حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

اپل واچ در آینده از قابلیت اتصال ماهواره ای پشتیبانی خواهد کرد

نوشته

3 هفته قبل | بدون دیدگاه | اپل، ساعت هوشمند، شایعات

سال گذشته، شایعاتی در مورد اتصال ماهواره‌ای آیفون 13 اپل پیش از معرفی رسمی از آن درجریان بود. اگرچه درنهایت این سری، قابلیت مذکور را دریافت نکرد اما شایعه شده است که آیفون 14 می‌تواند آن را برای مواقع اضطراری یا ارسال پیامک کوتاه به مخاطبین، زمانی که خارج از محدوده خدمات تلفن همراه هستند، داشته باشد. اکنون، طبق گزارش جدید مارک گورمن از بلومبرگ، مدل آینده اپل واچ نیز می‌تواند از قابلیت اتصال ماهواره ای برخوردار باشد.

اتصال ماهواره ای در مدل‌های آینده اپل واچ

گورمن در خبرنامه Power On خود بیان می‌کند: «اپل واچ نیز قرار است این قابلیت را داشته باشد،» اگرچه وی معتقد است که بازه زمانی ارائه‌ي این ویژگی ممکن است امسال یا سال 2023 باشد.

    این فناوری چه در آیفون و چه در اپل واچ باشد، جایگزینی برای Garmin inReach Explorer و SPOT، ارتباطات ماهواره‌ای دستی با ویژگی‌های مشابه، خواهد بود.

    اخیراً نشانه‌هایی مبنی‌بر اینکه اپل و شریک ماهواره‌ای آن، Globalstar Inc. ممکن است به راه‌اندازی چنین ویژگی نزدیک‌تر شده باشند، وجود داشته است. در ماه فوریه، گلوبال استار اعلام کرد که برای کمک به تأمین انرژی «سرویس‌های ماهواره‌ای مستمر» برای مشتری «بالقوه» و نامشخصی که صدها میلیون دلار به آن‌ها پرداخت کرده بود، به توافقی برای خرید 17 ماهواره جدید دست یافته است.

اتصال ماهواره ای در مدل‌های آینده اپل واچ

اتصال ماهواره ای در مدل‌های آینده اپل واچ

ازآنجایی‌که شایعات حاکی از آنست که اپل احتمالا در سال جاری به‌دنبال عرضه سه مدل اپل واچ جدید باشد؛ شامل نسخه استاندارد، یک مدل SE جدید و یک مدل کاملا جدید دیگر با ویژگی‌های ورزشی بیشتر، منطقی است که حداقل مدل معمولی و ورزشی هر دو این ویژگی را دریافت کنند.

سال گذشته، گورمن در مورد راه‌اندازی ارتباط ماهواره‌ای با آیفون 13 تردید داشت و گفت که سخت‌افزار این قابلیت هنوز برای گوشی‌های جدید آماده نشده است. اکنون، حتی اگر این ویژگی امسال راه‌اندازی شود، احتمالاً به بازارهای کلیدی محدود خواهد شد. در اینجا چیزی است که او در اوت 2021 نوشت:

    ویژگی‌های اضطراری فقط در مناطقی بدون پوشش سلولار و فقط در بازارهای منتخب کار می‌کند. اپل درنظر دارد درنهایت مجموعه‌ای از ماهواره‌های خود را برای ارسال داده‌ها به دستگاه‌ها مستقر کند، اما این طرح احتمالاً سال‌ها تا شروع‌به‌کار فاصله دارد.

آیا تصور می‌کنید این ویژگی می‌تواند به مدل آینده ساعت اپل راه یابد؟ نظر کلی شما درمورد قابلیت اتصال ماهواره ای اپل واچ چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
امیرحسین ملکی