3 × یک =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

گزارش‌های متعدد، حاکی از ورود هوآوی به ساخت قطعات و راهکارهای هوشمند خودرو است

نوشته

9 ماه قبل | 11 دیدگاه | اخبار رسمی شرکت‌ها، هواوی

هوآوی که به عنوان یکی از تامین‌کنندگان اصلی زیرساخت شبکه‌ی 5G و تجهیزات مصرفی تجاری شناخته می‌شود، محدوده فعالیت‌اش را گسترش داده و مدتی است در بخش‌هایی مانند ساخت قطعات هوشمند خودرو طراحی نرم‌افزارهای مرتبط مشغول به کار شده است.

ورود هوآوی به ساخت قطعات و راهکارهای هوشمند خودرو

از طرف دیگر زیرساخت 5G یکی از پیش‌نیازهای مورد نیاز برای خودروهای هوشمند و خودران است. این نوع خودروها به کمک سرعت بالا و زمان پاسخ‌گویی پایین اینترنت نسل ۵ (5G) اطلاعات حیاتی مورد نیاز برای رانندگی خودکار و انتخاب مسیر مناسب را دریافت می‌کنند.

امکان استفاده از سیستم عامل HarmonyOS در خودروها

بنابر یکی از گزارش‌های موسسه‌ی نت‌ایز (NetEase)، شرکت هواوی قصد دارد کسب‌وکارش را با ورود به بازار خودرو گسترش دهد و کارهایی نظیر توسعه، تولید، فروش و تعمیر قطعات خودرو و سیستم‌های وابسته‌ی به آن را انجام دهد.

در مدت اخیر گزارش‌های متعددی نیز در رسانه‌های مختلف در این زمینه منتشر شده است که احتمال ورود هواوی به صنعت خودرو را تقویت می‌کند.

هوآوی فناوری‌های جدیدی را در ارتباط با سخت‌افزار، نرم‌افزار و تجهیزات مرتبط با شبکه‌ی 5G برای خودروها توسعه خواهد داد و این اولین بار نیست که این شرکت با هدف توسعه‌ی فناوری‌های جدید، با خودروسازان همکاری می‌کند. هواوی حتی می‌تواند رابط نرم‌افزاری مخصوص خودش را برای خودروها ایجاد کند. به عنوان مثال شاید هواوی این کار را با یکی از نسخه‌های HarmonyOS در خودروها انجام دهد؛ سیستم عاملی که به طور مستقل روی رابط‌کاربری اختصاصی هواوی EMUI کار می‌کند و به جای نقشه گوگل (Google Maps) از سرویس نقشه Here We Go استفاده می‌کند.

شرکت هواوی در همین زمینه با چند شرکت دیگر همکاری کرده و این همکاری‌ها روی خودروهای مشخصی صورت گرفته و سرمایه‌گذاری‌هایی هم در حوزه خودروهای خودران (Self-Driving) انجام داده است.

خودروهای خودران با تکیه بر پتانسیل‌های شبکه 5G می‌توانند در سال‌های پیش‌رو رشد بیشتری داشته باشند. چرا که فناوری 5G در کشورهای توسعه‌یافته به یک واقعیت تبدیل شده است و بدیهی است خودروهای خودران گام بعدی در پیشرفت مبتنی بر شبکه 5G باشند.

 

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. OnePlus_FanLove_OnePlus
  ترنجِ نرسیده
  7
  2

  خیلی هم عالی
  حوضه ای مونده که ورود نکرده باشه؟ 🤔

 2. God of crackClient kill
  ترنجِ رسیده
  4
  4

  امشب که ما میخوابیم گروه CPY بیداره. ما خواب گیم می‌بینیم اون دنبال دنوو. فردا یعنی 22 اکتبر یک بازی دیگه توسط CPY کرکش منتشر میشه🎊🎊🎊رد دد2 یا فیفا 21 یا کالاف MW 2019. درود بر CPY.

 3. God of crackClient kill
  ترنجِ رسیده
  3
  4

  شواهدی وجود داره که بازی منتشر نشده واچ داگز لژیون کرکش آمادست و فقط 1 یا 2 روز بعد از عرضه منتشر میشه! به لطف Egregor که کدهای بازی منتشر کردند CPY به راحتی تونسته بازی کرک کنه.

 4. God of crackClient kill
  ترنجِ رسیده
  3
  2

  Amer می گوید ۱۴:۲۴ || ۱۳۹۹-۰۷-۲۸
  سلام دوستان این گزارش ثابت میکنه که گول اعداد و ارقام بزرگ شیائومی نخورید
  با توجه به داغی زیاد و بدنه ضعیف و نمایشگر بی کیفیت و در یک کلام بنجل بودن گوشی های شیائومی هیچ حماقت خریدن گوشی های شیائومی تو سرتون نزنه
  با تشکر بابت این گزارش خوب امیدوارم عبرتی باشه به فکر خرید جنس چینی علی الخصوص شیائومی نباشید

 5. God of crackClient kill
  ترنجِ رسیده
  3
  2

  واعظ می گوید ۱۳:۵۵ || ۱۳۹۹-۰۷-۲۸
  بنده گوشی شیائومی پوکو F2پرو خریدم بعد ۲هفته باتری گوشی ورم کرد و حتی دوربین سلفیش گیر میکرد اخرش مجبور شدم با هزار بدبختی بفروشم
  از من نصیحت هیچ وقت گوشی های بنجل و بدرد نخور شیائومی نخرید

 6. God of crackClient kill
  ترنجِ رسیده
  2
  2

  یاد حقگوی بزرگ افتادم. 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

 7. Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  هواوی با شیا رقابت تنگاتنگی دارن 😛

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,515 ترنج
 2. 2# ahmad - 16,615 ترنج
 3. 3# m.b - 14,901 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,949 ترنج
 5. 5# Sajad - 12,135 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,170 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 9,145 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 9,098 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی