حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

گوگل درحال کار بر روی تشخیص خروپف و سرفه برای سیستم‌عامل اندروید است

نوشته

6 ماه قبل | بدون دیدگاه | Android، شایعات، گوگل

سال گذشته، گوگل به‌روزرسانی جدیدی را برای برنامه Google Fit ارائه کرد که تلفن‌های پیکسل را به نمایشگرهای ضربان قلب و میزان تنفس تبدیل می‌کرد. این ویژگی‌ها از دوربین، میکروفون و شتاب‌سنج گوشی هوشمند شما برای اندازه‌گیری موارد ذکرشده استفاده می‌کردند. اکنون، گفته می‌شود که گوگل درحال کار بر روی دو ویژگی جدید شامل تشخیص خروپف و سرفه برای تلفن‌های اندرویدی است تا بینش بیشتری در مورد کیفیت خواب شما ارائه دهد.

تشخیص خروپف و سرفه گوگل در اندروید

افرادی که در 9to5Google هستند، رشته‌ای از کد را در برنامه Google Health Studies کشف کرده‌اند که نشان می‌دهد گوگل درحال آزمایش ویژگی‌های تشخیص خروپف و سرفه برای اندروید است. این ویژگی‌ها، همچنین بخشی از مطالعه جاری مجموعه صوتی تیم Google Health Sensing هستند.

برای شرکت در این مطالعه باید Googler تمام‌وقت با یک گوشی اندرویدی باشید. شرایط محیطی موردنیاز برای این مطالعه این است که بیش از یک نفر در یک اتاق نباشد و همچنین برای شرکت‌های رقیب نیز کار نکند.

گوگل می‌گوید که تیم Health Sensinog درحال توسعه قابلیت‌ها و الگوریتم‌های سنجش پیشرفته است تا به کاربران اندروید دید عمیق‌تری نسبت به فعالیت خواب خود ارائه دهد.

تشخیص خروپف و سرفه گوگل در اندروید

تشخیص خروپف و سرفه گوگل در اندروید

تیم Health Sensing به‌طور فعال درحال کار برای ارائه مجموعه‌ای پیشرفته از قابلیت‌ها و الگوریتم‌های سنجش به دستگاه‌های اندرویدی با هدف ارائه بینش معنادار به کاربران از خواب آن‌ها است. این مجموعه صوتی با ارائه داده‌های لازم برای اعتبارسنجی، تنظیم و توسعه چنین الگوریتم‌هایی از این مأموریت پشتیبانی می‌کند.

“نظارت بر سرفه و خروپف شبانه” احتمالاً از میکروفون تلفن شما برای ضبط وقایع خروپف و سرفه درطول خواب شما استفاده می‌کند. شایان‌ذکر است که Nest Hub گوگل درحال‌حاضر این قابلیت‌ها را ارائه می‌دهد. این دستگاه برای ردیابی خواب، اندازه‌گیری تنفس و تجزیه‌وتحلیل صداهای مزاحم مانند سرفه یا خروپف از Motion Sense (با استفاده از رادار Soli) استفاده می‌کند. Fitbit همچنین ویژگی مشابهی به نام Snore & Detect Noise در Sense و Versa 3 ارائه می‌دهد.

مشخص نیست که آیا ویژگی تشخیص خروپف و سرفه با یک ساعت هوشمند (احتمالاً پیکسل واچ) کار خواهد کرد یا به‌طور مستقل فعالیت می‌کند. ما همچنین نمی‌دانیم که آیا این یک ویژگی انحصاری گوشی‌های پیکسل خواهد بود یا در دسترس سایر دستگاه‌های اندرویدی نیز قرار می‌گیرد.

نظر شما درمورد قابلیت تشخیص خروپف و سرفه گوگل در گوشی‌های اندرویدی چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
امیرحسین ملکی