یک × 1 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

سامسونگ گزارش عملکرد مالی سه‌ماهه سوم 2020 را منتشر کرد

نوشته

10 ماه قبل | 3 دیدگاه | اخبار رسمی شرکت‌ها، تجاری، سامسونگ

شرکت سامسونگ گزارش عملکرد مالی را اعلام کرد و در سه ماهه سوم منتهی به 30 سپتامبر 2020 در مجموع 66.96 تریلیون وون کره‌جنوبی درآمد ثابت و 12.35 تریلیون وون سود عملیاتی کسب کرده است.

با وجود همه‌گیری بیماری کووید19 در سراسر جهان، بازگشایی اقتصاد‌های مهم منجر به افزایش قابل توجه تقاضای مصرف‌کنندگان شد. شرکت سامسونگ با استفاده از مدیریت انعطاف‌پذیر زنجیره تامین جهانی خود (SCM) توانست واکنشی قابل توجه نشان داده و بالاترین درآمد خود در یک سه‌ماهه را کسب کند.

سود عملیاتی سه‌ماهه در مقایسه با سه ماه قبل 52 درصد افزایش داشت که دلیل آن افزایش تقاضای گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های الکترونیکی مصرفی و همچنین مدیریت هزینه بود. همچنین به دلیل فروش بیشتر چیپ‌های حافظه و محصولات مصرفی، سود عملیاتی سه ماهه سوم در مقایسه با سال گذشته نیز 59 درصد افزایش نشان داد.

با احیای تقاضا برای محصولات موبایلی و کامپیوتری که میزان فروش را به حدی بالاتر از انتظار رساند، تجارت حافظه توانست حاشیه سود قابل توجهی برای شرکت ایجاد کرده و پایین آمدن قیمت چیپ‌های حافظه را جبران کند. بخش نیمه‌هادی‌های سامسونگ هم شاهد افزایش سودآوری به دلیل افزایش تقاضا برای قطعات کامپیوتری بوده و بخش تولید قطعات سامسونگ هم از افزایش تقاضا برای چیپ‌های کامپیوتری با عملکرد بالا (HPC) و دیگر قطعات سود برد.

بخش صفحه‌های نمایشگر سامسونگ هم با توجه به افزایش فروش نمایشگرهای موبایلی در محصولات معرفی شده جدید و افزایش تقاضا برای نمایشگرهای بزرگتر در محیط‌های فروش، توانست سود بیشتری در مقایسه با سه ماهه قبل کسب کند.

افزایش تقریبا 50 درصدی در فروش گوشی‌های هوشمند شامل محصولات پرچمدار جدید در کنار مدیریت بهتر هزینه‌ها، توانست افزایش درآمد بخش موبایل را در مقایسه با سه ماهه قبل افزایش دهد. بخش لوازم الکترونیکی هم شاهد رشد شدید فروش تلویزیون‌های پرمیوم و لوازم خانگی بود که انعطاف در مدیریت زنجیره تامین و شبکه‌های فروش هم به کمک آن آمد.

با نگاهی به آینده، سامسونگ انتظار دارد در سه ماهه چهارم سال به دلیل کاهش تقاضا برای چیپ‌های حافظه و افزایش رقابت در حوزه گوشی‌های موبایل و لوازم الکترونیکی، درآمد شرکت کاهش پیدا کند.

قیمت‌های پایین‌تر حافظه سرورها به دلیل تغییرات در موجودی انبار مشتریان احتمالا به کاهش سود بخش حافظه منجر خواهد شد هرچند تفاضا برای حافظه موبایلی و لپ‌تاپی ثابت خواهد ماند. بخش نیمه‌هادی‌ سامسونگ شروع به عرضه تراشه های 5G با معماری 5 نانومتری در اولین فرصت خواهد کرد و بخش تولیدات سامسونگ هم انتظار دارد تقاضا برای چیپ‌های HPC و SoCs موبایل هم افزایش پیدا کند. در حوزه نمایشگر هم فروش صفحه‌های موبایلی در سه ماهه سوم افزایش چشمگیری خواهد داشت.

بخش موبایل احتمالا با کاهش تقاضا برای گوشی هوشمند و افزایش هزینه‌های بازاریابی به دلیل تشدید رقابت در بازار مواجه خواهد شد. در حوزه لوازم الکترونیکی هم با افزایش رقابت و هزینه‌های تولید، حتی با ثابت ماندن تقاضا، سودآوری کمتر خواهد شد.

در سال 2021 شرکت انتظار احیای تقاضای جهانی را دارد اما عدم قطعیت درباره احتمال موج جدیدی از همه‎گیری کووید19 همچنان وجود خواهد داشت.

سامسونگ به دنبال تقویت پیشتازی خود در حوزه چیپ‌های حافظه از طریق نودهای پردازشی نسل آینده، مدیریت انعطاف‌پذیر تولید و پاسخ فوری به تقاضا و سرمایه‌گذاری به موقع روی تقاضاهای میان مدت و بلندمدت است.

بخش نیمه‌هادی‌ها روی متمایز کردن 5G SoCs و حسگرهای با رزولوشن بالا متمرکز خواهند بود و بخش تولید قطعات هم به دنبال تسریع رشد خود از طریق ایجاد تنوع در HPC و قرارداد با مشتریان بزرگ و جدید خواهد بود.

