حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

قرارداد خرید توییتر توسط ایلان ماسک در حالت تعلیق قرار گرفته است

نوشته

1 سال قبل | بدون دیدگاه | اخبار، تجاری، شبکه‌های اجتماعی

ایلان ماسک، بی شک مرد پر حاشیه این روزهای دنیای تکنولوژی است. شخصیتی که از آن به عنوان تونی استارک (مرد آهنی) دنیای واقعی یاد می‌شود، طی اقدامات مختلفی توییتر را تصاحب کرد. اما حالا گویا قرارداد خرید توییتر توسط ایلان ماسک در حالت تعلیق قرار گرفته است. با ترنجی همراه باشید.

قرارداد خرید توییتر در حال تعلیق قرار گرفته است…!

طبق گزارش وال استریت ژورنال، ایلان ماسک در مورد جزئیات خرید احتمالی خود در توییتر تحت بررسی است و قانونگذاران و رگولاتورها فدرال می‌گویند که او در تکمیل فرم کلیدی در این فرآیند کند بوده است. طبق گزارش وال استریت ژورنال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار در حال بررسی عدم افشای به موقع خرید سهام توییتر توسط ایلان ماسک در ماه مارس گذشته است. به عنوان یادآوری، این میلیاردر برای ارسال فرم عمومی مورد نیاز بسیار کند عمل کرد زیرا در حال بازخرید ۹.۲ درصد از سهام توییتر و تبدیل شدن به بزرگ‌ترین سهامدار این شرکت بود.

این تاخیر، به‌ویژه او را قادر می‌سازد تا بدون هشدار دادن به سایر سهامداران، سهام بیشتری بخرد و در نتیجه مقدار قابل توجهی پول در این فرآیند پس انداز کند. ماسک همچنین موضوع شکایت سهامداران توییتر و تحقیقات جداگانه توسط FTC (در مورد همین مسئله) قرار گرفته است.

قرارداد خرید توییتر

به دلیل این تحقیقات جدید در مورد تراکنش‌های صورت گرفته، سهام توییتر از اولین پیشنهاد ایلان ماسک بیش از ۱۰ درصد کاهش یافته است. با بسته شدن بازار در روز پنجشنبه، سهام این شرکت با قیمت ۴۵.۹۸ دلار معامله شد که بسیار کمتر از ۵۴.۲۰ دلاری که ایلان ماسک در ۲۷ آوریل با آن موافقت کرده بود. این تفاوت قیمت بیش از ۹ میلیارد دلار از ارزش بازار این شرکت است. حالا که ایلان ماسک تصاحب توییتر را متوقف کرده است، سهام این شرکت نیز سقوط کرد.

یک شرکت سرمایه گذاری به این میلیاردر توصیه کرده بود که از معامله خارج شود و جریمه ۱ میلیارد دلاری را برای نقض قرارداد بپردازد تا بتواند یک پیشنهاد جدید و کوچک‌تر ارائه دهد که بهتر باشد و با ارزش فعلی تجارت وی مطابقت داشته باشد. اگرچه هیئت مدیره توییتر قبلا خرید این شبکه اجتماعی را تایید کرده بودند. اما بسته شدن این معامله ممکن است ماه‌ها طول بکشد و هیچ تضمینی وجود ندارد که در نهایت انجام شود.

این تحقیقات باید مشخص کند که آیا اقدامات ایلان ماسک تاثیر قابل توجهی بر سایر سرمایه گذاران داشته است یا خیر. در حال حاضر، مشخص نیست که اگر ماسک تصمیم بگیرد اقدامی علیه آن‌ها انجام دهد، با چه مجازاتی مواجه خواهد شد. خود ایلان ماسک اخیرا در حساب شخصی خود اعلام کرد که خرید این شبکه اجتماعی را به حالت تعلیق درآورده است.

خرید توییتر توسط ایلان ماسک با چه وعده هایی همراه است؟

بنابراین این موضوع باعث می‌شود توییتر ۲۵ درصد هزینه اضافی را در معاملات قبل از بازار از دست بدهد. در حال حاضر، مدیر عامل تسلا منتظر جزئیات بیشتر در مورد حجم حساب‌های جعلی موجود در این پلتفرم است. به گفته وی، اکانت‌هایی که مطالب اسپم منتشر می‌کنند و مشغول کلاهبرداری هستند، کمتر از ۵ درصد کل کاربران روزانه این پلتفرم را تشکیل می‌دهند، اما این رقم باید اثبات شود.

به گفته ایلان ماسک، معامله توییتر به طور موقت متوقف شده است تا جزئیات محاسباتی حساب‌های جعلی که در واقع کمتر از ۵ درصد از کل کاربران را تشکیل می‌دهند، مشخص شود. مدیر عامل توییتر یعنی پاراگ آگراوال از تغییر در استخدام‌های جدید و کاهش هزینه‌ها به طور کلی در بحبوحه رکود اقتصادی جهانی خبر داده بود و یک دوره عدم اطمینان، منجر به خرید این شبکه اجتماعی توسط ایلان ماسک شد. علاوه بر این، این شرکت دو مدیر ارشد را به طور غیرمنتظره‌ای از دست داد.

بر اساس گزارش GizChina، علاوه بر توقف استخدام، طبق دستورالعمل داخلی که بلومبرگ از طریق منابع خود دریافت کرده است، این شرکت می‌تواند پیشنهادات کاری که قبلا ارائه شده را لغو کند. این موضوع در مورد موقعیت‌های حیاتی تجاری صدق نمی‌کند. علاوه بر این، برای صرفه جویی در سفرهای کاری، خدمات مشاوره و بازاریابی برنامه‌ریزی شده است.

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
محسن علیرضائیان