بیست − شانزده =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

شرکت های ژاپنی در حال کاهش وابستگی زنجیره تأمین خود از چین هستند

سینا عطایی

نوشته

3 هفته قبل | 3 دیدگاه | تجاری

چین با توجه به اینکه در بحث زنجیره تأمین و تولید یک قطعه ضروری در پازل است، کنترل عظیمی در دنیای فناوری دارد. با همه گیری COVID-19، چندین شرکت برای تنوع بخشیدن به تولید از چین به کشورهای دیگر اقدام کرده اند. همچنین جالب است بدانید که شرکت های ژاپنی در حال کاهش وابستگی زنجیره تأمین خود از چین هستند.

به نظر می رسد زمان تنوع بخشیدن به زنجیره تأمین است. طبق این گزارش، بیش از 40 درصد شرکت های فناوری ژاپنی در تلاش برای ایجاد تنوع در تولید و منبع تولید قطعات خود از چین هستند.

این شرکت ها شامل آنهایی هستند که دولت آنها را به عنوان پردازش فناوری حساس مرتبط با امنیت شناخته است. هدف از این اقدام همچنین کاهش خطرات امنیتی مرتبط با جنگ تجاری در حال انجام ایالات متحده و چین است.

این گزارش نشان می دهد که در یک نظرسنجی انجام شده، 42 شرکت از 96 موردی که پاسخ داده اند، با انتقال به هند و کشورهای جنوب شرقی آسیا منابع تأمین خود را متنوع کرده اند یا در حال بررسی تنوع در زنجیره تأمین خود هستند.

علاوه بر این، سه شرکت گفتند که مجبور به کوچک کردن واحدهایی عملیاتی خود و یا خارج شدن از چین هستند. هشت شرکت گفته اند که به این فکر می کنند که چه کاری انجام دهند. 26 شرکت گفتند که آنها محدودیتهایی را در تحقیقات مشترک با شرکای خود ایجاد کردند که می توانست باعث نشت فناوری شود در حالی که شش شرکت اقدامی نکرده اند.

این گزارش می افزاید که پس از مشخص شدن اینکه بسیاری از شرکتهای چند ملیتی با کارخانجات چینی که مظنون به تحمیل کار اجباری به اقلیتهای قومی چین هستند، معامله می کنند، مشاغل شروع به چنین اقدامی کردند.

نظر شما درباره این تنوع بخشی به زنجیره تامین شرکت های ژاپنی از چین به کشورهای دیگر چیست؟

gizmochina

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  Yousef.komandoYousef.komando
  ترنجِ نرسیده
  3
  3

  دیره دیگه
  این کارو باید زمانی میکرد که
  وقتی خبرنگار ها از رئیس جمهور ژاپن پرسیدند
  چگونه میخواهید وقتی امریکا ان زمان ژاپن را شکست داد شما چطور میخواهید امریکارو شکست دهید و اونم گفت که ما زمانی امریکا رو شکست دادیم که تلفن پاناسونیک ما بر روی میز رئیس جمهور امریکا هست

 2. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  فعلا که چین در حال تصرف کل دنیاس 🙂

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,862 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,900 ترنج
 3. 3# m.b - 12,603 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,709 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,339 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,490 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,865 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,592 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,589 ترنج
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
تبلیغ سمت چپ
تبلیغ سمت چپ
کانال تلگرام ترنجی