حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

پیش فروش خودرویی که قیمتش مشخص نشده، ممنوع است

نوشته

2 سال قبل | بدون دیدگاه | اخبار داخلی، خودرو

ماجراهای عجیب فروش فوری و پیش فروش خودرو در بازار کشورمان واقعا به شکلی است که بعدا شاید قابل باور نباشد! امروز در مصوبه شورای رقابت می بینیم که پیش فروش خودرو شامل تورم نخواهد شد. همچنین پیش فروش خودرویی که قیمتش مشخص نشده، ممنوع است.

اعلامیه جدید درباره پیش فروش خودرو

شورای رقابت اعلام کرد که در طرح پیش فروش خودروهای مشمول قیمت گذاری، سهمی از خودرو که پیش پرداخت آن قبلا انجام شده مشمول هیچگونه تورم قیمتی احتمالی نخواهد شد.

در جلسه ۴۷۳ شورای رقابت همزمان با ۱۱ مرداد ماه سال جاری در خصوص پیش فروش خودرو بررسی لازم انجام و مصوبه ای صادر شده است.

فروش فوق العاده خودرو

فروش فوق العاده خودرو

اعضای شورا در رابطه با نحوه اقدام خودروسازان در موضوع پیش فروش خودرو به استناد ماده ۵۸ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی با اکثریت آراء مصوب کردند که:

«چنانچه مراجع ذیصلاح در رابطه با خودروهای انحصاری مشمول دستورالعمل قیمت شورا، با پیش فروش خودرو موافقت کنند به نسبت مبلغ پرداختی بابت پیش‌پرداخت، هر مشتری درصدی از قیمت رسمی خودرو را در زمان ثبت نام (نسبت به قیمت کارخانه) پرداخت کرده است در این صورت سهمی از خودرو که پیش پرداخت آن قبلا انجام شده مشمول هیچگونه تورم قیمتی احتمالی نخواهد شد و صرفاً بقیه سهم باقیمانده مشمول تورم بخشی احتمالی خواهد بود.»

طبق این مصوبه، خودروهایی که قیمت آن تعیین نشده حق پیش فروش نخواهند داشت.

نظر شما چیست؟ با این مصوبه آیا وضعیت بازار خودرو بهتر خواهد شد؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)