یک × 4 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

نقد و بررسی دوربین هواوی Nova 7i

سینا عطایی

دیروز در ترنجی درباره چهار ویژگی برجسته هواوی Nova 7i برای شما نوشتیم. یکی از این برتری ها دوربین بود. امروز می خواهیم نقد و بررسی دوربین هواوی Nova 7i را با هم داشته باشیم و ببینیم این دستگاه تا چه حد در این بخش توانمند است.

نقد و بررسی دوربین هواوی Nova 7i

هواوی Nova 7i

هواوی Nova 7i

هواوی Nova 7i با تنوع چهار دوربین برای دوربین اصلی ارایه شده است. شخصیت اصلی این قاب را می توان دوربین ۴۸ مگاپیکسلی دانست که حالا در رزلوشن کامل هم از هوش مصنوعی بهره می برد. حالت عکاسی شب در رزلوشن عادی ۱۲ مگاپیکسلی عکاسی می شود و برای عکاسی با کیفیت تر، به صورت پیش فرض شما عکاسی ۱۲ مگاپیکسلی دارد.

خب، ابتدا می خواهم درباره بخش نرم افزار صحبت کنم و سپس درباره کیفیت دوربین ها و نمونه ها صحبت می کنیم.

رابط کاربری دوربین هواوی Nova 7i و رابط کاربری EMUI 10.0.1

این دوربین می تواند با استفاده هوش مصنوعی و با تکیه بر سخت افزار خوب خود، عکاسی خیلی مناسبی را ارایه کند. همچنین در بخش نرم افزار هواوی پیشرفت خوبی داشته است. مشخصا عکاسی در حالت هوش مصنوعی و عکاسی ویژه شب که حالا در EMUI 10.0.1 حتی زیباتر و ملموس تر کار می کند، از ویژگی های دیگری است که می تواند عملکرد این دوربین را افزایش دهد.

هر چند که این موضوع تازه ای نیست اما با شناسایی صحنه به صورت هوشمند، هواوی نوا ۷ آی می تواند پردزاش تصویر بهتری داشته باشد. مثلا در نمونه های زیر حالت آسمان آبی، سبزی‌طور و گل شناسایی شده است.

همچنین در حالت شب حالا یک تایمر روی صفحه می آید و برای کاربر ملموس تر است که چقدر باید دستگاه را تقریبا ثابت نگاه دارد. همانطور که پیش این نیز گفته ام، حالت شب عکاسی دوربین هواوی همواره یکی از بهترین ها بوده و هست. این را از نظر خروجی و البته رابط کاربری می گویم چون در حین عکاسی به شما نشان می دهد که چه پیشرفت هایی روی تصویر در حال انجام است.

البته گاهی اوقات مثلا در عکاسی سلفی با اینکه خروجی تصویر از نظر گستره دینامیکی بسیار خوب است اما در کادر دوربین و پیش از ثبت نمی توانید خروجی واقعی را ببینید.

مثلا در این نمونه می بینید که خروجی تصویر کاملا متوازن است اما در View Finder اور-اکسپوژر شده است:

همچنین به وضوح می بینید که در رابط کاربری دوربین شاهد اور-شارپینگ هستیم. این سبب می شود مثلا شما فکر کنید که در کادر دوربین یک تصویر شارپ را می بینید اما شاید در تصویر خروجی اینطور نباشد.

حالت های خاص عکاسی در نرم افزار دوربین هواوی نوا ۷ آی به قرار بالاست. همانطور که می بینید گستره خوبی از ویژگی های خاص وجود دارد. این حالت ها برخی برای عکاسی و برخی برای فیلم برداری هستند. البته برخی از آن ها هم مشترک است.

عجیب اینکه استفاده از دوربین ماکرو اینجاست و در صفحه اصلی جایی برای آن در نظر گرفته نشده یا جز حالت های پیش فرض سوایپی پایین رابط کاربری قرار ندارد.

حالت فیلم برداری Pro در هواوی Nova 7i

موضوع قابل توجه در حالت Pro است. من انتظار نداشتم این تنظیمات برای فیلم برداری هم موجود باشد اما هست. معمولا برندهای مختلف این ویژگی را با سروصدای فراوان ارایه می کنند اما اینجا بی سروصدا قرار دارد.

