حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید
بلیط هواپیما

اینترنت ماهواره ای استارلینک تا یک ماه دیگر در نقاط مختلف جهان در دسترس است

نوشته

12 ماه قبل | یک دیدگاه | اینترنت

ایلان ماسک مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس در کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۱ در بارسلون گفت: انتظار می رود که پوشش جهانی و پایدار برای سرویس اینترنت پرسرعت ماهواره ای استارلینک، تا حدود یک ماه دیگر میسر شود. اینترنت پرسرعت این شرکت در همه جای دنیا به جز مناطق قطبی قابل استفاده خواهد بود.

اینترنت ماهواره ای استارلینک

ایلان ماسک در اعلام زمان بندی عرضه اینترنت ماهواره ای استارلینک گفت که هم اکنون ۶۹۰۰۰ کاربر از استارلینک بعنوان آزمایشی استفاده می کنند. وی امیدوار است که شمار کاربران سال آینده به تقریبا نیم میلیون نفر برسد. او معتقد است که پتانسیل زیادی در این حوزه وجود دارد. شرکت اسپیس ایکس انتظار دارد که با گسترش مداوم شبکه ماهواره ای در ماه اوت سال جاری بخش اعظم جهان را با اینترنت ماهواره ای تأمین کند.

 

مناطق تحت پوشش اینترنت ماهواره ای استارلینک : از قطب تا قطب، البته با مجوز

ماسک می گوید به زودی ارتباطات جهانی در همه جا جز قطب های کره زمین برقرار خواهد بود. برای رسیدن به این هدف تاکنون اسپیس ایکس بیش از ۱۵۰۰ ماهواره مستقر کرده و در بیش از ۱۰ کشور فعال است که البته برای دیگر کشورها، پس از راه اندازی، به دریافت مجوز فعالیت در آن کشورها نیازمند است.

ایلان ماسک یکی از ثروتمندترین افراد جهان و یکی از چهره های تأثیرگذار در عرصه فناوری است. او موسس شرکت هایی همچون تسلا موتورز و اسپیس ایکس است و هم اکنون مدیرعامل و مدیرفنی اسپیس اکس است. اسپیس اکس (شرکت فناوری های اکتشاف فضایی) در سال ۲۰۰۲ در کالیفرنیا پایه گذاری شد.

اینترنت ماهواره ای استارلینک SpaceX

اینترنت ماهواره ای استارلینک SpaceX

استارلینک جبرانی برای کمبودهای ۵G

او در کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۱ تأکید کرد که نباید استارلینک را بعنوان رقیبی برای خدمات مشابه موجود دانست. ماسک تأکید کرد، استارلینک را به عنوان سرویسی در نظر بگیرید که میتواند تأمین نیاز مشتری در مناطقی دورافتاده را به عهده بگیرد و کمبودهای ۵ جی و فیبر نوری را در این نقاط پوشش دهد.

 

۵ تا ۱۰ میلیارد سرمایه گذاری اولیه برای رسیدن به سودآوری

ماسک هزینه لازم برای گسترش سیستم استارلینک را در مجموع تقریباً ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار برآورد می کند. به گفته این کارآفرین برای رساندن استارلینک به مرحله سودآوری در ابتدا نیاز به سرمایه گذاری ۵ تا ۱۰ میلیارد دلاری است. ماسک می گوید، سود به دست آمده باید برای تکمیل ساخت استارشیپ (پرتابگر فوق سنگین) صرف شود.

فضاپیمای اسپیس ایکس استارشیپ و پرتابگر فوق سنگین که در مجموع استارشیپ خوانده می شود یک سامانه حمل انسان و محموله به مدار زمین، ماه، مریخ و حتی فراتر از آن است.

اینترنت ماهواره استارلینک

اینترنت ماهواره استارلینک

هزینه اینترنت ماهواره ای استارلینک : ۹۹ دلار در ماه برای حداکثر سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه

استارلینک هم اکنون به کاربران سرعت دانلود تا حداکثر ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه و سرعت بارگذاری تا حداکثر ۲۰ مگابیت در ثانیه ارائه می دهد.

خدمات استارلینک برای نخستین مشتریان ۹۹ دلار در ماه است (بعلاوه هزینه ای که یک بار برای تهیه دیش به بهای ۴۹۹ دلار می خرند). به گفته ماسک خود اسپیس ایکس برای این دیش ها ۱۰۰۰ دلار هزینه کرده است. اسپیس ایکس می خواهد به مرور زمان بهای آن را برای مشتری چندین برابر کاهش دهد.

نظر شما درباره اینترنت ماهواره ای چیست؟ آینده آن را چطور می دانید؟

اشتراک در
اطلاع از
1 Comment
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
javad19056

ما هیچ … ما‌نگاه 😥

safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
رسول فروغی