هفت − 6 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

اپل همچنان پرفروش ترین برند ساعت هوشمند بازار است

سینا عطایی

نوشته

11 ماه قبل | یک دیدگاه | ساعت هوشمند، عملکرد تجاری شرکت ها

هر چند شاید اپل در بازار موبایل پرفروش‌ترین برند نباشد و جایگاهش مدام در حال تنزل است (هر چند سود سرشاری از همین فروش کاهش یافته هم می برد) اما بازارهایی مثل بازار تبلت و ساعت هوشمند در مشت کوپرتینویی‌هاست. در جدیدترین گزارش منتشر شده می بینیم که اپل همچنان پرفروش ترین برند ساعت هوشمند بازار است و همچنان در حال افزایش سهمش از بازار به نظر می رسد.

پرفروش ترین برند ساعت هوشمند

جدیدترین گزارش بازار ساعت هوشمند منتشر شده است و جای تعجب ندارد که اپل را در صدر فروشندگان نشسته است! این شرکت به اندازه چند سال نوری از “رقبای گرسنه” مانند سامسونگ و گارمین جلوتر است.

اگرچه اپل واچ سری ۵ این شرکت در ابتدای سه ماهه قبلی با طراحی بدون تغییر و لیست متوسط نسبت به روزرسانی های نسل ۴ در سال ۲۰۱۸ معرفی شد اما غول فناوری کوپرتینویی به طرز چشمگیری موفق شد نه تنها تسلط صنعت خود را تثبیت کند بلکه منجر به گسترش آن شود.

پرفروش ترین برند ساعت هوشمند

پرفروش ترین برند ساعت هوشمند

با توجه به فروش حدود ۷.۶ میلیون دستگاه در سراسر جهان در چارک اول سال ۲۰۲۰ اپل سهم ۵۵.۵ درصدی را به دست آورد. طبق آمار استراتژی آنالیتیکس، بالاترین سهم سه ماهه خود را در دو سال نشان می دهد. این یک نکته قابل توجه با توجه به افزایش بلوغ صنعت ساعت های هوشمند است.

در حالی که سهم اپل به طور چشمگیری نسبت به سال گذشته افزایش نیافته و فقط یک درصد رشد را به دست آورده است اما ۷.۶ میلیون واحد فروش 22.6 درصد بیشتر از فروش ۶.۲ میلیونی سال گذشته در همین بازه زمانی است. با نگاه دقیق به رشد یکی دیگر از فروشندگان ساعت هوشمند که در واقع قوی ترین رشد این رقابت را داراست شاهد 37.5 رشد برای گارمین هستیم و این، آن را در جایگاه سوم ، جلوتر از رقیب قوس Fitbit قرار می دهد.

ما در مورد Garmin صحبت می کنیم ، که اواخر سال گذشته تعداد محصولات جدیدی را در مسیر رسیدن به ۸ درصد سهم بازار در سه ماه نخست امسال کسب کرد و در چارک اول سال ۲۰۱۹ تنها ۷ درصد افزایش یافته است.

در وهله دوم، سامسونگ یک چارک مناسب و به دور از رشد چشمگیر داشته است و در حالی که سهم بازار را به دلیل “قفل شدن ویروس کرونا در کره جنوبی و بازگرداندن رقابت از رقبای حریص‌تر مانند گارمین” کمی بیشتر در اختیاز دارد، حاشیه فروش خود را به 1.9 میلیون دستگاه افزایش داد.

صحبت از بیماری همه گیر کرونا شد و انتظار می رود این مساله بدون تعجب زیاد باعث کاهش شدید فروش ساعت هوشمند در این سه ماه شود، اما این صنعت باید به محض آغاز چارک سوم سال ۲۰۲۰ پس از افت های قبلی رشد کرده و به مجموع فروش ۱۴ میلیون دستگاه دست پیدا کند.

نظر شما چیست؟ شما ساعت هوشمند را ترجیح می دهید یا دستبند هوشمند را؟

phonearena

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  کلا از ساعت هوشمند خوشم نمیاد… البته قیمتش هم تاثیر گذاره =))

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 19,586 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,634 ترنج
 3. 3# m.b - 13,792 ترنج
 4. 4# Mahdi - 11,680 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,337 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,379 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,096 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,855 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,845 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,747 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی