حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

اخراج ۱۰ هزار کارمند آمازون به دنبال اخراج‌های گسترده متا و توییتر…!

نوشته

1 سال قبل | بدون دیدگاه | اخبار

گویا موج مشکلات اقتصادی فشارهای زیادی روی شرکت‌ها آورده است و این موضوع سبب شده است تا چاره‌ای جز تعدیل یا همان اخراج کردن کارکنان خود نداشته باشند. اکنون نیز شاهد اخراج ۱۰ هزار کارمند آمازون به دنبال اخراج‌های گسترده متا و توییتر هستیم. با ترنجی همراه شوید.

اخراج ۱۰ هزار کارمند آمازون به دنبال اخراج‌های گسترده متا و توییتر…!

در ایالات متحده، ابهامات زیادی برای کارمندان حوزه فناوری و کارگران خرده‌ فروشی‌ها وجود دارد. هفته گذشته متا حدود ۱۱.۰۰۰ کارمند خود را اخراج کرد. هفته قبل از آن نیز، توییتر حدود ۳.۵۰۰ کارمند خود را اخراج کرد. این هفته اخراج‌ها با آمازون دنبال خواهد شد. این غول خرده فروشی ظاهرا می‌خواهد حدود ۱۰.۰۰۰ نفر را اخراج کند. اگرچه آمازون همچنان یک داستان موفقیت باورنکردنی است، با این حال، به زودی دومین شکست مهم خود را متحمل خواهد شد.

این مسئله پس از از دست دادن بیش از یک تریلیون از سهام این شرکت در هفته گذشته رخ می‌دهد. به همین دلیل، این غول حوزه خرده فروشی احتمالا در این هفته حدود ۱۰.۰۰۰ کارمند خود را اخراج می‌کند. حداقل این چیزی است که خبرگزاری نیویورک تایمز ادعا کرده است. به گفته این خبرگزاری، کارکنان آمازون در بخش‌های کسب‌ و کار و مدیریت و فناوری بیشتر ضربه خواهند خورد. گویا این بزرگ‌ترین برنامه اخراج کارکنان در تاریخ آمازون خواهد بود. به گفته نیویورک تایمز، اخراج‌ها در درجه اول بر روی ناحیه دستگاه‌ها متمرکز خواهد بود.

اخراج ۱۰ هزار کارمند آمازون

به طور خاص این خبرگزاری به دستیار هوشمند الکسا اشاره می‌کند. این برنامه همچنین بر بخش خرده فروشی و بخش منابع انسانی نیز تاثیر خواهد گذاشت. هنوز تعداد دقیق اخراج‌ها مشخص نشده است. برخلاف هفته گذشته در متا، اخراج‌ها به یکباره اعلام نمی‌شوند و به تدریج انجام خواهد شد. دلیل این امر این است که تیم‌های مربوطه باید کارهای فعلی خود را تکمیل کنند و بعد از این، تصمیم می‌گیرند که چند نفر باید اخراج شوند.

به گفته GizChina، بزرگ‌ترین تغییرات ساختاری احتمالا در ناحیه دستگاه‌ها است. نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد آمازون از عملکرد دستگاه‌های خود راضی نیست. دلیل این امر البته ضرر مالی آن است. در سال‌های اخیر، بخش‌های اکو آمازون و الکسا مجموعا حدود ۵ میلیارد دلار ضرر کرده‌اند. علاوه بر این، تنش در اقتصاد جهانی وجود دارد و این موضوع، کار را برای شرکتی مانند آمازون سخت می‌کند.

البته وقتی به تعداد کل کارکنان این شرکت نگاه کنیم، ۱۰.۰۰۰ کارمند لزوما عدد خیلی بزرگی نیست. این به این دلیل است که حدود ۱.۵ میلیون نفر در سراسر جهان برای آمازون کار می‌کنند. با این حال، همه این افراد کارمند مستقیم و رسمی این شرکت نیستند. نظر شما کاربران ترنجی درباره اخراج ۱۰ هزار کارمند آمازون به دنبال اخراج‌های گسترده متا و توییتر چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
محسن علیرضائیان