5 − سه =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

دو هزار مودم و اینترنت رایگان برای هیئت های مذهبی

سینا عطایی

نوشته

10 ماه قبل | 3 دیدگاه | اخبار داخلی، اینترنت

سجاد بنابی نائب رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، از اعلام آمادگی این شرکت برای ارائه خدمات ارتباطی به هیئت‌های مذهبی برای مراسم آنلاین محرم امسال خبر داد و گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت برای خدمات‌دهی به هیئت‌های مذهبی مشکل خاصی ندارد تا جاییکه تقریبا چیزی در حدود ۲ تا ۳ برابر پیک مصرف فعلی، در شبکه ملی اطلاعات ظرفیت خالی پهنای باند وجود دارد و مشکل ظرفیت نداریم. در همین راستا حتی دو هزار مودم و اینترنت رایگان برای هیئت های مذهبی هم ارایه می شود.

مودم و اینترنت رایگان برای هیئت های مذهبی

وی تصریح کرد: از سوی دیگر به اپراتورها از طرف سازمان تنظیم مقررات دستور داده شده در لایه دسترسی کیفیت خودشان را مدیریت کنند و خود سازمان تنظیم مقررات هم به کیفیت آنها نظارت خواهد کرد و ما شیفت‌های تمام وقت برای نگهداری ظرفیت شبکه را افزایش دادیم تا مشکلی ایجاد نشود. هم شرکت زیرساخت و هم اپراتورها تا بعد ازعاشورا برای جلوگیری از اختلال تغییری در شبکه ایجاد نخواهیم کرد.

نائب رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: ارائه خدمات در دو بخش است؛ یکی اینکه پخش برنامه توسط هیئت‌های عزاداری است که ما ۲ هزار مودم و سیم‌کارت از طریق سازمان تبلیغات اسلامی در اختیار هیئت‌ها قرار دادیم که اینترنت آنها رایگان بوده تا بتوانند از بستر اینترنت برای ارسال فیلم و تصاویر زنده مراسم استفاده کنند. در لایه مصرف نیز با دستور وزیر ارتباطات و فناوری تمام اپراتورها اعم از ثابت و سیار که ترافیک پلتفرم‌هایی مراسم را پخش می‌کند، رایگان کرده است.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه ترافیک این مراسم در شبکه داخل کشور محاسبه می‌شود در این حوزه هیچ محدودیتی وجود ندارد هر محتوایی که در شبکه ملی اطلاعات وجود داشته باشد با سرعت نامحدود در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

بسته ۱۰۰ گیگابایت اینترنت ثابت رایگان

نائب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت افزود:

در لایه ارتباطات زیرساخت نیز تمهیدات برای آمادگی شبکه پیش از این اتفاق افتاده است. با توجه به اینکه پس از شیوع بیماری کووید-19از اسفند 98 مصرف شبکه ملی اطلاعات بسیار افزایش یافته است، ما ظرفیت شبکه زیرساخت را به اندازه کافی بالا بردیم و کاربران می‌توانند در شبکه ملی اطلاعات از ترافیک مناسبی استفاده کنند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه در برخی از وبینارها و کنفرانس‌های آنلاین شاهد قطعی اینترنت هستیم، شرکت زیرساخت برای رفع این مشکل چه تدابیری اندیشیده است، اظهار کرد:

قطعی اینترنت در لایه پخش برنامه‌ها نیست بلکه در لایه دریافت است. ممکن است کاربر در جایی باشد که با قطعی مواجه شود. مودم‌هایی که در اختیار هیئت‌های مذهبی گذاشتیم باعث می‌شود قطعی اینترنت کمتر اتفاق بیفتد و مشکلی پیش نیاید.

نائب رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت خاطرنشان کرد: هر موضوعی را ستاد کرونا به ما ابلاغ کنند تابع آن هستیم کمااینکه الان اپلیکیشن شاد برعکس آن چیزی که ما فکر می‌کردیم قیمت را یک سوم در نظر گرفتند و رایگان نیست؛ اگر به ما ابلاغ شود اینترنت رایگان در اختیار آنها قرار می‌دهیم.

نظر شما چیست؟ دو هزار مودم و اینترنت رایگان برای هیئت های مذهبی را تصمیم مناسبی می دانید؟ به هر حال بهتر از این است که برای عزاداری به صورت حضوری دور هم جمع شویم.

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Mahdi
  Mahdigazambor
  ترنج لاگژری
  3
  2

  اوه

 2. Milad7
  Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  اجرکم عند الله

 3. Avatar
  MohammadFarhaadiMohammadFarhaadi
  ترنجِ خیلی رسیده

  برا دکون خودشون رایگانه برا آموزش که نیاز مردمه نه!بخدا مثل آب خوردن شاد رو میتونن رایگان کنن ولی سود کی توشه که همچین خبری نیست خدا عالم است!چون میدونن شاد اجباریه و خیل عظیمی از مصرف کننده داره که باید هر روز استفاده کنن میبینن سود توشه نمیتونن بی خیالش بشن.از اونور هم مودمهای رایگان براشون سود داره و بابتش هزار برابر از این هیاتها و سازمانهای مرتبط باهاشون پوئن میگیرن پس رایگان میدن بهشون.

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,479 ترنج
 2. 2# ahmad - 16,313 ترنج
 3. 3# m.b - 14,528 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,674 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,878 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,158 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 9,087 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 9,067 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی