13 + دو =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

قبض برق 40 میلیاردی ماینرهای مستقر در رفسنجان !

رسول فروغی

نوشته

3 ماه قبل | 4 دیدگاه | اخبار داخلی، رمزارز

حتما این روزها اخبار خاموشی های گاه و بی گاه از شهرهای مختلف ایران به خصوص قطع برق تهران را شنیده اید. پس از قطع برق در بسیاری از شهرهای کشور برخی کارشناسان استخراج بیت کوین را یکی از دلایل افزایش مصرف برق در کشور معرفی کرده بودند. روز گذشته استخراج ارزهای دیجیتال از مزرعه رفسنجان، متعلق به شرکت ایرانی توسعه سرمایه‌گذاری ایران و چین با دستور مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران متوقف شد.

2 هفته خاموشی برای ماینرهای رفسنجان :

مزرعه ماینرهای رفسنجان بزرگ‌ ترین سایت مجاز استخراج ارزهای دیجیتال کشور است که تعرفه برق صادراتی برای این مرکز تعیین و دریافت می‌شود و مقرر شده با هدف کمک به شبکه،  ۲ هفته توقف فعالیت داشته باشد.

مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران، میزان مصرف برق مرکزهای استخراج رمز ارز را حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ مگاوات اعلام کرد و گفت : نیمی از این میزان غیر مجاز است که به جد با آنها برخورد صورت می گیرد.

متولی زاده ادامه داد: برخورد با مرکزهای غیر مجاز از ابتدا با جدیت دنبال شده و از مردم هم درخواست شده در صورت اطلاع، این نوع مراکز را معرفی کنند و برای کسانی که شناسایی و معرفی کنند پاداش در نظرگرفته شده است!

وی درباره مصرف برق کشور گفت: درحال حاضر مصرف برق به دلیل در مدار نبودن وسایل سرمایشی حدود ۲۰ هزار مگاوات کمتر از تابستان است.

قبض برق 40 میلیاردی ماینرهای مستقر در رفسنجان :

در این قبض برق که بنام شرکت استخراج بیت کو ین در رفسنجان معروف شده، پرداخت یک ماه مصرف برق ۴۰ میلیارد تومان قید شده است.

پس از قطع برق در بسیاری از شهرهای کشور برخی کارشناسان استخراج بیت کوین را یکی از دلایل افزایش مصرف برق در کشور معرفی کرده بودند.

قبض برق ماینرهای رفسنجان

قبض برق ماینرهای رفسنجان

 

 

مدیرعامل توانیر در ادامه صحبت هایش افزود: تولید برق نیاز به تامین سوخت در درجه اول گاز دارد و بعد سوخت جایگزین که سوخت مایع است استفاده می‌شود.

وی گفت: اکنون گرچه میزان گاز تولیدی کشور بسیار بالا است به گونه ای که مقام بالایی در میان کشورها دارد اما ۷۰ درصد گاز تولیدی در بخش خانگی و تجاری مصرف می‌شود.

متولی زاده خاطرنشان کرد: این میزان مصرف سبب ایجاد محدودیت در عرضه سوخت به نیروگاه‌ها شده است بنابراین تعدادی از نیروگاه‌ها دچار مشکل شده اند.

متولی زاده ادامه داد: تنها راهی که مانع از شرایط قطعی برق است همراهی مردم در مدیریت مصرف انرژی است. مردم  با انجام یک اقدام ساده خاموش کردن لامپ اضافه، خاموش کردن یک وسیله برقی کم استفاده و کاهش یک درجه ای دمای محیط می‌توانند کمک بسیاری به تامین برق پایدار برای سراسر کشور داشته باشند.

 

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. vahid
  vahidvahidms30
  ترنجِ رسیده
  6
  2

  برادران کمونیست چینی باید بیت کوین داشته باشن خوب،،فک کن این ۴۰ میلیارد پرداخت بشه

 2. MahdiOs888
  MahdiOs888mahdi1040
  ترنجِ رسیده
  6
  1

  چیزی ندارم بگم😑😑😔

 3. Naranj
  NaranjNaranj
  ترنجِ خیلی رسیده
  11
  1

  کاش فقط همین بود،هر ارگانی برا خودش یک مزرعه زده،اونا که معاف هم هستن!
  بعد به یک لامپ تو خونه مردم گیر دادن!!
  ساندیی خورا و ماله کشا کجان؟!

 4. Milad7
  Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  چینی ها ناراحت نشن خخخ

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,334 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,941 ترنج
 3. 3# m.b - 14,113 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,200 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,577 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,986 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,957 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
قاصدک 24
تترایران
رسول فروغی
رسول فروغی
کانال تلگرام ترنجی