4 × 3 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

امن ترین خطوط هوایی دنیا در سال 2020

رسول فروغی

نوشته

1 ماه قبل | یک دیدگاه | اخبار

هر ساله رتبه بندی امن ترین خطوط هوایی از سوی airlinerating اعلام می ‌شود. آنان از بررسی خطوط حمل و نقل هواپیمایی لیستی از بهترین‌ ها را انتخاب می‌کنند و در این بررسی مسائل مختلفی مانند: مدیران و کارکنان هواپیمایی، حسابرسی دولتی، سوانح هواپیمایی، حوادث در حین سفر، سن ناوگان هوایی، آموزش خلبانان و مسائل فرهنگی، مورد بررسی قرار می‌ گیرند.

امن ترین خطوط هوایی دنیا :

«جفری توماس» سردبیر ریتینگ خطوط هوایی اعلام کرد:

خطوط هواپیمایی استرالیایی به نام کانتاس  بنا بر اعلام انجمن استاندارد‌های بریتانیا به عنوان با تجربه ‌ترین و بهترین خطوط هواپیمایی دنیا شناخته شد. تمامی پرواز‌های این شرکت هواپیمایی در سه سال اخیر به صورت امن و بدون تلفات در دوران پرواز انجام شده است.

شرکت هواپیمایی کانتاس با ۱۰۰ سال سابقه در پرواز، از قدیمی ‌ترین هواپیمایی دنیاست که تاکنون به کار خود ادامه داده است. این شرکت رکورددار پرواز امن و با کیفیت و به عنوان ورزیده ‌ترین خطوط هواپیمایی دنیاست.

امن ترین خطوط هوایی

امن ترین خطوط هوایی

دومین رکورد دار امن ترین خطوط هوایی دنیا متعلق به شرکت هواپیمایی قطر و سومین آن شرکت هواپیمایی نیوزیلند است. مقام چهارم متعلق به شرکت هواپیمایی سنگاپور است و امارات در رتبه پنجم این لیست نشسته است.

 

امسال مساله برخورد با کوید ۱۹ در خطوط هوایی و چگونگی حفاظت سلامت مسافران نیز در این رتبه بندی منظور شده است.

استفاده از ماسک و حفاظت از کارکنان بخش هواپیمایی، اصلاح و تغییر خدمات غذایی، ضدعفونی کامل داخل هواپیما، دادن بسته ضد عفونی شخصی به مسافران و حفظ فاصله ایمنی در صندلی‌ های هواپیما جزو قوانین پرواز در دوران همه گیری کرونا بود. تمامی این خطوط هوایی، استاندارد‌های پرواز در دوران کرونا را کاملا اجرا کردند.

توماس افزود:

این خطوط در صنعت هواپیمایی نقش برجسته‌ای داشته و از نظر امنیت، ابداع و به کارگیری ناوگان هواپیمایی جدید مقام اول را دارند و در واقع تمامی این بیست خطوط هوایی، برتر و برجسته هستند و فاصله کیفیتی میان آن بسیار کم است و از نظر استاندارد‌های پروازی دنیا بسیار به هم نزدیک هستند.

امن ترین خطوط هوایی

امن ترین خطوط هوایی

با اینکه وقوع سوانح هوایی ۵۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد، در سال ۲۰۲۰ رقم کشته شدگان به ۲۹۹ نفر رسید.

در سال ۲۰۲۰ در دنیا چهل سانحه هوایی رخ داد که از این میان، پنج سانحه مهلک و وخیم بودند. متاسفانه ۲۹۹ تن جان خود را از دست دادند، اما در سال ۲۰۱۹ با وجود وقوع ۸۶ سانحه هوایی (تقریباً دو برابر سوانح هوایی سال ۲۰۲۰) با وجود آن که هشت سانحه از آن مهلک بودند، تعداد جانباختگان ۲۵۷ نفر بود.

در این میان، بزرگترین رقم کشته شدگان سوانح هواپیمایی به شرکت هواپیمایی اوکراین متعلق است که در آن تمامی ۱۷۶ سرنشینان کشته شدند و دومین حادثه مربوط به خطوط هوایی پاکستان با ۹۸ کشته است.

airlinerating

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  پس ایران چی؟ 😀

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 18,721 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,264 ترنج
 3. 3# m.b - 13,176 ترنج
 4. 4# Sajad - 11,017 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,986 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,931 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,987 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,798 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,690 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,647 ترنج
قاصدک 24
تترایران
رسول فروغی
رسول فروغی
کانال تلگرام ترنجی