بخش نمایشگرها هم به دنبال معرفی نمایشگرهای جدید کوانتوم دات در سال 2021 است و تمرکز خود را به تقویت پیشتازی در نمایشگرهای موبایلی قرار خواهد داد.

بخش موبایل به دنبال افزایش عرضه گوشی‌های ارزان قیمت 5G در سطح جهانی بوده و بخش شبکه ما هم به دنبال تقویت جایگاه جهانی خود با استفاده از خدمات 5G تجاری است. بخش لوازم الکترونیکی مصرفی هم حضور آنلاین و B2B خود را تقویت کرده و محصولات پرمیوم بیشتری را عرضه خواهد کرد.

سرمایه‌گذاری‌های جدید شرکت در سه ماهه سوم برابر 8.4 تریلیون وون از جمله 6.6 تریلیون وون روی نیمه هادی‌ها و 1.5 تریلیون وون روی نمایشگرها بود.

 

تقاضای خوب بخش موبایل به درآمد بخش نیمه هادی کمک می‌کند: فروش بی‌سابقه بخش تولید قطعات

بخش نیمه‌هادی از درآمد ثابت 18.8 تریلیون وون و 5.54 تریلیون وون سود عملیاتی در سه ماهه سوم خبر داده است.

تقاضای کلی برای بخش حافظه بهتر از مقدار مورد انتظار بوده و دلیل آن احیای بخش کاربردهای موبایلی بود هرچند در برخی بخش‌ها میزان تقاضا کمتر از نیمه اول است.

در بخش DRAM تقاضای موبایلی به دلیل شرایط فصلی و افزایش فروش گوشی‌های پایین و میان‌رده بیشتر شده است همچنین توسعه 5G و افزایش تنوع محصولات هوآوی هم تاثیر مثبتی بر آن گذاشته است. تقاضای سروری به دلیل موجودی انبار برخی مشتریان تا حدی کاهش یافته در حالی که تقاضای کامپیوتری به دلیل فروش بالاتر لپ‌تاپ‌ها افزایش یافت. علاوه بر این تقاضای گرافیکی هم با تولید نسل جدید کنسول‌های بازی بیشتر شد. شرکت در زمینه DRAM رشدی بیشتر از میزان پیش‌بینی‌های قبلی داشت.

در بخش NAND با معرفی مدل‌های جدید تولیدکنندگان و سفارش‌های هوآوی، میزان تقاضای موبایلی افزایش یافت. در حوزه سرورها، تقاضا به دلیل موجودی انبار مشتریان کاهش یافت اما در بخش SSD تقاضا متناسب با لپ‌تاپ‌های پایین و میان رده افزایش یافته و تقاضای SSD برای کنسول‌های جدید بازی هم افزایش قابل توجهی داشت. بصورت کلی فروش NAND در همه کاربردها افزایش داشته و به عبور شرکت از میزان رشد بازار در سه ماهه سوم کمک کرد.

در آستانه سه ماهه چهارم، تقاضای موبایلی DRAM احتمالا با معرفی گوشی‌های هوشمند جدید افزایش خواهد یافت در حالی که تقاضای سروری با توجه به موجودی انبار مشتریان ضعیف خواهد بود. در زمینه کامپیوتری هم تقاضای لپ‌تاپ‌های پایین و میان‌رده احتمالا ثابت خواهد بود در حالی که تقاضای گرافیکی با توجه به عرضه GPUها و کنسول‌های بازی جدید، افزایش پیدا خواهد کرد.

با احیای تدریجی بازارهای پیشرفته در سه ماهه چهارم و پیشتازی آنها در تقاضا، سامسونگ روی جشنواره‌های فصلی انعطاف‌پذیر و تقویت لجستیک و بازاریابی آنلاین برای بهبود سودآوری خود حساب خواهد کرد.

انتظار داریم بازار لوازم دیجیتال در سال 2021 به تدریج احیا شود. سامسونگ نیز برای رسیدن به رشدی پایدار روی تقویت محصولات پرمیوم مانند یخچال‌های BESPOKE و تنوع محصولات B2B خود تمرکز خواهد کرد.

#

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. FarcryFarcry
  ترنجِ خیلی رسیده
  1
  1

  آقای عطایی لطفا پوشش بدید. https://www.youtube.com/watch?v=wBHtF9ZaUFk تست سرعت آیفون ۱۲ پرو و نوت ۲۰ الترا نسخه اسنپ توسط کانال phonebuff

 2. Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  فکر میکنم اگر سامسونگ به جای ساخت مدل های متعدد بیشتر به روی کیفیت ساخت و کاهش بهای تمام شده کار بکنه موفق تر باشه

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,961 ترنج
 2. 2# ahmad - 17,124 ترنج
 3. 3# m.b - 15,588 ترنج
 4. 4# Mahdi - 13,540 ترنج
 5. 5# Sajad - 12,503 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,537 ترنج
 7. 7# Dr.Nazer - 9,244 ترنج
 8. 8# The Destroyer - 9,192 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 9,160 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,793 ترنج
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی