1 × 3 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

دسترسی ترامپ به اینستاگرام و فیس بوک تا سال ۲۰۲۴ ممنوع شد!

رسول فروغی

نوشته

1 هفته قبل | بدون دیدگاه | اخبار

شرکت فیس بوک اعلام کرد ممکن است اجازه دهد حساب های فیس بوک و اینستاگرام دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا در ژانویه سال ۲۰۲۴ مجددا فعال شوند. تا آن زمان این شرکت ریسکی که موافقت با بازگشت ترامپ به فیس بوک و اینستاگرام برای سلامت عمومی دارد را دوباره ارزیابی خواهد کرد.

عدم دسترسی ترامپ به اینستاگرام و فیس بوک

فیس بوک در یک پست وبلاگی اعلام کرد عوامل بیرونی مانند موارد خشونت، محدودیت ها درباره تجمعات مسالمت آمیز و سایر موارد مربوط به ناآرامی مدنی را ارزیابی خواهیم کرد. اگر تشخیص دهیم که همچنان ریسک جدی برای سلامت عمومی وجود دارد، محدودیت دسترسی ترامپ به خدمات این شرکت برای مدت دیگری تمدید خواهد شد و همچنان به ارزیابی خود ادامه می دهیم تا ریسک مذکور کمتر شود.

فیس بوک اعلام کرد اگر ترامپ اجازه پیدا کند به این سرویس برگردد مجازات های تصاعدی وجود خواهند داشت که در صورت تحریک به خشونت از سوی ترامپ و نقض مقررات نظارت بر محتوای این شرکت به اجرا گذاشته می شوند. تعلیق دو ساله حساب ترامپ مانع از استفاده وی از فیس بوک یا اینستاگرام برای ارتباط با هوادارانش تا پس از سال ۲۰۲۲ می شود که میانه دوره انتخاباتی است.

دونالد ترامپ

دونالد ترامپ

به نقل از thenextweb، فیس بوک حساب های ترامپ را پس از حمله ششم ژانویه به ساختمان کنگره تعلیق کرد. این تصمیم فیس بوک جدی ترین اقدام این شرکت علیه ترامپ در دوران ریاست جمهوری چهار ساله اش بود. فیس بوک ممنوعیت فعالیت ترامپ را چند هفته پیش به هیات نظارتی مستقل خود ارجاع داده بود و اعلام کرده بود با توجه به اهمیت این تعلیق تصور می کنیم مهم باشد که این هیات آن را بررسی کرده و به نظر مستقلی درباره حفظ ممنوعیت مذکور برسد.

هیات نظارتی مستقل فیس بوک در ماه مه تصمیم این شرکت برای تعلیق حساب های فیس بوک و اینستاگرام ترامپ را تایید کرد اما در تصمیم خود اعلام کرد فیس بوک باید در نحوه مدیریت صحبت های رهبران سیاسی ارزیابی مجددی داشته باشد و مقررات را به طور شفاف برای عموم تشریح کند و مشخص کند تعلیق این دسته از کاربران تا چه مدت مناسب است.

این شرکت اعلام کرد به این نتیجه رسیده که تعلیق دو ساله برای این که مانع از تکرار خشونت ها در آینده از سوی ترامپ و دیگران باشد، مناسب است.

نظر فیس بوک درباره اظهارات ترامپ

فیس بوک روز جمعه از تغییر چشمگیر در سیاست های مدیریت محتوا خبر داد و اعلام کرد پستهای سیاستمداران دیگر از مقررات این شرکت در خصوص جلوگیری از پرداختن کاربران به نفرت پراکنی مستثنی نخواهند بود. این شرکت اعلام کرد دیگر محتوایی که توسط سیاستمداران ارسال می شود به عنوان مطالب برخوردار از ارزش خبری و علاقه عمومی در نظر گرفته نمی شود. این به معنای آن است که محتوای ارسال شده از سوی سیاستمداران همانند کاربران عادی تحت نظارت قرار می گیرند.

این تغییر ۱۸۰ درجه ای از مواضع قبلی فیس بوک به شمار می رود که وعده داده بود آزادی بیان را حفظ کند و مدعی شده بود نباید داور حقیقت بود. به خصوص در وقایع منتهی به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، این شرکت تصمیم جنجالی گرفته و به سیاستمداران اجازه داده بود تبلیغاتی در فیس بوک نمایش دهند حتی اگر حاوی اطلاعات نادرست باشند.

thenextweb

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 20,479 ترنج
  2. 2# ahmad - 16,267 ترنج
  3. 3# m.b - 14,455 ترنج
  4. 4# Mahdi - 12,607 ترنج
  5. 5# Sajad - 11,821 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
  7. 7# The Destroyer - 9,158 ترنج
  8. 8# Dr.Nazer - 9,077 ترنج
  9. 9# Amir galaxy - 9,064 ترنج
  10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
تبلیغات متنی و بنری
رپورتاژ آگهی پربازده
رسول فروغی
رسول فروغی
کانال تلگرام ترنجی