3 + 11 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

ورود کمیسیون اصل ۹۰ به لو رفتن اطلاعات تلگرام کاربران ایرانی

سینا عطایی

نوشته

11 ماه قبل | 3 دیدگاه | شبکه‌های اجتماعی

سه ماه پیش در ترنجی خواندیم که اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر ایرانی تلگرام لو رفت. نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد شاهد ورود کمیسیون اصل ۹۰ به لو رفتن اطلاعات تلگرام کاربران ایرانی خواهیم بود.

لو رفتن اطلاعات تلگرام کاربران ایرانی

عباس مقتدایی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس در رابطه با موضوع سوء استفاده از کاربران تلگرام در فضای مجازی، گفت:

در روزهای گذشته برخی کاربران فضای مجازی درباره اینکه سوء استفاده هایی از کاربران تلگرام شده مطالبی را مطرح کردند. برخی کلیپ ها و موشن گرافیک ها هم در این خصوص درحال دست به دست شدن است.

وی افزود: من فارغ از هرگونه پیش داوری یا داوری در این خصوص از کمیسیون اصل ۹۰ مجلس که می تواند به شکایات مردم ورود کند، درخواست کردم که این موضوع پیگیری شود. الان یک نگاه و نظر هست، که بعضی از  کسانی که من از آنان تحت عنوان خانزاده های دولتی یاد کردم یعنی در بخشی از بدنه دولت هستند و خان شده اند و فکر کرده اند هرکاری بکنند، کسی جلوی آنها نمی ایستد.

ارز دیجیتال تلگرام به نام گرم (Gram)

مقتدایی تصریح کرد: در جریان تلگرام حدس و احتمال می دهیم  این خانزاده ها تخلفاتی کرده باشند. مبالغی نابجا از کاربران تلگرام دریافت کرده اند، به همین جهت اگر پولی اضافه بر سازمان از کاربران تلگرام گرفته شده باشد باید تا ریال آخرش را برگردانند و چون  cdnدر داخل ایران مستقر بوده به نظر می رسد باید بر مبنای محاسبات درون کشور محاسبه کنند در حالیکه بر اساس حوزه بین المللی حساب کرده اند. اینها عددهای قابل توجهی می شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: نمی گذاریم حق مردم ضایع شود و بر سر این حرف هستم و اگر کسانی به جهت آنکه قدرت و نفوذی داشته اند در اموال مردم دخل و تصرفی کرده اند حتما باید پاسخگو باشند و کمیسیون اصل ۹۰ ان‌شاءالله ورود می کند.این درخواست را هم از سازمان بازرسی برای ورود به این موضوع دارم. ما نیز پیگیر خواهیم بود.

فکر می کنید ورود کمیسیون اصل ۹۰ به لو رفتن اطلاعات تلگرام کاربران ایرانی می تواند به اهمیت حریم خصوصی کاربران در آینده بیافزاید؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Milad7
  Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  خیلی ساده هست، تلگرام غیر رسمی نصب نکنید!

 2. Milad7
  Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  خیلی ساده هست، ت ل گ ر ا م غیر رسمی نصب نکنید!

 3. Avatar
  MohammadFarhaadiMohammadFarhaadi
  ترنجِ خیلی رسیده

  اینا میدونن با فیلتر ت.ل.گ.رام فقط مردم رو بیچاره کردن و فقط خواستن با فیلتر کردنش یه انحصار تپل درست کنن برای س.ر.و.ش!خوشبختانه به فنا رفتن ولی تل فیلتر شد متاسفانه.الان هم افتادن دنبال ضربه هایی که مردم از اشتباهات خودشون خوردن و میخوان با مقصر جلوه دادن بقیه یه امتیاز از دولت بگیرن نه اینکه واقعا دلشون برای مردم سوخته باشه.صرفا فقط جهت باجگیریه!این مجلس نشون داده خیلی بیسواد تر و دودره بازتر از این حرفاست!اصلا از میزان ادعای اص.و.لگ.را.یی بودنشون مشخصه.هر وقت دیدین یکی خیلی در جهت ا.ص.و.لگ.رایی بی ترمزه معنیش میشه هر چی بی ترمزتر یعنی ریاکارتر و کثیفتر

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,479 ترنج
 2. 2# ahmad - 16,341 ترنج
 3. 3# m.b - 14,556 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,691 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,901 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,158 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 9,090 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 9,070 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی