستگی شد. او درد زیادی داشت و فقط اپل واچ را همراه خود داشت.

نجات جان نوجوان هندی توسط اپل واچ

به گفته خبرگزاری GizChina، دوستان این نوجوان و سایر افراد حاضر در محل به کمک وی آمدند. او تحت درمان پزشکی قرار گرفت و مراحل بازپروری را طی کرد. او در حال حاضر از عصا استفاده می‌کند، اما در آینده بهبود خواهد یافت. جالب توجه است که تیم کوک، مدیر عامل اپل در مورد این پرونده اظهار نظر کرده است. او مارتا را برای به اشتراک گذاشتن داستانش با این شرکت، تحسین کرد.

این داستان، اهمیت برخی از ویژگی‌های اضطراری در دستگاه‌های هوشمند را به ما می‌گوید. اپل برای بهبود این قابلیت‌ها همواره تلاش کرده و سرمایه گذاری زیادی انجام داده است. به عنوان مثال، آخرین سری آیفون، یعنی آیفون ۱۴، سیستم ارسال پیام اضطراری SOS را ارائه می‌کند که از ارتباطات ماهواره‌ای استفاده کرده است. در نتیجه می‌توانید پیامک‌های اضطراری را بدون نیاز به اینترنت همراه ارسال کنید. علاوه بر اپل واچ، آیفون‌ها نیز می‌توانند جان انسان‌ها را در مواقع سقوط یا شرایط نامناسب بدنی نجات دهند. نظر شما کاربران ترنجی درباره نجات جان نوجوان هندی توسط اپل واچ پس از سقوط از یک دره ۵۰ متری، چیست؟!

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
محسن علیرضائیان