به لطف این ویژگی می توانید در حین فیلم برداری فاکتورهای تصویربرداری را عوض کنید. مثلا فوکوس را تغییر بدهید، حساسیت به نور یا گرمای رنگ سفید را تنظیم کنید.

نمونه ای از تغییر فوکوس در حین فیلم برداری را به صورت تصویر متحرک برای شما آماده کرده ام که می توانید اینجا ببینید:

در فیلم برداری شما حالت زیبایی هم دارید اما رزلوشن آن به HD محدود می شود. در حداکثر توان این دستگاه می توانید فیلم FHD با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه داشته باشید.

عکاسی ۴۸ مگاپیکسلی با هوش مصنوعی

معمولا دوربین های رزلوشن بالای موبایلی در حالت خودکار یا هوش مصنوعی از رزلوشن پایین تر پشتیبانی می کنند. هواوی در Nova 7i اجازه می دهد در حالت ۴۸ مگاپیکسلی هم از هوش مصنوعی بهره ببرد.

همانطور که می بینید همچنان حالت توصیه دهنده همان ۱۲ مگاپیکسلی است اما شما می توانید عکاسی بهتر ۴۸ مگاپیکسلی داشته باشید.

پس از آن که حالت ۴۸ مگاپیکسلی را فعال می کنید، دور دکمه شاتر شبیه به حالت شب می شود و این به شما می گوید که عکاسی در این حالت شاید مقداری بیشتر زمان ببرد. این را می توانید در تصویر زیر ببینید:

ویژگی AI lens

شاید هواوی در حال حاضر با گوگل وضعیت خوبی نداشته باشد اما دلیل نمی شود که خودش در توسعه سرویس های مشابه دست بسته باشد.

در رابط کاربری دوربین هواوی Nova 7i روی گوشه بالا و سمت چپ تصویر یک گزینه وجود دارد. با فعال کردن آن، فضایی شبیه به گوگل لنز ایجاد می شود. شما می توانید در این حالت اطلاعات بیشتری درباره اشیا اطرافتان کسب کنید یا مثلا QR Code اسکن نمایید.

مثلا در نمونه زیر می بینید که قیمت ساعت و فروشگاه های مذکور را به ما عنوان می کند. البته این ویژگی نیاز به فیلترشکن داشت و به صورت عادی عمل نمی کند.

درباره کیفیت و سرعت عملکرد نمی توانم امتیاز بالایی به آن بدهم اما به هر حال این ویژگی توسط هواوی توسعه داده شده و اینجا حضور دارد.

ویژگی AR Lens

اگر حوصله دارید کمی فانتزی بازی کنید و حالت های خاص عکاسی و فیلم برداری یا حتی ثبت تصویر Gif با افکت های خاص را داشته باشید، ویژگی Ar Lens و 3D Qmoji برای شما اینجا در نظر گرفته شده اند.

ویژگی AR Lens

ویژگی AR Lens

بسیار خوب، اجازه بدهید درباره دوربین های مختلف صحبت کنیم. می خواهم از دوربین ۲ مگاپیکسلی عمق سنج آغاز کنم.

دوربین ۲ مگاپیکسلی عمق سنج هواوی Nova 7i

برخی تولیدکننده ها جدیدا به این دوربین “دوربین پرتره” می گویند. خب توصیف اشتباهی هم نیست و کمی از عنوان “عمق سنج” دلگرم کننده‌تر است اما در حقیقت چیزی فرق نمی کند.

هواوی در رابط کاربری خود از دیرباز ویژگی “Aperture” را دارد. این ویژگی برای مات کردن پس زمینه سوژه است. این سوژه می تواند لزوما انسان نباشد. همچنین از ویژگی های بارز آن این است که پس از ثبت تصویر می توانید در گالری، میزان تار بودن پس زمینه و یا افکت های خاص مثل سیاه و سفید کردن پس زمینه یا دیگر موارد را اعمال کنید.

برای مثال یک نمونه خروجی از این حالت با یک درخت به عنوان سوژه مانند زیر می شود. مشخص است که هواوی میزان مات شدن پس زمینه را مقدای به فاصله آن ها از سوژه مرتبط کرده تا خروجی بهتر به نظر برسد.

هر چند دستگاه هایی که دوربین عمق سنج ندارند هم تا حدودی چنین کارهایی می کنند اما همواره حضور آن باعث می شود خروجی کار بهتر شود، به خصوص در موبایل های میان رده.

دوربین ماکرو هواوی Nova 7i

مشخصا یکی از کارایی ها دوربین ۲ مگاپیکسلی ماکرو در موبایل ها این است که تصویر ماکرو بگیرند دیگر! در هواوی نوا 7i تا حداقل فاصله ۴ سانتی متری به سوژه فوکوس می شود. در حقیقت فوکوس نمی شود، فوکوسش ثابت است و در آن محدوده شما خروجی خوبی دارید.

این همزمان به ذهن ما این ایده را داده که گاهی برای عکاسی های خاص Blur شده می توانید از این دوربین فوکوس ثابت ماکرو استفاده کنید و مثلا تصاویر این چنینی بگیرید:

بله، می شود این تصویر را با کیفیت تر و با تنظمیات حالت Pro عکاسی دوربین اصلی هم بگیرید اما این یک راه سریع تر و راحت تر است که دم دست شماست.

دوربین زاویه دید عریض ۸ مگاپیکسلی هواوی Nova 7i

مشخصا دوربین زاویه دید عریض برای کادر بزرگتر است. معمولا این تصاویر نباید خیلی نزدیک به دوربین باشند و برای مناظر یا فاصله هایی در اندازه ثبت یک تصویر از یک گروه یا یک ساختمان مفید است. جزئیات زیادی وجود ندارد و کم بودن رزلوشن خروجی خود دوربین هم مزید برعلت می شود که اصلا دنبال جزئیات در این دوربین نباشد. در حقیقت اگر به دنبال جزئیات بودید که به سراغ دید کلی نمی آمدید!

با این دوربین شما می توانید فیلم برداری هم کنید. همچنین در حین فیلم برداری می توانید بین این دوربین و دوربین اصلی جابه جا شوید.

متاسفانه حالت عکاسی شب برای آن در نظر گرفته نشده است. این یعنی که فقط در شرایط نوری مناسب می توانید از این دوربین و عکاسی یا فیلم برداری‌ش لذت ببرید. پایین تر وقتی درباره حالت عکاسی شب دوربین اصلی صحبت می کردیم، برای مقایسه چند نمونه از عکاسی شب دوربین فوق عریض هم برای شما قرار می دهیم.

دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی هواوی Nova 7i

دوربین اصلی با حسگر تصویر ۴۸ مگاپیکسلی مجهز به ادغام پیکسل ها ارایه شده است. متاسفانه مدل این حسگر تصویر مشخص نیست و ما هم در نرم افزار AIDA64 مدل آن را ندیدیم. این حسگر تصویر پشت لنزی دارای f/1.8 قرار دارد. به لطف پردازش هوش مصنوعی تصاویر این دوربین می تواند در اکثر شرایط نوری یک خروجی خیلی خوب به شما بدهد و در برخی موارد شما را غافلگیر نماید.

دوست دارم با عکاسی حالت شب آغاز کنم. این دستگاه به لطف حالت ویژه عکاسی شب می تواند عکس های بسیار خوبی را در رزلوشن ۱۲ مگاپیکسلی به شما ارایه کند. چند نمونه از این تصاویر را با مقایسه حالت عادی و گاهی در مقایسه با دوربین زاویه دید عریض (که حالت شب ندارد) برای شما ارایه می کنیم:

حالت شب روشن

حالت شب روشن

حالت شب روشن

حالت شب روشن

زاویه دید عریض (حالت شب ندارد)

زاویه دید عریض (حالت شب ندارد)

حالت شب روشن

حالت شب روشن

زاویه دید عریض (حالت شب ندارد)

زاویه دید عریض (حالت شب ندارد)

حالت شب روشن

حالت شب روشن

زاویه دید عریض (حالت شب ندارد)

زاویه دید عریض (حالت شب ندارد)

حالت شب روشن

حالت شب روشن

حالت شب روشن

حالت شب روشن

همانطور که ملاحظه کردید، عکاسی شب این دستگاه می تواند از رقبای خود کاملا برتر باشد.

در عکاسی حالت روز نیز شاهد عملکرد خیلی خوب، گستره دینامیکی بالا و رنگ های نزدیک به واقعیت هستیم. در شرایط نوری مناسب روز می توانید با اعتماد به نفس بیشتری عکاسی ۴۸ مگاپیکسلی داشته باشید اما در مجموع همیشه توصیه می کنم که عکاسی ۱۲ مگاپیکسلی با حالت هوش مصنوعی را انتخاب کنید.

زوم در دوربین هواوی Nova 7i

دوربین هواوی Nova 7i متاسفانه دوربین زوم یا تله ندارد. در نتیجه هر آن چه عاید شما می شود زوم دیجیتال است. شما می توانید از زاویه دید عریض تا ۶ برابر زوم دیجیتال (نسبت به دوربین اصلی – نسبت به دوربین زاویه دید عریض تقریبا ۱۰ برابر) داشته باشید.

برای اینکه بدانید چه کیفیت در زوم ۲ برابر و زوم ۶ برابر در اختیار شما خواهد بود، نمونه تصاویر زیر به شما کمک می کند:

دوربین سلفی ۱۶ مگاپیکسلی هواوی Nova 7i

نیمی از عکس هایی که شاید با موبایل خود بگیرید مربوط به دوربین سلفی می شود. این دوربین اهمیت زیادی دارد و هواوی در Nova 7i تلاش کرده که آن را برای قشر جوان، یک انتخاب خوب ارایه کند.

در اکثر شرایط، این دوربین خروجی خوبی دارد. چه در تابش مستقیم نور خورشید پشت سر شما، چه در حالت شب و چه در عکاسی پرتره یا حالت زیبایی.

چند نمونه از تصاویر ثبت شده با دوربین سلفی این دستگاه را با هم مرور می کنیم:

حداکثر حالت زیبایی

حداکثر حالت زیبایی

حالت زیبایی روی ۵ از ۱۰

حالت زیبایی روی ۵ از ۱۰

بدون حالت زیبایی

بدون حالت زیبایی

عکاسی حالت شب با فلاش نمایشگر

عکاسی حالت شب با فلاش نمایشگر

عکاسی حالت شب بدون فلاش

عکاسی حالت شب بدون فلاش

عکاسی با فلاش نمایشگر

عکاسی با فلاش نمایشگر

عکاسی حالت عادی بدون فلاش

عکاسی حالت عادی بدون فلاش

نظر شما درباره دوربین هواوی Nova 7i چیست؟ فکر می کنید که این دستگاه می تواند برای شما یک دوربین مناسب ارایه کند؟

ترنجی

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Mahdi
  Mahdigazambor
  ترنج لاگژری
  10
  8

  عاشق اونجاشم که نوشته حداکثر توانایی دستگاه ۱۰۸۰ با فریم ۳۰ هست ، یعنی واقعا کایرین ۸۱۰ نمیتونه؟

  • ✓Anti Troll
   ✓Anti TrollSina.sls
   ترنجِ رسیده
   8
   7

   جالبه جوریم اینو نوشته که که انگار بقیه 720p ضبط میکنن بیچاره مردمی که اطلاع ندارن و تو این شرایط ناجور کشور تا میتونه جولان میده
   بالاخره باید میان رده هاشو یه جور بندازه به ملت که متاسفانه اکثریت اطلاع ندارن از عمق فاجعش که اسنپ روش ناقص کار میکنه و خیلی اپایی که وابسته به گوگلن
   البته
   برای اونایی که قدرت قدرت میکنن و چشمشون به عدد عنتوتو هست گوشی خوبیه

   • Mb.Pcr
    Mb.PcrMb.Pcr
    ترنجِ رسیده
    10
    1

    ببخشیدا این تیکه جمله آیا چیزی نوشته بود که بخواد نظرشو به دیگران تحمیل کنه ؟
    {در حداکثر توان این دستگاه می توانید فیلم FHD با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه داشته باشید.} یعنی کل توانایی دستگاه این قدره اگه مثلا بعدش میگقت خیلی خوبه آره ولی اینو نگفته و لحن جمله هم اینطوری نیس
    بعدشم هر چی باشه از سری ای سامولنگ بهتره که چیپ ضعیف و باتری ضعیف و دوربین عکسبرداری پایین تر بهت میدن
    شما اسمتون آنتی ترول هست ولی از صدتا ترول بدترید
    یا میگید شیائومی بده یا هواوی
    ولی اگه تو بخش سامولنگ اگه کسی چیزی ازش بد میگفت یه جوری جبهه میگرفتید انگار ارثیه پدریتونه

    • ✓Anti Troll
     ✓Anti TrollSina.sls
     ترنجِ رسیده

     من جایی گفتم سامسونگ خوبه میان ردش؟؟
     چرا حرف تو دهن آدم میزارن وقتی هیچ حرفی برا گفتن ندارین؟
     جایی گفتم شیائومی بده؟ اون دوتا حداقل گوشیاشون توانایی فیلم برداری 4k دارن
     مقایسه شیائومیم تو میان رده با هواوی و سامسونگ مثل شوخی میمونه

    • ✓Anti Troll
     ✓Anti TrollSina.sls
     ترنجِ رسیده

     اون سامسونگ هیچی نداشتم یه سرویس گوگل داره تو اجرا اپای بانکی و اسنپ و تپسی به مشکل نخوری 😉

    • Mb.Pcr
     Mb.PcrMb.Pcr
     ترنجِ رسیده

     باشه تو اصن ترول نیستی
     از طرز دفاع کردنت تو بخش s20 ultraو p40 pro plusاصلا مشخص نکرد که تو ترول سام هستی!

    • ✓Anti Troll
     ✓Anti TrollSina.sls
     ترنجِ رسیده

     اوکی شمام شنوایی انگلیسیتو قوی تر کن که متهم به طرفداری نشم و البته حقیقتم و بپذیر

   • Nasa
    NasaNasa
    ترنجِ خیلی رسیده
    3
    1

    ادمین خیلی هم درست گفتن کجاش اشکال داشت؟؟🤔

  • Mb.Pcr
   Mb.PcrMb.Pcr
   ترنجِ رسیده

   آقا مهدی
   چرا کایرن 810 میتونه 4kفیلم بگیره مثلا آنر پلی 4تی پرو و نوا5زد 4kفیلم میگیرن حالا این چرا نمیکنه نمیدونم

 2. Nasa
  NasaNasa
  ترنجِ خیلی رسیده
  7
  16

  ممنونم ادمین جان که این پست رو منتشر کردید واقعا دوربیناش حرف ندارن و عکسای زیبایی خلق میکنن💕👌
  فقط یه چیزی اینکه برنامه های گوگل هم میشه روش نصب کرد یا بازی هایی که احتیاج به جیمیل دارن مثل پابجی؟

 3. Mahdi
  Mahdigazambor
  ترنج لاگژری
  4
  1

  طرف یه جوری نظر میده انگار واقعا گاوه ، من میگم دوربین ۴ گانه الان رو بیشتر گوشیا هست و ویژگی برجسته حساب نمیشه ولی شارژر۴۰ واتی ویژگی برجسته هست اومده میگه گوشی خودت چیه ناچ باند فرودگاه ، بدنه پلاستیک ،
  واقعا دیگه باید به عقلش شک کرد

 4. Mahdi
  Mahdigazambor
  ترنج لاگژری
  3
  2

  گاو گاوه هیچوقت عوض نمیشه من چی میگم یارو چی میگه من از طراحی ایرادگرفتم؟😂😂😂😂 دیگه واقعا باید گاو صدا کرد بعضیا رو

  • peroozi
   perooziperoozi
   ترنجِ رسیده

   مهدی عصبانی میشه…
   مهدی داری عوض میشی ها…

   • Mahdi
    Mahdigazambor
    ترنج لاگژری

    یه سوال ویژگی برجسته یعنی وی؟

   • peroozi
    perooziperoozi
    ترنجِ رسیده

    یعنی قبلا بهتر بودی…

   • Finch
    FinchHelio
    ترنجِ خیلی رسیده
    2
    1

    نه ، پرفسور ادوارد ادوین تو یکی از کتاباش نوشته شخصیت انسان مانند فنر هست و در حین فشار خود واقعیش رو نشون میده
    شخصیت واقعی این دوستمون هم مثل مابقی دوستاش همینه ، تحت فشار های روانی شدید رو میاره به رویکرد فحاشی و بی ادبی
    چرا؟؟ 👇👇
    ««« چون توانایی و علم بحث کردن رو نداره و هیچی حالیش نیست واسه همین بی ادبی میکنه همش»»»

    • The Destroyer
     The DestroyerThe Destroyer
     ترنج لاگژری
     2
     2

     یادمون باشه که یه کتاب رو برای این نمیخونیم که کلاسشو بذاریم
     میخونیم که ازش چیز یاد بگیریم🙂
     اگر ذره‌ای از آموزه‌های اون کتاب رو تو رفتارت داشتی الان خودت معترف به روانی بودنت نبودی

    • Finch
     FinchHelio
     ترنجِ خیلی رسیده
     1
     3

     نه گلم نخوندم چیزی یاد بگیرم
     خوندم که ذهنیت شما چند نفر رو موشکافی کنم 😉

    • The Destroyer
     The DestroyerThe Destroyer
     ترنج لاگژری

     🙂

    • Avatar
     MohammadFarhaadiMohammadFarhaadi
     ترنجِ خیلی رسیده
     2
     1

     تو خودت جزء موجوداتی هستی که باید برای جلوگیری از بوجود اومدن مشکلات مشابه در آینده،کالبدشکافی بشن و تحقیق بشه درموردشون!!!

    • Avatar
     MohammadFarhaadiMohammadFarhaadi
     ترنجِ خیلی رسیده
     3
     1

     بعد میگی کتاب رو خوندم که بقیه رو تحلیل کنم؟!حتی اگر واقعیت داشته باشه بازم غلطه آخه کی با یه کتاب خوندن علامه دهر میشه!!!که شما به این درجه از فضانوردی! ببخشید سواد رسیدی که بقیه رو قضاوت کنی؟!خوب برای همه مطمئنم جا افتاده خط فکریت از کجا نشآت میگیره در مورد گوشی!احتمالا اولین خط تبلیغاتی که در مورد گوشی دیدی مسیر حرکتت رو مشخص کرد و اولش فکر کردی خوب این تبلیغ دیگه همه چیزش واقعیت داره و وقتی بقیه میگن فلان جا اشتباه میکنی قبول نمیکنی.حالا چرا قبول نمیکنی این نیاز به کالبد شکافی توسط اهلش داره!!!
     دکتر ناظر دست خودت رو میبوسه😁😁😁

 5. Mahdi
  Mahdigazambor
  ترنج لاگژری
  1
  3

  به گاو ها نزدیک نشوید

 6. Avatar
  .Daniel.Daniel
  ترنجِ نرسیده

  من خودم شیامی دارم و برادرم سامسونگ داره هردو پرچمدار هستند هر بار با گوشی سال قبل p30pro مقایسه میکنیم حداقل در عکاسی و فیلمبرداری کم میارن عکاسی در شب با ایزو ۴۰۹۶۰۰ و فیلمبرداری درشب هواوی عالیه .

 7. Mahdi
  Mahdigazambor
  ترنج لاگژری

  خوبه فتوشاپ اومده وگرنه یارو میومد کامنتامونم عوض میکرد و تحویل مردم می داد

 8. Mahdi
  Mahdigazambor
  ترنج لاگژری

  دوستان چرا نظر نمیدید دوربین ۴ گانه ویژگی برجسته حساب میشه یا نه؟

 9. Avatar
  MohammadFarhaadiMohammadFarhaadi
  ترنجِ خیلی رسیده
  3
  1

  جالبه طرف دو قرون از گوشی و سخت افزار و طراحی سرش نمیشه میاد اینجا به بقیه هم ایراد میگیره!!!

 10. Mahdi
  Mahdigazambor
  ترنج لاگژری
  2
  1

  بحث تمومه حق با کیه؟

 11. Avatar
  .Daniel.Daniel
  ترنجِ نرسیده

  لطفاً اگر مسول سایت یا نویسنده این مطلب این پیام من رو دریافت کرد . دوربین هواوی میت 40pro را در عکاسی با ایزو ۴۰۹۶۰۰. و فیلمبرداری درشب با ایزو ۵۱۲۰۰ تست کند . در تنظیمات حرفه ای هواوی بروید . در حالت ۱۲ مگاپیکسل در مقایسه ها به شما در تنظیمات اجازه ایزو دستی ۴۰۹۶۰۰. میدهد . لطفاً نرم‌افزار camera mx رو نصب کنید یک بار بر fx بزنید و شروع به فیلم برداری در شب کنید و یکبار دیگر میتوان گرینه اول و بعد HDR+ رو قرار بدید ببینید در این حالت ایزو ۴۰۹۶۰۰ همراه با HDR در فیلمبرداری برای هواوی فعال میشود . شما این تست رو لطفاً انجام بدید . ممنونم

 12. Avatar
  MohammadFarhaadiMohammadFarhaadi
  ترنجِ خیلی رسیده
  2
  1

  نه چهار دوربین که دیگه جزء مشخصات عادیه گوشیا شده.یه زمانی نوکیا گوشی پنج دوربینه زد اونموقع برجسته حساب میشد الان اگر حتی پنج دوربینه بزنن شرکتا باز برجسته حساب نمیشه.

 13. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری
  1
  2

  ممنون س ی نا خسته نباشی 🙂

 14. Avatar
  MSKMSK
  ترنجِ نرسیده

  از خروجی دوربینش خوشم اومد چیپای کایرین پردازش تصویر خیلی خوبی دارن نسبت به هم رده ها‌ کیفیت دوربینش به نظرم عالیه الخصوص دوربین اصلیش عملکرد روز و شبش خوب بود پردازنده این گوشی یه پارامتر مثبت چون واقعا عملکرد چیپش عالیه به لطف چیپ خوب خروجی دوربینش خوبه ولی عجیبه تا اونجایی که اطلاع دارم فور کی پشتیبانی میکنه نمیدونم چرا این گوشی نداره در هر صورت ازش خوشم اومد عملکرد خوبی داره اینجام قیمتش منطقیه گزینه خوبیه مبارک خریدارش

  • Nasa
   NasaNasa
   ترنجِ خیلی رسیده

   بخاطر قدرت زیاد پردازش تصویری هست که بهترین گوشی جهان از لحاظ عکاسی و فیلمبرداری هواوی پی چهل پرو هست⁦☺️⁩

   • Avatar
    MSKMSK
    ترنجِ نرسیده

    آره داداش البته یه قسمت مهمی ازشم به نرم افزار که هواوی گوشی های پرچمدارش و میده لایکا واقعا خیلی خوبه الگوریتم نرم افزاریش یکی از بهترین کارش همکاری با لایکا بود اون باعث این پیشرفت واقعا تکنولوژی آلمانی‌ها عالیه

 15. alone wolf
  alone wolfalone wolf
  ترنجِ نرسیده

  دوربین خوبیه

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 15,598 ترنج
 2. 2# ahmad - 13,916 ترنج
 3. 3# m.b - 11,043 ترنج
 4. 4# Sajad - 9,807 ترنج
 5. 5# _V_ - 8,466 ترنج
 6. 6# Amir galaxy - 8,465 ترنج
 7. 7# Mahdi - 8,209 ترنج
 8. 8# The Destroyer - 8,111 ترنج
 9. 9# Peiman - 8,082 ترنج
 10. 10# نیما عرفانی - 8,069 ترنج
کانال تلگرام ترنجی