حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید
موبایل استقلال
موبایل استقلال

زبان برنامه نویسی هوآوی به زودی و در سال جاری معرفی خواهد شد

نوشته

1 سال قبل | بدون دیدگاه | اخبار، سیستم عامل، هواوی

اخیراً دنگ تایهوا، معاون هواوی و رئیس خط تولید محاسباتی این شرکت، با رسانه ها مصاحبه کرد و نکاتی را در مورد زبان برنامه نویسی هوآوی گفت. در واقع در کنفرانس شرکا و توسعه دهندگان هواوی در سال 2022، او توضیحاتی اجمالی راجع به این زبان جدید که توسط برنامه‌نویسان این شرکت طراحی شده و در سال 2022 معرفی خواهد شد، ارائه کرد.

با EulerOS آشنا شوید: سیستم عامل جدید هواوی

او گفت که مجموع ظرفیت نصب شده کل کاربران EulerOS از 1.7 میلیون واحد فراتر رفته است و سهم بازار جدید به 19 درصد رسیده است. او فاش کرد که هواوی برنامه افزایش تعداد شرکای اویلر را دنبال نخواهد کرد، اما آنها توجه بیشتری به استقرار این زبان جدید در مقیاس بزرگ خواهند داشت. این مدیر هوآوی افزود:

ما امیدواریم که شرکایی که با توزیع تجاری اویلر همکاری می‌کنند بتوانند بر اساس اویلر به موفقیت تجاری دست یابند. این هدف ماست.

در واقع به نظر وی، این شرکت تنها با اجازه دادن به توزیع تجاری اویلر در مقیاس بزرگ در بازار می‌تواند وارد چرخه مثبت صنعت شود.

هوآوی در حال توسعه زبان های برنامه نویسی جدید برای اکوسیستم خود است

هوآوی در حال توسعه زبان های برنامه نویسی جدید برای اکوسیستم خود است

هوآوی همچنین از سیستم‌ های مختلف فروش در بازار برای کمک به شرکای خود استفاده خواهد کرد. مدیر اجرایی هوآوی همچنین فاش می‌کند که هوآوی زبان برنامه‌نویسی Cangjie خود را در سال 2022 برای اتصال HarmonyOS و Euler در محیط توسعه برنامه‌ها راه‌اندازی می‌کند.

به نقل از منبع، او یادداشت های بیشتری به این داستان و توسعه دقیق اضافه کرد که می‌گوید هواوی همچنان به بهبود نوآوری مستقل خود در زمینه زبان های برنامه نویسی ادامه می‌دهد.

او گفت، هواوی با انگیزه است و نیاز به ساخت فناوری‌ های ریشه‌ای از جمله سیستم‌ عامل‌ ها، پایگاه‌ های داده، تراشه‌ ها، کامپایلر ها، زبان‌ های برنامه‌نویسی و مجموعه‌ های دستورالعمل دارد که همگی پایه‌ای هستند. او در بخش دیگیری از سخنان خود افزود:

زبان برنامه نویسی ما شامل یک زبان برنامه نویسی اساسی است که قرار است در نیمه دوم سال جاری برای پشتیبانی از قدرت محاسباتی متنوع منتشر شود. همچنین Cangjie یک زبان برنامه نویسی سطح بالا است. در حال حاضر در حال توسعه زبان های برنامه نویسی هستیم و بعداً در فرصتی مناسب انتشار رسمی را انجام خواهیم داد.

دیدگاه شما درباره توسعه زبان برنامه نویسی هوآوی و تلاش های این شرکت در این بخش چیست؟ به نظر شما آیا هوآوی در آنها موفق خواهد شد؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
مصطفی‌ بشری