2 × سه =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

اپل امتیاز تعمیر پذیری آیفون و مک بوک های فروخته شده در فرانسه را اعلام کرد

Avatar

نوشته

1 ماه قبل | بدون دیدگاه | اپل

در نوامبر گذشته پارلمان اروپا قانون موسوم به «حق تعمیر» را تصویب کرد که بر اساس آن برخی دستگاه های الکترونیکی می بایست به منظور کاهش زباله های الکترونیکی با برچسب نشانگر تعمیر پذیری عرضه شوند که به هر دستگاه امتیازی از ده خواهد داد. ماه گذشته، فرانسه تبدیل به اولین کشور اتحادیه اروپا شد که این امتیازات تعمیرپذیری را به دستگاه های الکترونیک، از جمله گوشی های هوشمند و لپ تاپ ها آورد. حالا سایت اپل فرانسه به طور رسمی اطلاعات مربوط به تعمیر پذیری آیفون و مک بوک را منتشر کرده است.

امتیاز تعمیر پذیری آیفون و مک بوک

امتیاز تعمیر پذیری دستگاه فقط هنگامی که نسخه مورد نظر از آیفون یا مک بوک مورد نظر خود را انتخاب کنید، ظاهر می شود. تمام گوشی های سری آیفون ۱۲ امتیاز ۶ از ۱۰ را دریافت کرده اند، در حالی که مدل قدیمی تر آیفون ۱۱ امتیاز بسیار پایین تر ۴.۶ را به خود اختصاص داده است. آیفون SE 2020 تعمیر پذیر ترین آيفون جدید است که می توانید مستقیما از اپل خریداری کنید. امتیاز تعمیرپذیری این دستگاه ۶.۲ می باشد.

امتیاز تعمیر پذیری آيفون های اپل

امتیاز تعمیر پذیری آیفون های اپل

البته این سیستم امتیازدهی ایراد هایی نیز دارد،‌ زیرا هر شرکت سازنده می بایست نمرات مربوط به محصولات خود را محاسبه کند و برخی دسته بندی ها همچون به روزرسانی نرم افزاری و پشتیبانی فناوری می تواند در نمره نهایی به نفع سازنده تاثیر بگذارد. دسته بندی های از پیش تعیین شده برای امتیازدهی شامل اسناد تعمیرپذیری، راحتی جداسازی اجزاء، در دسترس بودن قطعات یدکی و قیمت آنها می باشد. آیفون های جدید تر معمولا امتیاز بالاتری دریافت می کنند زیرا جداسازی اجزاء آنها راحت تر است و قطعات یدکی آنها نیز در دسترس تر و به صرفه تر هستند.

تعمیرپذیری آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو از نگاه iFixit خوب است

تنها آیفون دیگر که در حال حاضر توسط اپل فروخته می شود، آیفون XR است و امتیاز تعمیر پذیری این دستگاه نیز ۴.۵ می باشد. اپل همچنین امتیاز تعمیر پذیری آیفون های قدیمی تر از جمله آیفون X، آیفون ۸ و سری آیفون ۷ را نیز منتشر کرده است که می توانید در این صفحه آنها را مشاهده کنید.

امتیاز تعمیر پذیری مک بوک های اپل

امتیاز تعمیر پذیری مک بوک های اپل

در میان مک بوک های اپل نیز، مک بوک ایر ۱۳ اینچی که با تراشه جدید M1 عرضه شده است، توانسته امتیاز ۶.۵ را به دست آورد. مدل ۱۳ اینچی مک بوک پرو به امتیاز ۵.۶ بسنده کرده است، در حالی که امتیاز تعمیر پذیری مدل ۱۶ اینچی برابر ۶.۳ است.

این امتیاز تعمیر پذیری جدید که به واسطه قانون پارلمان اروپا الزام آور شده است، فقط مربوط به برخی از لوازم الکترونیک از جمله گوشی های هوشمند، لپ تاپ ها،‌تلویزیون ها، ماشین های لباسشویی ها و چمن زن ها می شود. سازندگان این دستگاه ها می بایست امتیاز محصولات خود را اعلام کنند اما تا سال ۲۰۲۲ به خاطر امتیاز پایین تعمیر پذیری آن ها جریمه نخواهند شد.

شما همچنین می توانید لیست گوشی های هوشمند اندرویدی و امتیاز تعمیر پذیری آنها را اینجا مشاهده کنید.

GSMArena

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 19,760 ترنج
  2. 2# ahmad - 15,713 ترنج
  3. 3# m.b - 13,915 ترنج
  4. 4# Mahdi - 11,826 ترنج
  5. 5# Sajad - 11,391 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
  7. 7# The Destroyer - 9,113 ترنج
  8. 8# Dr.Nazer - 8,881 ترنج
  9. 9# Amir galaxy - 8,870 ترنج
  10. 10# _V_ - 8,764 ترنج
قاصدک 24
تترایران
Avatar
امیرحسین کریم نژاد
کانال تلگرام ترنجی