هشت + شانزده =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

سیاست حریم خصوصی جدید واتس اپ دوباره معرفی خواهد شد

سینا عطایی

نوشته

4 ماه قبل | 2 دیدگاه | پیام رسان

واتس اپ قصد دارد سیاست حفظ حریم خصوصی به روز شده خود را دوباره معرفی کند. پیش از این، شرایط جدید استفاده واتس اپ با واکنش گسترده ای علیه این پیام رسان متعلق به فیس بوک همراه بود و خیلی از کاربران به پیام رسان های جایگزین از جمله تلگرام و سیگنال مهاجرت کردند. این شرکت گفت که “در هفته های آینده” سیاست حفظ حریم خصوصی جدید را به اطلاع کاربران خواهد رساند و قبل از اینکه کاربران موافقت خود را با شرایط جدید اعلام کنند، اطلاعات بیشتری در مورد تغییرات ارائه می دهد.

سیاست حریم خصوصی جدید واتس اپ

اطلاعیه واتس اپ

اطلاعیه واتس اپ

واتس اپ وبلاگ خود می نویسد:

“در هفته های آینده ما یک بنر در WhatsApp نمایش خواهیم داد که اطلاعات بیشتری را ارائه می دهد و مردم می توانند به سادگی را مطالعه کنند.” “این همچنین شامل اطلاعات بیشتری برای تلاش در جهت رفع نگرانی های شنیده شده است. در نهایت، ما یادآوری می کنیم که برای ادامه استفاده از WhatsApp این به روزرسانی ها را بررسی و قبول کنند.”

سیاست حفظ حریم خصوصی همان سیاستی است که این شرکت در ژانویه معرفی کرده است و گسترش آن بعداً در میان واکنش های فزاینده به تعویق افتاد. سخنگوی واتس اپ تأیید کرد که کاربران در نهایت باید تا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ (یعنی زمانی که سیاست جدید اعمال می شود) با شرایط جدید موافقت کنند.

اطلاعیه جدید واتس اپ چیست؟ آیا Whatsapp اطلاعات کاربران را به فیس بوک می دهد؟

سیاست حفظ حریم خصوصی به روز شده به تلاش اخیر فیس بوک برای استفاده تجاری از اطلاعات کاربران اشاره دارد. برای WhatsApp ، این به معنای گسترش ابزار پیام رسانی تجاری و افزودن ویژگی های خرید جدید در برنامه است. اصطلاحات جدید با صراحت بیشتری به نقشی که فیس بوک در ایجاد این تعاملات بازی می کند، پرداخته است. همانطور که ماه گذشته نیویورک تایمز اشاره کرد ، این می تواند منجر به تعامل با مشاغل در WhatsApp شود و بر تبلیغاتی که در فیس بوک (یا اینستاگرام و دیگر شرکت های فیس بوک) مشاهده می کنید تأثیر بگذارد.

اما این واقعیت که واتس اپ بدون توجه به بی اعتمادی عمومی نسبت به فیس بوک، تغییرات را برای کاربران ایجاد کرده، به عنوان یک عملکرد در جهت “اطلاعات غلط” و “گیجی” گسترده کاربران شناخته شده است. بسیاری از کاربران این به روزرسانی را به عنوان تهدید واتس اپ برای به اشتراک گذاری داده های بیشتر با فیس بوک، آن هم بدون امکان انصراف تفسیر کردند. (همانطور که تایمز در ژانویه اشاره کرد، واقعیت این است که فیس بوک قبلاً هم توانایی جمع آوری “اطلاعات زیادی از آنچه مردم در WhatsApp انجام می دهند” را داشته است).

اینکه آیا رویکرد جدید واتس اپ برای جبران خساراتی که قبلاً وارد شده کافی خواهد بود، مشخص نیست. این پیامد منجر به افزایش علاقه به برنامه های پیام رسان جایگزین مانند سیگنال و تلگرام شد. WhatsApp روز پنجشنبه در پست وبلاگ خود، به علاقه تازه کاربران به سرویس های رقیب پرداخت و گفت:

“ما می فهمیم برخی ممکن است برنامه های دیگر را بررسی کنند.” اما این شرکت همچنین اشاره کرد که این خدمات ممکن است کمتر از واتس اپ “قابل اعتماد و ایمن” باشند. (!)

این شرکت گفت:

“برنامه های دیگر می گویند که آنها بهتر هستند زیرا آنها حتی کمتر از WhatsApp اطلاعات را جمع آوری می کنند.” “ما معتقدیم که مردم به دنبال برنامه های قابل اعتماد و ایمن هستند، حتی اگر این امر در WhatsApp نیاز به داشتن داده های خاص داشته باشد.”

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که واتس بتواند ورق را بازگرداند؟

engadget

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Mahdi
  Mahdimahdi1040
  ترنجِ رسیده
  1
  1

  تو که جرئت نداری نکن این کارو 🤕🤕

 2. Milad7
  Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  منکه دیگه به واتس اپ اعتماد ندارم خیلی خیلی کم ازش استفاده میکنم

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,479 ترنج
 2. 2# ahmad - 16,341 ترنج
 3. 3# m.b - 14,556 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,691 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,901 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,158 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 9,090 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 9,070 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی