20 − یک =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

تعویق برنامه تولید چیپست های ۳ نانومتری سامسونگ به دلیل کرونا

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 5 دیدگاه | سامسونگ

کرونا تاثیرات متفاوتی روی بازارها و کسب‌وکارها گذاشته است. این بار می توان گف که شاهد تعویق برنامه تولید چیپست های ۳ نانومتری سامسونگ به دلیل کرونا هستیم. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا دربار آن صحبت کنیم.

چیپست های ۳ نانومتری سامسونگ

پردازنده ۶ نانومتری EUV سامسونگ

سامسونگ اعلام کرد که تحت تاثیر شروع گسترده ویروس کرونا تولید انبوه تراشه‌های ۳ نانومتری خود را به سال ۲۰۲۲ میلادی به تعویق خواهد انداخت.

غول‌های تکنولوژی و شرکت‌های تولید کننده موبایل تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای جهان، مجبور شدند که فروشگاهها و کارخانه های خود را تعطیل و خطوط تولید و فعالیت‌های آنها را متوقف کنند.

حالا بر اساس گزارش جدیدی که منتشر شده، این شرکت بزرگ کره‌ای اعلام کرده که قصد دارد تولید انبوه تراشه‌های ۳ نانومتری (۳nm chips) خود را که قرار بود از سال آینده یعنی ۲۰۲۱ میلادی کلید زده شود، به سال بعد از آن یعنی ۲۰۲۲ میلادی به تعویق خواهد انداخت.

طبق گزارش‌های پیشین، سامسونگ به منظور رقابت با شرکت تایوانی TSMC سعی در تولید و فروش تراشه های ۳ نانومتری (۳nm chips) داشت و حالا با به تعویق افتادن برنامه‌های سامسونگ به سال ۲۰۲۲ معلوم نیست که کدام یک از آنها موفق خواهند شد این محصول را برای نخستین بار به بازارهای جهانی عرضه کنند.

نظر شما چیست؟ مشخصا این برای دنیای فناوری خبر خوبی نیست.